emrahçınar
emrahçınar (üye)
Denizli / Amatör

S 9500 Arızası!!

arkadaşlar foruma yeni üye olmuş bulunuyorum hayırlı uğurlu olsun...ama moralim biraz bozuk. fuji s 9500 makinamı alalı 9 gün oldu ve dün servise göndermek zorunda kaldım sebebi şu:makineyle beraber kingston 1gb compact flash kart almıştım kartı makineden ilk çıkarışımda kart yuvasından sanırım kartı tutan metal dişlerden birisi koptu ve makine bir daha açılmadı.dün servise gönderdim bakalım ne olacak?yorumlarınızı bekliyorum...sizce ürün değişimi yaparlar mı yoksa tamir edip gönderirler mi?ne dersiniz...

Tarih: 27 Ocak 2006, 19:04 - İp: yok
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

merhaba emrahçınar;
hosgeldin...
s9500 sitede o kadar konusulduki siftah senden geldi..gecmis olsun diliyorum...
makinenin disini tamir edip geri gonderirler kanimca.. degistirme gibi buyuk bir sorunu yok..
tekrar gecmis olsun...gorusmek uzeree..

Tarih: 28 Ocak 2006, 00:21 - İp: 85.***.**6.153
positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

Sevgili Emrahçınar, diğer 9500 ün topiclerinde de sürekli uyarıyorum. Bu makinede 2 kart tipi kullanma imkanınız var. CF kartlar piyasada en eski ama en yaygın kart şeklidir ANCAK teknik açıdan bu tip sorunlar olabiliyor ne yazıkki. CF kartların bu tip mekanik problemleri olabiliyor. Benim tavsiyem özellikle 9500 modelinde kesinlikle Xd kart tipidir. Kullanmış olduğunuz Kingston 1 GB ekonomik bir seçim olmuş ama ne yazıkki bu markanın üretim standartı da pek tavsiye edilir cinsten değil. CF konusunda ya orjinal Fuji Prof. CF (80x) kullanın veya kesinlikle mekanik aşınma sorunu olmayan xd kartları. Ltf. bu konuda yanlış tarafta tasaruf yapmayın. Pahalı ve teknik açıdan çok gelişmiş bir ürün kullanırken - hafıza kartı ve şarjlı pil konusunda çok "ucuza" da kaçmayın. Sevgilerle...
Not: Lütfen benim şirket mailime bu konuyu atın [email protected] - Makinenizin hafta başında hızlı ve ücretsiz şekilde gönderilmesini sağlayacağım.

Tarih: 28 Ocak 2006, 13:32 - İp: 85.***.**0.254
positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

İçiniz rahat edecekse makineyi elbette değiştirebilirizde ama anladığım kadarıyla sorun karttan veya kullanımdan.

Tarih: 28 Ocak 2006, 13:40 - İp: 85.***.**0.254
positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

Sayın Emrah Çınar,
tahmin ettiğimiz gibi makinenin CF kart yuvasında "zorlama" var. Kingston kartı makinenin yanında göndermediğiniz için kartı inceleme fırsatı bulamadık. Daha önce de yazdığım gibi - mümkünse orjinal xd kart kullanın veya alternatif olarak lexar markası. Diğer kartları tavsiye etmiyoruz. Aslında bu işlem şimdi garanti haricidir - ancak ben yetkimi kullanarak ve sizin moralinizi düzeltmek için makinenin ücretsiz değiştirilmesi için bugün talimat verdim. Makine bugün Denizli Teknosa şubesine tarafımızdan gönderiliyor. Yeni makinenizi ordan teslim alabilirsiniz.
Makinenin ekinde yeni garanti kartınız bulunuyor.
Saygılar
Mustafa Hoşbakan

Tarih: 31 Ocak 2006, 11:46 - İp: 81.***.**2.84
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

Hayal gibisin Mustafa abi Ben Emrah'ın adına sevineyim bari

Tarih: 31 Ocak 2006, 13:47 - İp: 62.***.**1.55
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Keşke diğer firma yöneticileri de sizin gibi olsa Mustafa bey, hangi topic e girsem birinin yardımına koştuğunuzu görüyorum

Tarih: 31 Ocak 2006, 14:07 - İp: 212.***.**0.50
emrahçınar
emrahçınar (üye)
Denizli / Amatör

Mustafa Bey ilginiz için çok teşekkür ederim.size birşey daha sormak istiyorum peki şimdi elimdeki kingston 1gb cf kartı ben makinemde kullanmayayım mı?ne yapmam gerek dediğiniz gibi orijinal xd kart alacağım ama elimdeki kartı ne yapayım???tekrar çok teşekkür ederim.

Tarih: 31 Ocak 2006, 14:15 - İp: 85.***.**8.51
positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

Arkadaşlar utandırmayın beni şimdi
Ben de biryerde fotoğraf sektörü haricinde normal bir tüketici olduğum için - Bende bizim verdiğimiz hizmeti dışarda herkesten bekliyorum. Bir ekonominin kalkınması herkesin üstüne düştüğü görevi en iyi ve hızlı şekilde yapması ile olur. AB konuşmakla olmaz
Sevgili emrahçınar, Kingston kartı Teknosa ya "uyumsuzluk" nedeni ile geri vermeni tavsiye ederim. Bunun yerine XD kart al. Bir sorun olursa bana mail at ltf. [email protected]
Hepinize tekrar iltifatlarınız için teşekkür ederim.
Sevgilerle...

Tarih: 31 Ocak 2006, 16:28 - İp: 81.***.**2.84
zyilmaz
zyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

Sayın hosabakan "PO Man" (Petrol Ofisi) Gibisiniz
Pozitif'e de uyuyor gerci...

Tarih: 31 Ocak 2006, 18:14 - İp: 85.***.**7.133
emrahçınar
emrahçınar (üye)
Denizli / Amatör

teşekkür ederim Mustafa Bey dediğinizi yapıcam.bi sorun olursa sizi rahatsız ederim.görüşmek üzere.

Tarih: 31 Ocak 2006, 22:32 - İp: 81.***.**6.198