halimesen
halimesen (üye)
Batman / Meraklı

Kolonya İle Objektif Temizledim.

merhaba arkadaşlar bende Canon eos 1000 model bir makina var ve ben makinayı ilk aldığım da çok harika fotoğraflar çekiyorsdum. ama bir ara bir arkadaşın önerisiyle makinanın objektifini ve içindeki aynayı kolonya ile temizledim. makinamın eski netliği kayboldu. bu sorunumu ortadan kaldırmam konusunda bir bilginiz varsa ve beni bilgilendirirseniz. çok sevinirim. [email protected]

Tarih: 26 Ocak 2005, 14:46 - İp: yok
wezor
wezor (üye)
İstanbul / Meraklı

Policarbon yapılı optiklerde alkol ile bir buğulanma kalır.Bunun rodajla temizlenmesi gerekir ki bu da optiğin eğiminin ve küreselliğini dolayısı ile kırıcılığını değiştirir. Eğer ki optiğinizin cam olduğuna eminseniz bu sefer aynanızda polikarbonat var demektir ancak bu vizördeki görüntünüzü etkiler fotoğrafınızı etkilemez...

Barış URUNLU

Tarih: 9 Mayıs 2005, 17:12 - İp: yok
yyp
yyp (üye)
Ankara / Firma

ankaradaysan foto uğur taşındı yeni adresi şehit adem yavuz sokak 16/a ben gittim çok yardımcı oldular yapılabilecek en ufak bir olasılık varsa yaparlar. tam yeri kızılay ykm binasını arkası çankaya kaymakamlığının karşısı orda yardımcı olacaklarına inanıyorum. ayrıca birdaha arkadaşlarının lafıyla hareket etmemeni tavsiye ediyorum.

Tarih: 13 Mayıs 2005, 18:02 - İp: yok