koç2513417
koç2513417 (üye)
Aydın / Özel Gün Fotoğrafçısı

Kamera Tamırı Hakkında

saygıdeğer meslektaşlarım elimde panasonic m10000 kamera var. kameranın kafası arızalandı. değiştirilsin dedim toptan 85ytlye gelen kafayı 445ytlye takıyorlar. adalet nerede. ucuza bu işi yapacaklar buraya yazsınlar.üstelik panasonic kameralar kadar dandik kameralar görmedim.on paralık bir mekanik ve kafa 3 ay geçince arızalanıp duruyor. arkadaşlar dikkatinize.oysa sont kamera geriye sararken karfadan kasedi ayırarak sarmakta.panasonicleri sevmez oldum.sevgilerimle.

Tarih: 13 Kasım 2007, 18:35 - İp: 88.***.**9.72
koç2513417
koç2513417 (üye)

BURKAY BEY BİR MARUZATIM VAR.PANASONİC KAMERALARIN KAFASINDAKİ DÖNEN YÜZEYDE İNCE ÇİZGİ VAR BU HAVA KANALIDIR.KAYIT ANINDA BANTLA KAFA ARASINA HAVA GİRMESİNİ ENGELLER.RİCA ETSEK BUNU 3 TANE YAPSINLAR. KAYITLAR DAHA NET VE ÇAPAK DAHA AZ ALIR. BANT TİTREMESİ DE ASLA OLMAZ. SONY LERDE BU VAR.LÜTFEN FABRİKA İLE İRTİBAT KURUN BUNU YAPSINLAR.BEN MAKİNE TEKNİSYENİYİM.SİZ DE RAHAT EDERSİNİZ BİZ DE.

Tarih: 14 Kasım 2007, 18:52 - İp: 88.***.**9.72
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Bahse konu kanalların hava kabarcığı vs. ile bir ilgisi yoktur.Kameralarda bant şeridini kafaya saran iki adet kol vardır bunlar kasedin içinden şeridi alarak kafaya sararlar.Kafa üzerinde bir drum motoru vardır bu motor aracılığıyla yaklaşık 20 derecelik bir eğimle duran kafanın içindeki çekirdekler (manyetik bobindir aslı!)şeridi alttan üste doğru sıvazlayarak yazma veya okuma işlemini yerine getirir.Bahse konu çekirdeklerin kalınlığı bir saç telinin yaklaşık 8 de 1 i kadardır.kafa bu işlemi yerine getirirken şeridin herhangi bir şekilde titremesi mümkün değildir zira şerit capstan motoru tarafından eşit ve daimi bir güçle çekilerek makaraya sarılmaktadır.

Tarih: 14 Kasım 2007, 23:03 - İp: 88.***.**9.136
koç2513417
koç2513417 (üye)

burkay bey anlatamadım.kafanın üzerindeki yani ;o okuyucu bobinleri taşıyan dönen kafanın üzerinde incecik çizgi var dikkat edin,işte o çızgi kanalı kayıt ve seyretme anında bant kafaya değerken araya giren havayı o çizgi çukurundan tahliye eder.ben o kanalın panasonicte tek olmasından şikayetciyim.oysa bu sony lerde 3 adet.işte teknolojileri bundan güzel.ben trt adına çalıştım
kamera bilgim var
ama sadece kafa değiştirmedim
sonarlarla entegre tamirini bile yaptım
artık beğnim duracak.bir çare bulun fabrikaya iletin bunu.

Tarih: 14 Kasım 2007, 23:52 - İp: 88.***.**9.72
-olimpos-
-olimpos- (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

Yaklaşık 85 li yıllardan beri panasonik V.H.S.ler kahrımızı çok çekti.ve hala ayaktalar sıkşınca iş görüyorlar ama bu 9000 ve 10000 ler bu kadar dayanıklı olacaklar mı.

Tarih: 15 Kasım 2007, 00:05 - İp: 85.***.**9.5
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili olimpos günümüzün yeni nesil kameralarının eski analog renkleri tutturmaları, o görüntü tadını vermelerini nerdeyse mümkün değilmiş gibi görüyorum.
Elinizde M3000 varsa kıymatini bilin derim ben.

Tarih: 15 Kasım 2007, 09:23 - İp: 212.***.**3.254
turk video
turk video (üye)
Nevşehir / Özel Gün Fotoğrafçısı

sayin koc kardesim senin kameranin kafasi inan ucuzmus benim sony var 750ytl üstelik kendim elektronik tamircisiyim.Sorun nedirde kafa degisecek cogu kamerada basliga pislik gelir oda kendi temizler. Sizinde ayni sorun olmasin. saygilar

Tarih: 7 Ocak 2008, 23:19 - İp: 83.***.**0.2
turk video
turk video (üye)
Nevşehir / Özel Gün Fotoğrafçısı

Kamera basligini temizleme kasetini asla ve asla kullanmam cok ince zipara kagitini düsünün kafaya cok olmasada zarar verir. en iyisi bir tv tamircisi güzelce temizleyebilir.
saygilara

Tarih: 7 Ocak 2008, 23:28 - İp: 83.***.**0.2
batarya
batarya (üye)
Antalya / Amatör

ben netten b u adresi buldum arkadaslar yolladım 350 ytl kafa degısımı yaptrdım cokta menunum www.panasonictamirservisi.com 350ytl bence uygun bensızın kadar yuksek fıatlar wermedım tamır ıcın

Tarih: 25 Ağustos 2008, 23:07 - İp: 88.***.**5.174
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili batarya,
md 10000 kameraların panasonic yetkili servislerinde tamir ücreti 300 ytl +kdv'dir ve 6 ay parca 1 yıl işcilik garantilidir.kullanılan malzeme orjinal japon üretimi ve ambalajında (veg 1704) kafadır ucuz çin malı taklit kafa değildir.
senin linkini verdiğin arkadaşlar panasonic yetkili servisi değil özel servistir.

Tarih: 26 Ağustos 2008, 00:34 - İp: 88.***.**0.169