koç2513417
koç2513417 (üye)
Aydın / Özel Gün Fotoğrafçısı

Kamera Tamırı Hakkında

saygıdeğer meslektaşlarım elimde panasonic m10000 kamera var. kameranın kafası arızalandı. değiştirilsin dedim toptan 85ytlye gelen kafayı 445ytlye takıyorlar. adalet nerede. ucuza bu işi yapacaklar buraya yazsınlar.üstelik panasonic kameralar kadar dandik kameralar görmedim.on paralık bir mekanik ve kafa 3 ay geçince arızalanıp duruyor. arkadaşlar dikkatinize.oysa sont kamera geriye sararken karfadan kasedi ayırarak sarmakta.panasonicleri sevmez oldum.sevgilerimle.

Tarih: 13 Kasım 2007, 18:35 - İp: 88.***.**9.72
canerfx
canerfx (üye)
Edirne / Meraklı

merhaba benimde 10000 kameram auto focus yapmakta zorlanıyor motor değişimi için 145 ytl çektiler bilmiyorum ne yapacam

Tarih: 13 Kasım 2007, 19:33 - İp: 85.***.**4.73
koç2513417
koç2513417 (üye)

canerfx meraklanma bu işe maliyece el atcam.çok can yakmaktalar.bir malın fahiş fiyatla satılması ve takılması tüketici haklarından avukatımca araştırıcam.suç olduğunu haberini aldım bir aydınlı bayan avukattan bilgi edindim.dürüstlerse ne ala. saygı duyarım o zaman.

Tarih: 13 Kasım 2007, 21:15 - İp: 88.***.**9.72
-olimpos-
-olimpos- (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

Bu kameralar çok sorunlu,çektiği kasedi başka kamera okumuyor,ses kötü,daha birçok sorun,ben almıştım,iki çekimden sonra hemen sattım.CANON XL 1 aldım çok memnunum.şu sıralar temiz ikinci elleri 2500 lira arası satılıyor.Kalite çok daha üstün.

Tarih: 13 Kasım 2007, 21:51 - İp: 78.***.**4.48
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

kafa sorunu panosaniklerin m9000ve 10000 modelerinde cok sık karşılanıyo..bizdede aynı sorun olmustu md10000de yeni almamıza ragmen 380ytl tamirini yaptırttık..dandik derken arızaları genelde belli ama yinde bu cihazlar ii.

Tarih: 13 Kasım 2007, 22:01 - İp: 88.***.**0.215
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Bir cihaza kötü derken aslında sorgulamamız gereken "ben ne kadar iyiyim?" olmalı.Burada aslında kimin yada neyin "dandik"olduğunu etraflıca düşünmek gerekir!
"At sahibine göre kişner " diye bir atasözümüzü hatırlatmak isterim!

Ayrıca kameranın kafasının toptan da 85 ytl ye geldiği bilgisini nereden aldınız? Bu bilgi kaynağını benimle de paylaşır mısınız?

Panasonic değil tüm kameraların çalışma prensipleri birbirine benzerdir.Bu nedenle ortak yapılmaması gereken hatalar vardır.Örneğin ekranda görüntü varken hızlı ileri-geri sarmak kafanın kirlenmesine neden olur ve kirli kafada ekranda şeritler halinde izler bırakır.Aynı şekilde 3 den fazla üstüste çekim yapılmış eski kasetleride kullanmak kafanın kirlenmesine neden olur.
Kafa temizleme kasetleri iki tiptir.Bunlardan yeni nesil kameralara uygun olanı seçmek gerekir eski kameraların temizleme kasetini kullanabilmek için kamera her stop ettiğinde tekrar "play" tuşuna tekrar basmak gerekir ve bu şekilde bir kafa temizleme işlemi yaklaşık 8 kere "play " tuşuna basmakla olur.Ayrıca biraz maharet isteyen "methylmetacrilat" sıvısı da temizleme işleminde gayet başarılıdır Ancak bu sıvı sadece servis tarafından uygulanmalıdır zira bilmeyenler tarafından kafadaki çekirdekleri çatlatma ihtimali yüksektir.

Kameralar ileri geri sararken kaseti kafadan ayırmazlar çünkü o zaman "counter" sayaç mekanizması işlem görmez.Kamera ileri geri sararken ekranda gördüğünüz sayaç bilgilerini kasetten alır.
Siz yine de Panasonic Kameraları sevmeye devam edin.

Murat Özdemir Fotoğraf Makinesi Video kamera Tamircisi Panasonic-Tekofaks yetkili servisi www.burukay.com

#burkay' tarafından 14.11.2007 06:32:28 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Kasım 2007, 06:25 - İp: 88.***.**9.136
koç2513417
koç2513417 (üye)

burada düğünlerde çok toz alıyoruz. buda cihazın canına okuyor.ama en azından bu dv kasetlerin videosunu satışa çıkarın diyorum. geri sararken kafanın ömrü azalıyor.satış temsilcisi burkay nicli beyden bir çare isteğim var
bu arada panasoniclerden çok para kazandık yinede doğru nankör olmayalım. arkadaşlardan kabaca oldu ama servisten ağzım yanınca gel de söylenme. bir mal nekadar güzel olursa olsun servisi insaflı olmadı mı insan soğuyor.şu işe bir el atın derim.

Tarih: 14 Kasım 2007, 10:56 - İp: 88.***.**9.72
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sayın koç2513417,

Yazıyı yazan "burkay"nickli arkadaşın yazısının altında gerekliaçıklama mevcuttur.
O açıklmaya göre :
Murat Özdemir Fotoğraf Makinesi Video kamera Tamircisi Panasonic-Tekofaks yetkili servisi www.burukay.com

Burkay bir teknik servistir.
Selamlar

Tarih: 14 Kasım 2007, 12:04 - İp: 212.***.**3.254
koç2513417
koç2513417 (üye)

burkay bey dikkate alıcam.birkaç yerle görüştüm 450 ila 445 ytl aarasında hep fiyatlar.galiba bu kafa 85 ytl değil. şimdi avusturyaya telefon ettim.orada daha pahalı.500 e çıkıyor. galiba adam 85 ytlye geliyor kafa diye yalan attı bana.saygılar. sizde kafa nekadara değişiyor?cazip birşey söyleyin bir düşünelim

Tarih: 14 Kasım 2007, 12:58 - İp: 88.***.**9.72
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili koç,
Kafa dediğin şey öyle kolay kolay bozulmaz.Bence sen bir kafa temizleme kaseti al.
Senin mevcut kameranla çektiğin kaset sayısı ne kadardır yaklaşık bir sayı verebilir misin?

www.polatfoto.com burayı ara sor bakalım kafa temizleme kaseti var mı ellerinde.

Tarih: 14 Kasım 2007, 13:30 - İp: 212.***.**3.254
koç2513417
koç2513417 (üye)

3 aylık kamera yaklaşık 90 kaset çekti.

Tarih: 14 Kasım 2007, 18:16 - İp: 88.***.**9.72