tugrax
tugrax (üye)
Kütahya / Doğa Fotoğrafçısı

Erkayalar'dan Alırken İki Kere...

"erkayalarmı tövbeeeeeeeee kardeş ben fotografçılık yapıyorum elimde birtanedea540 canaon var yedek olarak çekim yaparken objektif takılı kaldı yapamdım erkayalara yolladım ana kart nemlenmiş yanmış dedi garanti kapsamı dışında dediler ve 195 ytl istediler garanti ne işe yarıyor ve nemlenme olayı yok ama tövbeeeee olsun yaklaşam artık erkayalara"

Bu iletiyi sitede erkayalar başlıklı bir topicten aldım.

Benim sorunum ise şu:
Erkayalardan almış olduğum Canon S1 makinasının garanti süresi doldu. Akabinde yani 1 hafta önce makinamın objektifi çıktı ve bir daha geri itilmedi. Makinayı açtığımda boşa dönen bir çark sesi geliyordu. Bende aldım buradaki Canon yetkili satıcısına götürdüm. Onun bana söylediği objektif çarkının çıkmış olması sebebiyle geri gelmiyor oluşuydu. Yapamazmısınız dedim. Uğraşılsa belki yapılır ama sen yinede işi garantiye al teknik servise gönder dedi. Bende söylenileni yaptım (yapmaz olaydım). Bana söyledikleri tamir bedeli 199 YTL... Şaka ve promosyon gibi bir rakam. Makinayı satsam bu para etmez bir üstünü almak içinse Amazon.com a 199 dolar vermek yeterli. Ya da gittigidiyorda temiz ikinci elin geldiği fiyatta buralarda...
İşin komik tarafı bana flash ünitesininde arızalı olduğunu söylediler bende biliyorum dedim. Onun tamirini fiyata dahil etemyince ne olur fiyat dedim. Bana verilen cevap: O zaman makina çalışmazki dediler. bende netforograf.com a eklediğim bütün fotoğraflar flash ünitesi bozukken çekildi dediğimde sustu ve kapattım. Tabi makinayı geri istedim en azından içini açar eğlenirim dedim.

İşbu noktada garantili ve garantisiz aynı dertten muzdarip teknik servise gönderilen iki makinAnın tamirine verilen cevaptaki absürd durum bu....
VARIN GAYRI HÜKMÜ SİZ VERİN....

Aslın konuyu teknik sorunlar bölümünde açtım fakat hem oranın müşterisi az hemde genel bir sorun olması sebebiyle burayada taşıdım.

Tarih: 9 Mayıs 2008, 02:27 - İp: 88.***.**6.87
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Evet panctom, 260ytl istediler.Lafı uzun eleyip sık dokuyunca anca 217ytl'ye indirtebildim fiyatı..

Senin anlayacağın o üç kuruşluk plastik parçasına Asgari ücretle çalıçan bir işçinin, yarım aylığını verdim.

Ama merak etme zehir zıkkım ettim o verdiğim fazla parayı

Tarih: 9 Mayıs 2008, 20:32 - İp: 88.***.**5.110
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

e abicim iki liralık makineyı 5 liraya alıyormuyuz?
alıyoruz.
iki liralık parcayıda bes liraya satcaklar tabiki..normal degilmi..
o parca belki 50-60 eurodur 100-120 lira falan,ama turkiyeye girişti erkayalardı,tamirdi suydu buyu 260 lira demişler demekki.
dnyanın en zengın ulkesi oldugumuz için herseyı dunyadan pahalı kullanmamız normal dıye dusunuyorum..
aa pardon biz dunyanın en zengin ulkesi degiliz..

gecmiş olsun..burkay ustayada tugraxa yardımı için tesekkur ediyorum.

Tarih: 9 Mayıs 2008, 21:30 - İp: 88.***.**9.166
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

fotoğraf makinesi firmaları makinelerden cok herhalde yedek parçalardan dolayı kazanıyorlardır. bu markaların cogunda yedek parçalar pahalı değil midir?

benim merak ettiğim yurt dışında bu durum nasıldır? orada da makine fiyatı kadar yedek parça tutar mı acaba?

Tarih: 9 Mayıs 2008, 21:50 - İp: 78.***.**7.85
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

BENZER BİR SORUN TIKLA

Tarih: 10 Mayıs 2008, 00:18 - İp: 144.***.**0.146
wolwerine2
wolwerine2 (üye)
Eskişehir / Amatör

Erkayalar kadar işini doğru dürüst yapmayan 1-2 firma daha gördüm.
Benimde bir arkadaşımın cihazının anakartı yandı dediler.Fatura, makinanın sıfırından daha pahalıya çıktı...
Ondan sonra Erkayalardan mal almaya tövbe etti.

#Wolwerine2' tarafından 10.05.2008 01:28:21 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Mayıs 2008, 01:27 - İp: 78.***.**6.80
acarmob
acarmob (üye)
İzmir / Amatör

Arkadaşlar silin ERKAYALARI defterden...Aklınızı başınıza alın...Biz varsak onlar var...İnadına almayın.Kim onlar arkadaşlar,önce esnaf olsunlar,bir tarafları oynamasın,sallayın gitsin...Bırakın CANONu.Zaten CANON bunların yüzünden CANON EUROASİA yı kurdu.Rezil ettiler CANONu...

Tarih: 10 Mayıs 2008, 18:05 - İp: 78.***.**9.167
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

o plastik parçanın fiyatı çok pahalı
arkadaşımın plastik basım yapan fabrikası var sürekli gider gelirim.
plastik ürünler basıyolar bu gibi şeyler... hatta sürümü çok olsa objektif ürünleride basar
bir tane ürünün fabrikadan çıkış fiyatlarını yazıyorum
0.1 ykr - 1 ykr

Tarih: 11 Mayıs 2008, 10:19 - İp: 88.***.**8.17
mat_67
mat_67 (Objektif)
Kastamonu / Amatör

ben de geçen hafta CANON SX100 IS makina aldım ama erkayalar garantili değil, inadına ucuzundan aldım... sonucu ne olursa olsun razıyım çünkü düşününki aynı alet, aynı ülke yapımı, biri erkayalar garantili 600 küsur lira diğeri 400 küsur lira, arada yaklaşık 200 liralık bir fark var... eğer ciddi bir arıza olursa vereceğim parayı aradki farka sayarım dedim ve aldım

henüz benim erkayalardan bir şikayetim yok çünkü oradan henüz ürün almadım ve düşünmem de bu saatten sonra

arızayı garanti dışı derlerse de veya spot alırsak da "burkay" abimizin yanına gider çayını içer makinamıza da baktırırız icabında

Tarih: 26 Mayıs 2008, 21:35 - İp: 88.***.**9.51
el-cezeri
el-cezeri (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 27 Mayıs 2008, 15:09 - İp: 78.***.**3.84
berat27
berat27 (üye)
Gaziantep / Stüdyo Fotoğrafçısı

kardeş bende fotografçılık yapıyorum elimde birtanedeaA80 canaon var çekim yaparken objektif takılı kaldı yapamdım erkayalara yolladım ana kart nemlenmiş yanmış dedi garanti kapsamı dışında dediler ve 190 ytl DE BENDEN istediler garanti ne işe yarıyor ve nemlenme olayı yok ama tövbeeeee olsun yaklaşam artık erkayalara aynen benim başıma gelenler seninde başına gelmiş mahkemeye verecektim makinayı açtırsam başka yere açılmış diye savunacaklarıdı kaldrdım rafta duruyor şimdi aynen töbeeeeeeeeeee diyorum

Tarih: 29 Temmuz 2008, 15:02 - İp: 88.***.**3.230