tugrax
tugrax (üye)
Kütahya / Doğa Fotoğrafçısı

Erkayalar’dan Alırken İki Kere...

"erkayalarmı tövbeeeeeeeee kardeş ben fotografçılık yapıyorum elimde birtanedea540 canaon var yedek olarak çekim yaparken objektif takılı kaldı yapamdım erkayalara yolladım ana kart nemlenmiş yanmış dedi garanti kapsamı dışında dediler ve 195 ytl istediler garanti ne işe yarıyor ve nemlenme olayı yok ama tövbeeeee olsun yaklaşam artık erkayalara"

Bu iletiyi sitede erkayalar başlıklı bir topicten aldım.

Benim sorunum ise şu:
Erkayalardan almış olduğum Canon S1 makinasının garanti süresi doldu. Akabinde yani 1 hafta önce makinamın objektifi çıktı ve bir daha geri itilmedi. Makinayı açtığımda boşa dönen bir çark sesi geliyordu. Bende aldım buradaki Canon yetkili satıcısına götürdüm. Onun bana söylediği objektif çarkının çıkmış olması sebebiyle geri gelmiyor oluşuydu. Yapamazmısınız dedim. Uğraşılsa belki yapılır ama sen yinede işi garantiye al teknik servise gönder dedi. Bende söylenileni yaptım (yapmaz olaydım). Bana söyledikleri tamir bedeli 199 YTL... Şaka ve promosyon gibi bir rakam. Makinayı satsam bu para etmez bir üstünü almak içinse Amazon.com a 199 dolar vermek yeterli. Ya da gittigidiyorda temiz ikinci elin geldiği fiyatta buralarda...
İşin komik tarafı bana flash ünitesininde arızalı olduğunu söylediler bende biliyorum dedim. Onun tamirini fiyata dahil etemyince ne olur fiyat dedim. Bana verilen cevap: O zaman makina çalışmazki dediler. bende netforograf.com a eklediğim bütün fotoğraflar flash ünitesi bozukken çekildi dediğimde sustu ve kapattım. Tabi makinayı geri istedim en azından içini açar eğlenirim dedim.

İşbu noktada garantili ve garantisiz aynı dertten muzdarip teknik servise gönderilen iki makinAnın tamirine verilen cevaptaki absürd durum bu....
VARIN GAYRI HÜKMÜ SİZ VERİN....

Aslın konuyu teknik sorunlar bölümünde açtım fakat hem oranın müşterisi az hemde genel bir sorun olması sebebiyle burayada taşıdım.

Tarih: 9 Mayıs 2008, 02:27 - İp: 88.***.**6.87
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Maalesef bunlar vicdansız!

Tarih: 9 Mayıs 2008, 03:12 - İp: 88.***.**6.253
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

nalet olsun içimdeki bu spot sevgisine

Türkiye'de spot değil garantili mal almak riskli, her firma böyle yapmaz ama böyle yapanlara denk gelme riskiniz çok fazla malesef neyse geçmiş olsun.

Tarih: 9 Mayıs 2008, 09:57 - İp: 81.***.**7.8
mekici
mekici (Objektif)
Konya / Doğa Fotoğrafçısı

biz daha çocukken alamanyadan kullan at çakmaklar falan gelirdide hayret ederdik ve hatta yakın zamana kadar bizim işbitirmeyi seven insanımız bu çakmakların altına sibop takıp yeniden dolum bile yapıyordu.
madem garanti işe yaramıyor ,eraycanlının yaptığı gibi spottan şansa deyip alınmalı malzemeler.belki zamanla compactları slr yapan bir akıllı çıkar...
arızalananları sök,tak yapıp bakarsın yetkili servis bilem oluruz...geçmiş olsun..

Tarih: 9 Mayıs 2008, 10:59 - İp: 85.***.**3.117
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

#mgirgin' tarafından 22.08.2008 01:13:52 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Mayıs 2008, 11:26 - İp: 88.***.**8.21
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

valla mekici usta, aslına bakarsan şansa deyip almıyoruz, ben çok şükür hiçbir problem yaşamadım şimdiye kadar spot makine ve objektifte, kolay kolay bozulan aletler değil bunlar. hatta dün de bi 85mm aldım, yine spot

Tarih: 9 Mayıs 2008, 11:27 - İp: 81.***.**7.8
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

bende ordan ikinci el makine ile lens aldım analog slr. aldığım o güne lanet olsun. başka birşey demiyorum

Tarih: 9 Mayıs 2008, 11:28 - İp: 78.***.**7.246
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

BEnim babam o çakmaklara sibop takardı. Bİr sektördü bu . Hergün 5 10 tane katardı. Bugünün parası ile bilke 1 ytl ye takıyordu. Sonrada doldururdu.
Küçük bir tüple çalışan makinası vardı. üzerinde birçok çakmağa uyumluluk arz eden siboplar vardı. Çocukluğumun tüp kokulu anılarındandır.

Bu arada tuğraks geçmiş olsun sana. Senden birde arıza tespit estemediklerine şükret.

Tarih: 9 Mayıs 2008, 12:23 - İp: 88.***.**3.28
mekici
mekici (Objektif)
Konya / Doğa Fotoğrafçısı

pazarbey okuyup avukat olacağına,fotoğraf makinalerı tamircisi olsaydun şimdiye kadar hayyam çarşısında tükkanın bilem olurdu..paraya para demezdin...fakirhaneye şato muamelesi yapmazdın.gerçek şatoların filan olurdu.bizim makinaları pazarlıksız yapardın.

Tarih: 9 Mayıs 2008, 13:48 - İp: 85.***.**3.117
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Tuğrax senin S1 'i gönder ben ücretsiz tamir ederim sana...

Tarih: 9 Mayıs 2008, 20:12 - İp: 88.***.**8.15
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

MGİRGİN;

o PLASTİK parçaya mı 260 ytl istediler???????

OOOOHHHHAAAAAAA......

Yazıklarrrrr olsun ERKAYALARA..!!!!!!!!!

YUUUUUHHHHHHHHHHHHHHH...!!!!!!!!!!

Tarih: 9 Mayıs 2008, 20:18 - İp: 88.***.**6.253