subat
subat (üye)
Çorum / Amatör

Dikkat... 2 Çeşit Canon A520 Var!!!

Arkadaşlar Canon A520 makinaların iki çeşit olduğunu bilmem fark edebildiniz mi? Tanıdığım 9 arkadaşımda bu makinadan var ve 7 tanesinde bu objektif yaprağı denilen kapakların açılmama sorunu var. Diğer 2 arkadaşımın makinasında bizden önce almalarına rağmen hiç sorun çıkmadı. Merak edip benimki ile karşılaştırdığımda onların makinaların "made in Japan" benimkinin de "made in malaysia" olduğunu fark ettim. Diğer arkadaşlarımın arıza yapan makinalarına da baktığımda ayını şeyi yani "made in malaysia" ibaresi ile karşılaştım. Anlaşılıyorki Canon firması A520 makinaların bir kısmını ucuz maliyetle Malezya'ya yaptırıyor ve olanda bizlere yani "Almışken iyi marka olsun CANON olsun! " diyenlere oluyor. Sizlerde makinalırınızı inceleyin eğer Japonya üretimi ise şanslısınız. Yorumlarınızı Bekliyorum...

Tarih: 30 Mayıs 2006, 19:08 - İp: 85.***.**9.196
feridunb
feridunb (üye)
Ankara / Amatör

Ben bu yazdıklarınızdan sonra canon dan bayağı bir soğudum.. yaklaşıl iki yıl kadar önce (veya daha az) canon a70 im vardı ve aynı sorunla erkayalara gönderdim.. ürün garantisiz olduğundan o zamanlar 175 YTL gibi bir ücretle objektifi değiştirmişlerdi.. belkide a 70 deki aynı sorundu.. bundan iki ders çıkardım
1) garantisiz ürün almayacaksın..
2) garantisiz alacaksan canon almıyacaksın yoksa erkayalar güzel bir fiyatlama yapar..

Tarih: 9 Haziran 2006, 21:59 - İp: 85.***.**2.218