ysfzybckr
ysfzybckr (üye)
İstanbul / Amatör

Çektiğim Fotograflarda Leke Var..

Merhaba Dostlar 550 D kullanıcısıyım. Geçen fark ettim çektiğim fotograflarda bir adet leke dikkatimi çekti ekranın orta tarafında. Daha önce den forumdan okuduğum kadarıyla lensin tozlandığını düşünüyorum.
Fakat nasıl temizleneceğini bilmiyorum.
Bu işin nasıl yapıldığına dair görüşlerinizi bekliyorum...
Ayrıca Adana-Hatay yöresinde bu temizlik işini profesyonel anlamda yapan firmaları bilen arkadaşlar haber verirse çok sevinirim.

#ysfzybckr' tarafından 01.07.2011 13:43:51 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Temmuz 2011, 13:34 - İp: 212.***.**3.54
ysfzybckr
ysfzybckr (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar Önümüzdeki hafta sonunda izin alacağım fotoğraf çekmek için gezeceğim Türkiye'nin çeşitli illerinde
O zamana kadar çözmem lazım bu sorunu yardımlarınızı şiddetle bekliyorum tekrardan mutlu günler..

Tarih: 1 Temmuz 2011, 14:00 - İp: 212.***.**3.54
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

arama motoruna "sensör temizliği" yaz.

Tarih: 1 Temmuz 2011, 14:00 - İp: 213.***.**5.242
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

lensde tozlanmış olabilir sensörde önce hangisinde olduğunu tesbit et lensi değiştir bak bakalım leke aynı yerdemi sensör temizliği zor ve dikkatli yapılması gereken bir iştir temizlik kitleri var ama bunlarala bile temizlik sıkıntılı bir iş..
ben bu kiti kullanıyorum...
sensor temızlık kiti

#buzlucam' tarafından 01.07.2011 15:08:25 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Temmuz 2011, 14:59 - İp: 85.***.**6.12
ysfzybckr
ysfzybckr (üye)
İstanbul / Amatör

sorun sensörde bunu tespit ettim. verdiğiniz linki de inceledim. teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. Dediğiniz gibi zor olduğundan ve hiç bilmediğimden bu işi profesyonel birine yaptırmak istiyorum. Umarım bulurum (ADANA-MERSİN-HATAY-OSMANİYE-KAHRAMANMARAŞ bu illerden birinde umarım temizlik işini yapan birileri çıkar.)

Tarih: 1 Temmuz 2011, 15:20 - İp: 212.***.**3.54
  • 1