fadli
fadli (üye)
Muş / Amatör

Canon Fotoğraf Mak. Ve Erkayalar

Merhaba arkadaşlar ben yıllardır Canon digital makineler kullanıyorum.Ve yeni modelleri yakından takip ediyorum. Yanlız Erkayalar firması herhalde sadece benim için değil de çoğu arkadaşımız için çok da sağlıklı imkanlar sunmuyor.Gerek teknik servis gerekse fiyatlardaki tekelleşme açısından. Türkiyede Canon makinelerini daha uygun fiyatlara alabileceğimiz herhangi bir yer yok mu acaba. Veya direk yurtdışından Türkiyeye kargo ile gönderiyorlar mı. Hangi siteler bu konularda daha sağlıklı. Bu konularda yardımcı olursanız sevinirim.. Herkese iyi çalışmalar....

Tarih: 19 Eylül 2005, 13:45 - İp: yok
fotoman
fotoman (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Bana kalırsa Erkayalar en doğrusunu yapıyor. Canon olsun çamurdan olsun diye, dünyadaki fiyatları kıyaslamadan hangi fiyattan olursa olsun almaya hazır bir topluluk varken ben de olsam böyle yapardım.

Yaşadığım küçük bir örnek olay anlatıyım:Geçtiğimiz aylarda Türkiye'ye geldiğimde dernekte bir arkadaşımla oturuyorum,
Arkadaşım Fransa'da muhabirlik yapıyor ve elinde Minolta Dynax 9 var, benim elimde de bir öğrenciye ait Canon Eos 500 vardı. Bu arada 2 öğrenci geldi makinalar baktı ve fiyatlarını sordu. Fiyatlarını söyleyince "Aaaaa nasıl olur Canon daha iyi değilmi nasıl diğerinden ucuz olabilir" diye şaşırdılar.

Kulaktan dolma bilgilerle Canon iyidir diye duymuşlar, plastik gövdeli tamamen amatörler için üretilen Eos 500'ün Titanyum gövdeli profesyoneller için üretilen Dynax 9'dan daha iyi olacağını düşünüyorlar. Fotoğraf makinası seçimini model bazında araştırma yapmadan sadece markaya bakarak yapan o kadar çok insan varki, Erkayalar niye fiyat düşürsün ki? Önce tüketicinin zorlaması lazım, yoksa firma durduk yere harekete geçmez. Saygılarımla

Tarih: 19 Eylül 2005, 14:10 - İp: yok
analog
analog (üye)
İstanbul / Amatör

iki markayı kasasına bakarak mı karşılaştırıyorsunuz?Çok mantıklı değil.Minolta, canon ve nikona göre daha az tanınıyor.Ama bu sadece türkiyede değil heryerde böyle.He türkiyeye has bi düşünce minota düğüncü makinası olarak bilinirTabi bi alakası yok ta düğünlerdeki abilerimizin elinde minolta görünce...Dynax9 minoltanın üst düzey makinalarından bunu canonun orta sınıf eos 500 üyle kıyaslamak hata.EOS1 le kıyaslayacağın makinası da yok minoltanın...

Tarih: 28 Eylül 2005, 23:25 - İp: yok
analog
analog (üye)
İstanbul / Amatör

bu arada fadli garanti bankasının sitesine gir bak.Garanti güvencesiyle yurtdışından alışveriş yapabiliyorsun

Tarih: 28 Eylül 2005, 23:27 - İp: yok
fadli
fadli (üye)
Muş / Amatör

Merhaba Analag, Garanti Bankasının sitesinden yabancı sitelere giriyorum fakat anladığım kadarıyla Türkiye ye göndermiyorlar. Yada bunu ben beceremedim..Bu konuda daha detaylı bilgi verirsen çok sevinirim. İyi çalışmalar....

Tarih: 29 Eylül 2005, 21:39 - İp: yok
dagbulent
dagbulent (üye)
Konya / Amatör

Yaw arkadaşlar sinir oluyorum valla şu kazıkçı insanlara yaaaa. Ben de bi Canon S2 IS almayı düşünüyorum. Yurt dışından alabileceğim fiyatlara bakıyorum bide türkideki fiyatlara bakıyorum fahiş fark var. Ama gel gör ki Sırf garanti meselesinden dolayı Erkayalar'a mahkum oluyoruz. Yahu gelin de birlikte CANON'a e-mail yağdıralım. Anlatalım durumu. Herkes yazsın şikayetlerini.
Yani başka markalar da gördük kardeşim tekelleşmiş, başka rakibi yok ama böyle tavırlar da takınmıyorlar. Buna birilerinin bir dur demesi gerekmez mi sizce. Öylece boyun büküp oturmak sinir ediyor beni. İlk mesajı ben yazacağım CANON'na sizlerinde destek vermenizi isterim. Yok mu sanki türkiyede canon bayiliğini yapabilecek adam gibi başka bi kuruluş. Alıversinler erkayalardan bayiliği versinler düzgün birine dimi yaaaaa. Ben başlıyorum ve sizi de bekliyorum...

Mesaj atan olursa belirtsin ki bilelim destek var mı yok mu?

Hadi kalın sağlıcakla...

Tarih: 30 Eylül 2005, 19:40 - İp: yok
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

http://www.geocities.com/canonprices/turkce.html

Buna benzer bir uygulama evvelce yapilmisti. Bu fiyatlarin dusurulmus hali.

Tarih: 30 Eylül 2005, 22:40 - İp: yok
nicko
nicko (üye)
İzmir / Amatör

bakın arkadaşlar benimde derdim aynı 350d dadanagast cvp ltfn formuma bakın bu konuyu irdeledik...şark uyanıklığıyla çarıklı kurnazlığı buna derler..erkaylar meydanı boş bulmuş..ben bizzat gittim..erkaydaki yetkililerle konuştum..kendilerinden makinayı almadıkça canonu nerden alısan al hangi garantiye sahip olursan ol adamların şeyinde değil..dalga geçer gibi cevap veriyorlar..ya düşünsenize 350d nin türkçe kılavuzunu istedim resmen fotokopi yapmışlar 40 ytl talep ediyorlar azcık pazarlık edince sana 30 a olur diyolar..olmaz böyle şey ya..bence gerçekten birleşip bir kampanya yapalım burda..ingilizcesi iyi olan arkadaşlar yardımcı olsun canonun müşteri temsilciliğine merkezine bu erkayları şikayet edelim..bu kadar da olmaz..yeter artık yani..bir garanti uluslararasıysa kıbrısta bile geçiyorsa rodosta geçiyorsa karşı kıyıda nasıl geçmez.. haydi ya birlik olalım böyle bireysel kalarak hiç bi şey elde edemeyiz gelin bu erkaylara dersini verelim...

Tarih: 1 Ekim 2005, 04:40 - İp: yok
dagbulent
dagbulent (üye)
Konya / Amatör

Arkadaşlar tahminlerim doğru galiba. Herkes aynı şeylerden şikayetçi. Ben dün akşam Canon un merkez e-mail adresini bulmak için biraz arama yaptım ama bulamadım. Bilen veya bulabilecek olan varsa LÜTFEN foruma yazsın da e-mail yağmurunu başlatalım. Ben dün bulabilseydim başlayacaktım ama bulamadım. Bekliyorum...

Tarih: 1 Ekim 2005, 11:04 - İp: yok
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

[email protected]

dagbulent, bir onceki mesajimi okumadin galiba...

Tarih: 1 Ekim 2005, 13:11 - İp: yok
dagbulent
dagbulent (üye)
Konya / Amatör

sevgili ocaklilar,

mesajını okudum ama verdiğin link bozuk mu bilmiyorum. Tıklayınca açılmıyor. Adres satırına yapıştırıyorum yine yok. Bu linkte ne var ki? Yazarsan sevinirim.

Tarih: 1 Ekim 2005, 15:14 - İp: yok