fadli
fadli (üye)
Muş / Amatör

Canon Fotoğraf Mak. Ve Erkayalar

Merhaba arkadaşlar ben yıllardır Canon digital makineler kullanıyorum.Ve yeni modelleri yakından takip ediyorum. Yanlız Erkayalar firması herhalde sadece benim için değil de çoğu arkadaşımız için çok da sağlıklı imkanlar sunmuyor.Gerek teknik servis gerekse fiyatlardaki tekelleşme açısından. Türkiyede Canon makinelerini daha uygun fiyatlara alabileceğimiz herhangi bir yer yok mu acaba. Veya direk yurtdışından Türkiyeye kargo ile gönderiyorlar mı. Hangi siteler bu konularda daha sağlıklı. Bu konularda yardımcı olursanız sevinirim.. Herkese iyi çalışmalar....

Tarih: 19 Eylül 2005, 13:45 - İp: yok
dagbulent
dagbulent (üye)
Konya / Amatör

Tamam şimdi oldu. link yanlışmış. Doğru link şöyle:

http://geocities.com/canonprices/turkce.html

Yazıyı okudum ve gerçekten ilginç. Ama bu durumda da Canon un bir dandikliği var. Amerikada fiyatlar farklı Avrupada farklı. Her ne kadar Erkayalar fiyat konusunda suçlu olmasa da müşterilere karşı takındıkları tavırlar ve davranışlar bakımından şikayeti hakediyor bence. Mesela şu türkçe kullanım kılavuzu meselesini kaç farklı kişiden duyduğumu ben bile bilmiyorum. Bu arada elinde Canon makinelerin türkçe kullanım klavuzu olan arkadaşlar bu kitapları PDF veya DOC gibi bir formata dönüştürüp internete sunarlarsa bu bile iyi bir misilleme olabilir.

Vel hasıl-ı kelam bu adamların davranışlarından memnuniyetsizliği olan arkadaşlar oturup düşünsün ve ellerinden gelen herşeyi yapsın. İnternetten türkçe kitap dağıtımı olabilir, e-mail ile Canon a şikayet olabilir, veya benim aklıma gelmeyen daha başka yöntemler olabilir. Ama her halükarda bu duruma kayıtsız kalmayalım.

Tarih: 1 Ekim 2005, 15:36 - İp: yok
soyhun
soyhun (üye)
İstanbul / Amatör

merhabalar bende canon kullanıcısıyım bu benim üçüncü canon makinem artık bende erkayalardan fahiş fiyatla ürün almaktan bıktım yurt dışı fiyatları inceliyorsunuz aralarında resmen uçurum var eğer yurtdışı canon a mesaj artılacaksa bende varım fakat ingilizcem yeterli olmadığından adamlara bir metin yazamam eğer bu şekilde bir olaya gireceksek ingilizcesi iyi olan bir arkadaşımızdan rica edelim metni yazsın biz sadece adımızı makina modelimizi yazalım ve saldırıya başlayalım zaten üç kuruşa çalışıyoruz(ben kendi adıma söyledim)paralarımızı tekelci zihniyete kaptırmayalım...iyi akşamlar

Tarih: 1 Ekim 2005, 23:03 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Ya arkadaşlar bu konular geçmişte etraflıca incelendi ve sayfalarca yazılar yazıldı oturup o yazıları okusanıza niye gelip burada insanları yasa dışı işlere bulaştırmaya çalışıyorsunuz ki? Siz kimin kılavuzunu ne hakla burada veya başka mecralarda yayınlama hakkını nereden buluyorsunuz? O kılavuzu siz mi yazdınız ? Telif hakkını siz mi elinizde bulunduruyorsunuz? Yok mu sizin işiniz gücünüz allah aşkına...?

Tarih: 2 Ekim 2005, 02:04 - İp: yok
olko1
olko1 (üye)
İstanbul / Amatör

kusura bakma burkay bey senin Erkayaların avukatı olduğunu bilselerdi yazmazlardı arkadaşlar
ne demek şimdi "sizin işiniz gücünüz yokmu" demek
sen Kodak a ve Olympus a saldırırken sana kimse dedimi senin işin gücün yokmu diye
bu forum demokratik bir ortam ve her üye hakaret içermedikçe istediği şeyi yazabilir
yashica,sanyo,panasonic,canon servisiyim diye yazmışsın ama demekki bu servisliklerin kağıt üzerinde ki (özelliklede Canon )boş vaktin çok oluyor ve sağa sola saldırıyorsun

#olko1' tarafyndan 04.10.2005 09:27:51 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Ekim 2005, 10:04 - İp: yok
dagbulent
dagbulent (üye)
Konya / Amatör

Burkay bey,

öncelikle samimi olarak bir şey sormak istiyorum. Bir kullanım klavuzu çevirisinin gerçekten telif haklarına haiz olduğunu mu ifade ediyorsunuz? Üstelik fotokopi ile çoğaltılmış bir çeviriden bahsedince durum daha bir ilginç oluyor doğrusu. Neyse ben makinemi aldım, Canon S2, içinden türkçe kullanım klavuzu da çıktı. Alacak olanlara duyrulur.

Tarih: 5 Ekim 2005, 14:32 - İp: yok
olko1
olko1 (üye)
İstanbul / Amatör

hayırlı olsun dagbulent güle güle kullan
makineyi nereden aldın ?

#olko1' tarafyndan 09.10.2005 11:55:44 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Ekim 2005, 11:53 - İp: yok
dagbulent
dagbulent (üye)
Konya / Amatör

teşekkür ederim olko1,

Makinemi Sirkeci de GÜL Color dan aldım. yanında 512 MB kingston SD bellek+çanta 1000 YTL peşin.

Tarih: 10 Ekim 2005, 09:35 - İp: yok
serdarca
serdarca (üye)
Artvin / Stüdyo Fotoğrafçısı

erkayalar mı ALLAH uzak etsin

Tarih: 19 Aralık 2007, 09:03 - İp: 88.***.**0.8
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

son cevap yazılalı, 2 seneyi geçmiş...

birisi gözü dönmüş şekilde konu güncelliyor...

maksat, üzüm yemekmi, bağcıyı dövmekmi..

Tarih: 19 Aralık 2007, 14:08 - İp: 85.***.**2.85