royf1
royf1 (üye)
İstanbul / Meraklı

Canon Alacaklara

geçenlerde canon a80'imin kapağı pil takarken yanlış kapatma yüzünden kırıldı. pek üzülmedim belki garanti kapsamındadır dedim. Erkayalara gittim. garanti kapsamında değilmiş ve o küçük plasatik kapağı değiştirmek için benden 40 milyon istedilier. kimileri şimdi " adamın 40 milyon için yaptığına bak. ben vereyim sana 40 milyon" diyebilirler, ama uzun incelemeler araştırmalar sonucunda fiyat performans bakımından karar kıldığım bir makine olduğu için bu kadar parayı vermek saçma geliyor. Buyrun bakalım Türkiye'den alınmış bir makine.

Tarih: 19 Nisan 2005, 12:37 - İp: yok
nick
nick (üye)
Kayseri / Meraklı

10-15 gün kadar oldu, canon A 85 alalı...
Makinenin özellikler göz doldurucu, sony P73 ile karşılaştırdığımda diyafram seçeneği ve ens. seçeneği fazla. Daha fazla değerle çalışma imkanınız var, ben bu iki cihazdan birisini alacaktım, Canonda karar kıldım. Nedenine gelince bu forumda yazılanlardan çok etkilenmem oldu, İşin Aslın eğer Centurion Üstadım bana akıl verip yol göstermese daha 6 ay ben bir makine falan alamazdım, burada insan kararsızlığa düşüyor, nedeni ise herkesin kendi makinesini övüp durması. Ben olaya farklı bir açıdan yaklaşacağım...

Canon A 85 iyi bir makine ama tam bir pil canavarı, alete pil dayandıramıyorum, AA alkalin pil ile 1 saat çalıştıramıyorsunuz, sarjlı pillerle performans çok daha iyi ama makineye 4 tane pil takınca oldukça ağırlaşıyor, arazide felan kullanacaksanız benim gibi sorun yaşıyorsunuz, ağır olduğu için uzun yürüyüşlerde yoruyor. Pil kapağının basitliği benimde gözümden kaçması ve her pil değiştirdiğimde korkarak takıyorum pillleri, kapağa bastırmazsanız oturmuyor, her bastırdığımda elimde kalacakmış gibi bir hisse kapılıyorum.

Özellik olarak emsallerinden çok üstün, her türlü manuel özelliğe sahip, ele oldukça oturan bir tasarıma sahip, Makro çekimide 5 cm ve bence oldukça iyi sayılır.

Benim A 85 ten tek şikayetim pil canavarı olması ve 4 pille çalıştığı için ağır kalması. Onun dışında özellik olarak bence 0ldukça tatminkar.

#nick' tarafından 19.04.2005 13:01:16 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Nisan 2005, 12:56 - İp: yok
trilogy
trilogy (üye)
İzmir / Amatör

Erkaylara verilecek en güzel cevap yurtdışından almak makinayı.
makinada %50 den fazla kar payı ile çalışıp, 40 milyonluk bir kapak değiştirmemeyi ben anlamıyorum.
Ben yurtdışından getiriyorum, 425 usd ye gelecek.

Tarih: 19 Nisan 2005, 15:22 - İp: yok
nexgen
nexgen (üye)
Aydın / Meraklı

Merhaba arkadaşlar bende 1 yıldır canon a85 kullanıyorum.Fakat bi kaç gece cekilmiş fotografta kuçuk beyaz toz lekesi seklinde lekeler cıktı.Bu sorunu benım gibi yasıyan arkadaş varmı cıhazdan kaynaklı bı hatamı yoksa benım cekim hatammı bunu sizlere danısmak istiyorum

Tarih: 24 Nisan 2005, 01:21 - İp: yok
karbey
karbey (üye)
Ankara / Amatör

Sevgili arkadaşlar;

Türkiyede yıllarca garantili diye kandırdılar Milleti !!! Bu firmalar ne olursa olsun problemi insanlara yüklemenin bir formülünü buldular hep, Türkiyede Garanti olayına inanmıyorum. Sigorta olayınada inanmıyorum dükkanım soyuldu sigortalıydı 10 milyar zarar için bana ödedikleri para 1milyar 100 milyon ) Bu ülkede böyle maalesef. Kendi ülkemizde kendi insanımız yıllarca kandırdı bizi. Ben en sonunda canıma tak etti yutdışından aldım sonmakinamı şuan yolda geliyor. Ve inanın fiyat mükemmel, Tüm masraflar gümrük dahil hemde bu fiyata. Sırf tepki olsun bu tekelci amcalara diye işim olmuyor artık filtre bile alacak olsam giriyorum garanti bankasının sitesine oradan wolfcameraya süper fiyatlarla 15 belki 20 günde elimde oluyo ne alırsam...

Garanti diye bişey Türkiyede yok zaten Kapağa 40 milyon veriyosun Amerikaden aldığnıda aynı fiyata yapacaktı bu adamlar...
Senin gibi bilinçli tepkili arkadaşların sayısı umarım artar..
Kolay gelsin...

Tarih: 27 Nisan 2005, 12:44 - İp: yok
serayhefe
serayhefe (üye)
Ankara / Amatör

Selamlar

Prima Super 155 amaya karar verdim. Üç ayrı rakamla karşılaştım. 500, 400 325 Milyon. Aldım bir yıl kullandım hiç sorun çıkmadı ve makinemden de oldukça memnunum. Şimdi ise EOS 350 D almaya karar verdim. 860 Euro, 1000 ve 1320 Euro gibi rakamlar verdiler. 1000 Euro veren yere niye sizde pahalı diye sorduğumda 860 Euro veren yerin makineleri dışarıdan getirdiği Erkayalar Garantisi ile sattığını söyledi. Ben de bu durumu Erkayalara yazdım fakat yanıt gelmedi. Toplam kalite yöntemini bilen bir şirket bence bunu hemen yanıtlardı. Benim başka büyük şirketlerle de bazı sorunlarım oldu anında beni cepten arayarak sorunlarımı giderdiler. Bunlar ise soruma ilgisiz kaldı.

Ben bu ürünü Türkiye'den almaktan vazgeçtim. www.bhphotovideo.com adlı sitenin güvenli olduğunu öğrendim. Önümüzdeki aylarda Amerikadan gelecek arkadaşım aracılığıyla makineyi temin edeceğim. Ülkemizde 1000 Euro ilgili internet sitesinde 850 USD nasıl olsa ikisinin de garantisi yok.

Tarih: 1 Mayıs 2005, 13:29 - İp: yok
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

arkadaşlar canon makinesi olup servis ihtiyacı olan veya canon makine almak isteyenlere tavsiyem(belkide haddimi aşarak) hayyam çarşısından alışveriş yapmaları. Yaşadığım tecrübe; aynı makineyi iki şekildede (erkayalar ithali Faturalı ve faturasız ) aldım. Türkçe kullanma kılavuzundan geçelim ingilizcesini dahi erkayalardan gelen pakette bulamadım. Kaçak tabir edilen pakette Adobe photoshop element 2.0 a varana kadar zengin bir paket içeriği ile karşılaştım. oysa gönlümden geçen vergileri tastamam yurduma kazandırılmış ürünü almak.

Tarih: 6 Mayıs 2005, 18:27 - İp: yok
ohara
ohara (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

iyiki senden 40 istemişler eğer foto makinen HP olsaydı sorun ne olursa olsunb senden fix 200 dolar isterlerdi.

Tarih: 7 Mayıs 2005, 15:23 - İp: yok
hayricelik
hayricelik (üye)
Sakarya / Meraklı

Garanti yalanlari ile Turkiye'den makina alacaginiza, garantisiz ayni paraya Amerika'dan 2 adet almak daha mantikli gelmeye basladi bana..Maalesef bu neticeye geldim, garanti magduru olarak...

Tarih: 18 Mayıs 2005, 18:14 - İp: yok
adopro
adopro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

işta arkadaşlar ben size demedinmi canonun garantisi olduğu halde proplemlerle dolu ama nikon almış olsaydınız böyle proplemlerle karşılaşmıyacaktınız.
saygılar geşmiş olsun

Tarih: 18 Mayıs 2005, 22:05 - İp: yok
tembeleryk
tembeleryk (üye)
Samsun / Amatör

bu garanti kapsamına girmezki ama... kullanım klavuzu dışında zaten bütün haller garanti dışıdır sen kendin söylüyorsun yanlış kapa sonucu kırıldı diye bu tamamen onların insiyatifine kalmış... makinenin pili bitti objektif kapanmadı ben yerine elimle ittim dersem ne olur sence seninkide o hesap...
bana öyle birşey olmuş olsaydı ben kapağı kendim tamir ederdim burda servisin suçu yokki...

Tarih: 18 Mayıs 2005, 22:17 - İp: yok