gidacibey
gidacibey (üye)
Manisa / Meraklı

Guzel Sanatlar Fak. Fotograf Bolumu

guzel sanatlar fak. fotograf bolumune girmek icin yapamam gerekenler neler? bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi? hic bi bilgiye sahip değilim. sadece oss den bi taban puanı olduğunu biliyorum. uni.lerin web sayfalarında da yeterli bi bilgi bulamadım. ne tur bi yeternek sınavı yapılıyo. beni biraz bilgilendirebilir misiniz veya kaynak olarak onerebileceğiniz bi web sitesi falan var mı?

Tarih: 18 Mart 2006, 11:30 - İp: yok
kan_ki
kan_ki (üye)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

ben bilgisine güvenen arkadaşlar girsin derim.hepsi de torpille girecek değilya

Tarih: 19 Ocak 2007, 15:08 - İp: 85.***.**4.164
mrsonyx
mrsonyx (üye)
Kocaeli / Meraklı

ben izmitliyim araştırmasını yapmıştım bu konunun 2 aşamalı yetenek sınavı yapılıyomuş ilk aşamada dehşet kazık bi genel kültür sınavı yapıyolarmış 2. sınavdada fotograf çektirip fotoğraf hakkında sorular soruyolarmış ama çok zor oluyomuş zaten kocaeli üni. si 15kişi alıyı fotoğraf bölümüne

Tarih: 26 Ocak 2007, 20:40 - İp: 85.***.**9.65
kan_ki
kan_ki (üye)

şu genel kültür soruların dan biraz bulsak arkadaşlar yaaa ben de düşünecem galiba

Tarih: 28 Ocak 2007, 16:49 - İp: 85.***.**5.84
_unknown_
_unknown_ (üye)
Kayseri / Stüdyo Fotoğrafçısı

Benim için öss puanı sorun Açıköğretim yoktu değilk mi

Tarih: 29 Ocak 2007, 10:36 - İp: 88.***.**2.174
anasonus
anasonus (üye)
Ordu / Stüdyo Fotoğrafçısı

slm dostum..ben bu kouda bildklerm ve tecrübelerimi aktarayım sana..ben 2006da bu bahsettiğn sınavlara girdim..ilk olarak maramara ünvrstesine gittim çizim istiyolarmış (sınvdan 1ay önce istersen özel çizim kurslarına katılabiliyosun 205ytlydi sanırım) ben başaramadğm için geri döndüm..sonrasında kocaeli ünivrsttesnde girdim sınava orda çizim istemiyolar..sınav 2 aşamadan oluşuyo..
1.aşamada 80soruluk bi test uyguladılar 50si fotoğrfla ilgili 30'u genel kültür..fotoğrf adına olan sorular da az çok bilgin varsa yapablrsn zor olan bölümü benim için fotoğrf sanatcılarınn ülkelerini isimlerini faln sormuşlardı o biraz kasıyo..genel kültür bölümünde ise en son atanan genelkurmay başkanının adını sormuşlardı dier soruları sen buna göre hesabet..buarada 2.aşamaya geçeblmen için 50 baraj puanını alman yeterli..

2.aşamada görsel algılama sordular toplam 20soru vardı..slayt şeklinde gösterdiler bu fotoğrfları..bi fotoğrafa bakma süren 10saniye,15saniyede cevplama süren var..sorularda genelde ışık ve çekim teknikleri sordular bunlara iyi çalış..sınav esnasında çok dikkatli olman lazım süren kısıtlı ve gösterilen fotoğrfı tümüyle incelemn gerekiyo..örnek vereyim bi tanesinden bi adamn fotoğrfını çekmşler silüet halinde adamn hangi ayağı yere basmaktaydı die bi soru vardı..bu şeklde.. ben sınavda 25.olmştum 15kişi alıyolardı sanada bol şanslar diliyorum umarım yardımcı olabilmişimdir..

Tarih: 31 Ocak 2007, 02:48 - İp: 88.***.**0.18
_unknown_
_unknown_ (üye)

İyide çizim ne alaka biz resim bölümüne girmek istemiyoruz ki

Tarih: 31 Ocak 2007, 10:02 - İp: 88.***.**3.104
kan_ki
kan_ki (üye)

ya rakadaşlar dokuz eylüle girecem bende acaba orda ne sordular bilen varsa aktarsın lütfen teşekkürler şimdiden

Tarih: 31 Ocak 2007, 11:37 - İp: 85.***.**1.179
f.a.t.m.a
f.a.t.m.a (üye)
İzmir / Amatör

merhabalar...
çanakkale 18mart üniversitesindeki görevlilerin verdiği yanıt öss den alınan puana göre tercih yapılıp o bölüme yerleştirilmeyle ilgili..çanakkale üniv ve kocaeli üniv fotografçılık ve kameramanlık bölümleri bulunmaktadır.2yıllıkk....sözelden tercih yapılmaktdır...
Birde iizzeett_t arkadaşımızın dediği gibi gsf yetenek sınavlarıyla giriliyo fotografçılık bölümüne..ayrıca bölümün sayısal,sözel yada eşit agırlık olması önemli değil..baraj puanını almak yeterli oluyo...

Tarih: 31 Ocak 2007, 13:02 - İp: 85.***.**6.231
_unknown_
_unknown_ (üye)

Bi dakka yaa 2 ve 4 yıllık ayrı ayrı fotoğrafçılık bölümleri mi var O niye ki

Tarih: 1 Şubat 2007, 11:55 - İp: 88.***.**7.71
kan_ki
kan_ki (üye)

var tabi var 2 yıllık fotoğraf bölümü var da bizim bahsettiğimiz 2 yıllık değil özelyetenek ten 4 yıllık fotoğraf bölümnleri diye biliyorum konuyu

Tarih: 1 Şubat 2007, 13:29 - İp: 81.***.**6.203