slatka
slatka (üye)
İstanbul / Amatör

Fotoğrafçılık Bölümü

HERKESE MERHABA.....BEN BU SENE ÜNİVERSİTELERİN FOTOĞRAFÇILIK BÖLÜMÜNE GİRMEK İSTİYORUM..DAHA ÖNCE BU SINAVA GİREN KİMSE VAR MI ACABA? NE GİBİ ŞEYLER SORUYORLAR.NASIL BİR SINAVDAN GEÇİLİYOR.YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM..TEŞEKKÜR EDERİM...

Tarih: 1 Mart 2005, 14:19 - İp: yok
bukle
bukle (üye)
Kocaeli / Amatör

bende öss ye girip tercihlerime ç.kale18mart üniversitesini yazdım tercih önceliği meslek lisesi mezunları olduğu için yerleştirilemedm.belki özel ünversiteler mülakat yoluyla öğrenci alıyordur araştranlar söylesin çünkü bende fotoğrafçılık okumak istiyorum

Tarih: 14 Haziran 2005, 22:36 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

Arkadaşlar merhaba ben Çanakkaledenim.Ehh be buke keşke girebilseydin.Benimde bir fotoğrafçı arkadaşım oluru.Pardon iki tane.
Yanlız şunu belirteyim fotoğraf ve fotoğrafçılık bölümleri tamamen farklı bölümler.Umarım bu konu hakkında bilginiz vardır.Fotoğraf 4,fotoğrafçılık ise 2 yıllık.
Fotoğraf bölümünde tamaman teknik bilgiler görüyorsunuz ve tam anlamıyla FOTOĞRAF SANATÇISI oluyorsunuz.Benim tercihim fotoğraf olacak inşallah seneye.İstediğim yer ise Marmara fakültesi bir göz atmanızı tavsiye ederim.
SInavda sordukları ise genel kültür soruları falanmış.Fakat çok geniş bir kapsamı kaplıyormuş:yani aklınıza gelemeyecek kadar konu ve soru.Bu sınavdan geçtikten sonra size fotoğraf çektirip yorum falan yaptırıyorlarmış.
Bildiklerim bu kadar.
Hoşçakalın...

Tarih: 17 Haziran 2005, 21:45 - İp: yok
talih
talih (üye)
İstanbul / Meraklı

slm canım bende senin gibi fotografçılık bölümü istiyom ama bnim önümde daha çoook zamn var lise 1 bende bu bölüme gitmek istiyom fakat galba ben hayatım boynca sewmedigim bi bölüme gidecem minsanın destekçisi olmayın ca öle sana yardımcı olamadım ama sadece ölesine yazdım

Tarih: 30 Mart 2007, 22:42 - İp: 85.***.**5.183
x700
x700 (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

ben yıldız teknik üniversitesi fotoraf ve videoda okuyorum fotoraf bölümleri çok uzun zaman dan beri yetenek sınavıyla örenci alıyo yetenek sınavında çou üniverste karakalem çizimine bakıyor bu sınava girebilmek için okulların ön gördüü miktarda öss sınavından başarılı olabilmen gerekiyo enaz barajı geçmen
marmara öss+ yeteneksınavı+ mülakat
yıldız öss+ yetenek sınavı +dosya deerlendirmesi
miarsinan üni. öss+ yeteneksınavı 2 aşamalı+ dosya değelendirilmesi
yani böyle daha arıntılı bilgi istersen tarihleri nasıl hazırlanman gerektii konusunda yardımcı olurum başarılar

Tarih: 6 Nisan 2007, 09:10 - İp: 88.***.**2.182
jaduvam
jaduvam (üye)
İstanbul / Amatör

Bende özel yetenek ile fotoğrafçılıkta okumak istiyorum fakat bazı arkadaşlar artık foto yetenek sınavında çizim istenmeyeceğinden bahsettiler. cnbcede böyle bi haber yapıldığını söylediler. bilginiz varsa bende bilgilenmek istiyorum açıkçası

Tarih: 13 Eylül 2007, 17:37 - İp: 88.***.**7.146
  • 1