uguracar
uguracar (üye)
Gaziantep / Stüdyo Fotoğrafçısı

Yeni Yasalar Ve Bizler....

herkese iyi çalışmalar dileyerek bir konu hakkında genel bir görüş telabinde bulunmak istiyorum..
üst mercilerin yapmış oldugu bir araştırmada türkiyenin vergisinin %80 ini türkiyenin 5 büyük ili karşılıyormuş..
bunu göz önünde tutarark yapılacak olan yeni kanunla küçük esnaf olarak tabir edilen (götürü ile çalışanlar) esnafa devlet tarafından teşvik sunuluyor.
detaylar fazla uzun yazarak burda kafa şişirmek istemedim...
bu teşvikle küçük esnaf buna yönlendirilecek ve destek görecek..
sonrasında gel güzel kardeşim sana biz şu kadar yardımda bulunduk şimdi sen bu katagoriden şu katagoriye çıktın artık vergin bu şekilde olacak diyecekler...
ne yapmamız lazım küçük esnaf olmakla hata mı yapıyoruz...
yoksa bizlerde büyümelimiyiz..(bu ekonomide nasıl olacaksa)..
yorumlarını bekliyorum...
herkese kolay gelsin iyi çalışmalar dilerim.....

Tarih: 8 Nisan 2008, 20:43 - İp: 81.***.**9.113
celalbilir
celalbilir (üye)
Konya / Stüdyo Fotoğrafçısı

güzel kardeşim hakısın ama bir tek vergiyle bu iş bitmiyor ki...
bak 2 yıl önce üniversiteler kendi çekmeye başladı resimleri. Geçenlerde de ikametgahlar kalktı, şimdi de sağlık karneleri kalktı. Bunların hepsi biz fotoğrafçılara bir darbe. artık vs lığa ihtiyaç kalmıyor

bence bu konuyu düşünmemiz lazım keşke kazanalım da verelim vergimizi.

Yeni bir duyum aldım kimlikler değişiyor mayısta başlıyor ve söylentilere göre nüfüs kendi çekecekmiş. kredi kartı gibi olacakmış yeni kimlikler.

eğer nufüs çekerse fotoğrafları biz bittik demektir...

Tarih: 9 Nisan 2008, 14:56 - İp: 88.***.**0.188
foto berk
foto berk (üye)
Manisa / Stüdyo Fotoğrafçısı

sevgili arkadaş ve meslektaşlarım .çok güzel bir konuya değinmişsiniz her ikinizde . Konyalı arkadaşın dedikleri benimde kulağıma geldi ve buna üzüldüm..Benim fikrim olarak bu konu hakkında bize malzeme satış toptancı ve türkiye distribirtöleri yardımcı olmalı çünki bizler yıllardır onlara çalışmaktayız.bu konuyu ilgili makam ve bakanlıklara kadar götürmeleri gerektiğini düşünüyorum... umarım bu fikri ben gibi düşünen binlerce meslektaşımız vardır...iyi günler ve iyi çalışmalar diliyorum.....

Tarih: 11 Nisan 2008, 13:56 - İp: 85.***.**3.229
  • 1