turanlı
turanlı (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

Teknosa Ve Diyerleri

arkadaşlar 100 krş teknosa fotograg basıyor yazık yokmu bu işe saib cıkacak federasyon ve fotoğ dernekleri hani lafa geldimi cok konuşanlar

Tarih: 12 Haziran 2010, 18:29 - İp: 212.***.**5.35
mhmttsksn
mhmttsksn (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Öncelikle sektörümüzü ve mesleğimizi kurtarmak amaçlı , yada para kazanmak amaçlı birilerinden medet ummak yanlış bir hareket.
Öncelikle bir sorun varsa, o soruna sorundan muzdarip olanlar, yani bizler çözüm olabiliriz. Bunun yoluda kendi mesleğine başkasının sahip çıkmasını beklemek değil, kendi mesleğine kendinin sahip çıkmasıdır.
Bunun ilk başlangıç noktası da kendinde yanlış olanı düzeltmek, sonrasında çevrendeki yanlış yapanları düzeltmektir. Herkes kendini ve çevresini düzelttiğinde ise sorunların ( en azından fotoğrafçıların kendi kendine sebep olduğu yanlış fiyat uygulamalarının ) düzeldiğini görürüz. Sonrasında ise yanlışların nasıl düzeltildiğini görünce ( ve birlikten kuvvet doğdunu anlayınca birlik olmayı öğreniriz. Sonrasında zaten kendiliğinden düzelir. Bu yazımdan bir çok kişi hiç bir şey anlamayacak. Anlayanlar da bana katılacaklar. Bu yazıya cevap verilmesi yada meslektaşlarımın benim anlaması kaygım yoktur.

Ancak bu meslekte herkes önce kendine, yani aynaya bakmayı öğrenmelidir.

#mhmttsksn' tarafından 13.06.2010 16:17:35 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Haziran 2010, 16:15 - İp: 88.***.**8.28
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Teknosa'yı hiç sevmem. Ancak bu kadar çok imla hatasıyla açılmış konu başlığınıda ciddiye almam zor.. Mesleğini, zor şartlar altında yürüten arkadaşlara, sabır diliyorum..

Tarih: 14 Haziran 2010, 13:05 - İp: 94.***.**3.176
  • 1