doli2300
doli2300 (üye)
Yozgat / Stüdyo Fotoğrafçısı

Stüdyolar İçin Çanlar Çalıyor...

Arkadaşlar, Üniversite başvuruları için vesikalık çekme hakkımız elimizden alındı.Ve okullarda çocuklardan 2YTL çekim ücreti alınmaktadır. Bunu niye söylüyorum. Çünkü bunu yapanlara sorsanız sosyal devlet anlayışı yada çocuklarımızı masraftan kurtarıyoruz derler. halbuki 8 adet vesikalık ortalama 4 5 ytl. Çocuklara vesikalık falan vermiyorlar sadece formun üzerine mürekkeple basıyorlar... ŞİMDİ DE PASAPORT DAİRELERİNDE FOTOĞRAF ÇEKİMİNE BAŞLANIYOR ARKADAŞLAR... ARKADAŞLAR BİZİM BİR DERNEGİMİZ MESLEK ODAMIZ YOKMU NİYE KARŞI ÇIKMIYORUZ. BENCE EYLEM YAPMALIYIZ ARKADAŞLAR HÜKÜMETE SESİMİZİ DUYURMAK İÇİN. HER ŞEYİ ÖZELLEŞTİREN DEVLET NİYE BU İŞE EL ATTI? RANT İÇİN... ARKADAŞLAR BU KONUYA CİDDEN EĞİLMEMİZ LAZIM. BİRİLERİ PASTAMIZI ÇALIYOR...

Tarih: 17 Nisan 2006, 09:37 - İp: yok
noktasel66
noktasel66 (üye)
Yozgat / Stüdyo Fotoğrafçısı

abi helal olsun
sana oyle güzel bir konuya değinmişsinki sanki içimi sen dökmüşsün buraya tebrik ederim

Tarih: 29 Mart 2007, 11:38 - İp: 85.***.**0.23
wolkan16
wolkan16 (üye)
Bursa / Firma

arkadaşım fotoğrafçılar odasından bahsetmişsin güzel bir konu ancak ben size bir kaç şey sormak istiyorum haddim olmayarak.
1- ilinizde fotoğrafçılar odası varmı??
2- sizin oda ve sicil kaydınız varmı ?
3- Ustalık belgeniz varmı?

Eğer tüm bunlar mevcut ise öncelikle fotoğrafçılar odası federasyonu yok.
Hal böyle oluncada kimsenin bir yaptırım gücü olmuyor.
Odalar tek başına bu sorunlara çare bulamazlar.
Federasyon Kurulması için belli bir oda sayısı olması gerek yanlış hatırlıyor olabilirim 50 oda birleşip federasyon kurabiliyor sanırım.
Ancak henüz bu sayı yakanlanmamış olacak ki kurulamıyor.
ee bu durumda bizlerede bazı görevler düşüyor tabi fotoğrafçısı olmayan il ve ilçe yok ancak ustalık belgesi olmadan işyeri çalıştıran kişiler odaya kayıt yaptıramıyor
böyle oluncada oda kapanıp muhtelif esnaf ve sanatkarlar odasına devrediliyor herkes ustalık belgesini alıp paşa paşa odasına kaydolsa odalar kapanmaz gerekli sayıda bulunup bir federasyon kurulur rekabet ve bu tür şikaylerle ilgili yaptırımlar devreye girer ve herkes rahat eder.
sürçü lisan ettiysem af ola. SAYGILARIMLA

Tarih: 29 Mart 2007, 11:52 - İp: 88.***.**1.115
fotolojik
fotolojik (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

İstanbul'da Fotoğrafçılar Odası geçen seneden itibaren istikrarlı bir çalışma yaptı.Bölgesel toplantılar yapılarak yeni fiyatlar belirlendi tabiki şuan bu fiyatlara uymayan kaypaklar çıkmaya başladı düşünmüyorlarki birlik herkes için kazançlı olacak malesef ne yaparsak kendimize yapıyoruz

Tarih: 29 Mart 2007, 18:29 - İp: 88.***.**5.156
pıto
pıto (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

ÖSS DEN SONRA OKS SINAVI İÇİNDE BAŞLADILAR OKULDA MÜDÜR YARDIMCISI ÇEKMİŞ BENİM OĞLAN BU SENE OKS YE GİRECEK BAKTIM FOTOĞRAF İSTENMİYOR BAŞVURU İÇİN GİTTİM MÜDÜRE BİZ ÇEKTİK DEDİ O ZAMAN BİZ OT YİYELİM DEDİM BİRİLERİNİN DUR DEMESİ GEREK BİZ KİRA VERGİ YOK BİLMEM DAHA NELER ÖDERKEN EKMEĞİMİZİ ELİMİZDEN ALIYORLAR

Tarih: 5 Nisan 2007, 13:28 - İp: 85.***.**2.55
photographer41
photographer41 (üye)
Kocaeli / Stüdyo Fotoğrafçısı

ARKADAŞLAR ÖYLE DİYORSUNUZDA SANRIM YANILMIYORSAM RESMİ DAİRELERDEDE 2008 İTİBARİYLE DİJİTAL FOTOĞRAF KABUL EDİLMEYECEK (PHOTOSHOP İNSANI DEĞİŞTİRİYOR) DİYE UMARIM YANILIYORUMDUR YOKSA TAŞ YİYECEĞİZ

Tarih: 5 Nisan 2007, 19:12 - İp: 88.***.**4.242
mine05
mine05 (üye)
Amasya / Stüdyo Fotoğrafçısı

2008 yılında yeni nüfus cüzdanlarında kullanılacak fotoğrafların çekimleri Nüfus Müdürlüklerinde, Yeni Pasaportların fotoğraf çekimleri Pasaport Şube Müdürlüklerinde yapılacak.

Tarih: 4 Aralık 2007, 14:09 - İp: 88.***.**6.71
ecemfoto
ecemfoto (üye)
İzmir / Amatör

gerçekten acı verici bi durum haklısınız..

Tarih: 22 Aralık 2007, 14:13 - İp: 85.***.**1.200
fonhazines
fonhazines (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

İstanbul'da Fotoğrafçılar Odası geçen seneden itibaren istikrarlı bir çalışma yaptı.Bölgesel toplantılar yapılarak yeni fiyatlar belirlendi tabiki şuan bu fiyatlara uymayan kaypaklar çıkmaya başladı düşünmüyorlarki birlik herkes için kazançlı olacak malesef ne yaparsak kendimize yapıyoruz

yazmıs arkadasta hiç dusunmemıs .. hadı sen ben buyuguz kucukler aynı fıyatı uygularsa kım gıdecek veya ben sen aynı olursak tek farkımız kalıte olacakkı herkes anlamaz bundan ... bakkalar bıttı fotografcılarda bıtecek yakında uzuluyorum mahallemdekı fotografcıya

Tarih: 4 Ocak 2008, 15:51 - İp: 88.***.**1.211
mutlu st81
mutlu st81 (üye)
Trabzon / Stüdyo Fotoğrafçısı

AYNI KANIDAYIM ORGANİZE OLALIM ARKADAŞLAR.BU HALİMİZE ENSON AĞLAYAN BİZ OLMAYALIM

Tarih: 6 Ocak 2008, 13:26 - İp: 88.***.**3.147
fotoasli
fotoasli (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

#fotoasli' tarafından 07.01.2008 13:04:24 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Ocak 2008, 10:56 - İp: 88.***.**6.252