hakan640
hakan640 (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

Stüdya Açmak İçin Ne Yapmam Gerekir

Merhabalar,

Ben fotoğraf stüdyosu açmak istiyorum. iş yeri açmak için bir kurs veya meb'den sertifika benzeri bir şeyler mi almak gerekiyor? ben ankaranın bir ilçesine stüdyo açmak istiyorum burada araştırdığım kadarıyla(pek detaylı olamadı) böyle bir kurs yok. Kendim hazırlanarak MEB'in sınavlarıyla sertifika alabilirmiyim(eğer böyle bir sertifika varsa tabi)

Kısacası ben fotoğrafçılığı meslek olarak yapmak istiyorum ne yapmam gerekli? En azından bu konuda bilgi alabileceğim bir yere yönelendirmenizi rica ediyorum.aslında benim sizden istedim şey vesikalık için ve düğün fotorafları için bir iyi bir stüdyo fotoğraf makinası vede vesikalıkları ve cep telefonlarını fotoğraflarını taramak için ne tür foto tarayıcı almam gerekir bu konuda yardım ederseniz sevinirim.yardım ederseniz sevinirim size yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Tarih: 2 Ağustos 2005, 22:05 - İp: yok
fonhazines
fonhazines (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

içinde 3 stüdyo kurabilecegin bir magazan olursa gir insanlar şaşayı sever

Tarih: 11 Mart 2008, 11:03 - İp: 88.***.**9.245
zhanar
zhanar (üye)
Yurtdışı / Amatör

Lutfen bana para miktari olarak bir studyo açmak için ne kadar para gerekiyor soyleyebilirmsn? Ve eşyaları nerden alıyorsunuz? ABD den mi? yani hangi ülkede ucuz? Özür dilerim türkçem biraz zayıf ta. Lutfen her tavsıyeye ve yardıma çok sevinirim

Tarih: 12 Mart 2008, 18:53 - İp: 92.***.**0.134
-olympos-
-olympos- (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

Yeni stüdyo açacam diye uğraşma* nerede açmak istiyorsan o bölgenin stüdyolarını gez hoşuna gidene gir teklif et devredermisin diye boş çıkmassın.Bir sürü devren stüdyo var.bulammassan antalyaya gel.hoşçakalın.

Tarih: 13 Mart 2008, 00:39 - İp: 85.***.**1.143
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

fotoser
arkadaş fotoğrafçılık, köklü tarihe sahip değilki...
hemen bitirdin bir kalemde ilahi arkadaş..

Tarih: 14 Mart 2008, 02:17 - İp: 88.***.**4.141
obafoto
obafoto (üye)
İstanbul / Firma

Kafayı yemiş olman gerekiyor. insanlar bas bas bağırıyor iş yok diye

Tarih: 18 Mart 2008, 11:02 - İp: 85.***.**6.150
gördes
gördes (üye)
Manisa / Stüdyo Fotoğrafçısı

steale katılıyorum önce meslegi bilmen gerekiyor bi fotografçı yanında iç bul çalış sonra ustanın ustaögreticilik belgesi varsa esnaflar odalar birline git kalfalıga yazıl aradan 2 sene sonra ustalık sonra dükkanı açabilirsin

Tarih: 14 Temmuz 2008, 23:26 - İp: 88.***.**0.249
fotoaktuel
fotoaktuel (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

aç kardeş açda bizim gibi bu işe yıllarını vermiş kişilerin değeri anlaşılsın..,

Tarih: 17 Temmuz 2008, 10:07 - İp: 85.***.**5.174