hakan640
hakan640 (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

Stüdya Açmak İçin Ne Yapmam Gerekir

Merhabalar,

Ben fotoğraf stüdyosu açmak istiyorum. iş yeri açmak için bir kurs veya meb'den sertifika benzeri bir şeyler mi almak gerekiyor? ben ankaranın bir ilçesine stüdyo açmak istiyorum burada araştırdığım kadarıyla(pek detaylı olamadı) böyle bir kurs yok. Kendim hazırlanarak MEB'in sınavlarıyla sertifika alabilirmiyim(eğer böyle bir sertifika varsa tabi)

Kısacası ben fotoğrafçılığı meslek olarak yapmak istiyorum ne yapmam gerekli? En azından bu konuda bilgi alabileceğim bir yere yönelendirmenizi rica ediyorum.aslında benim sizden istedim şey vesikalık için ve düğün fotorafları için bir iyi bir stüdyo fotoğraf makinası vede vesikalıkları ve cep telefonlarını fotoğraflarını taramak için ne tür foto tarayıcı almam gerekir bu konuda yardım ederseniz sevinirim.yardım ederseniz sevinirim size yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Tarih: 2 Ağustos 2005, 22:05 - İp: yok
steal
steal (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

önce mesleği bilmen gerekir bilmiyosan bildiğin işi yap

Tarih: 3 Ağustos 2005, 14:07 - İp: yok
adopro
adopro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

hakan cım çok şey yapmalısın beni ara anlatabişlirim sana burda çok uzun sürer

Tarih: 3 Ağustos 2005, 15:10 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Bu işi yapmak istiyorsan Sn.Adnan Biber'in yanında asistan ol.Mesleği öğrendikten sonra belki stüdyo açarsın.

Tarih: 9 Ağustos 2005, 19:55 - İp: yok
adopro
adopro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

teşekkür ederim burkaycım nasılsın uzun zamandır yoktum buralarda keyifler nasıl

Tarih: 3 Eylül 2005, 19:20 - İp: yok
fotoser
fotoser (üye)
Eskişehir / Stüdyo Fotoğrafçısı

ya bence git devlet işi bul fotograçılığım önrü biittiii

Tarih: 16 Ekim 2005, 02:01 - İp: yok
sencolor
sencolor (üye)

Resim çekmekten başlayabilirsin...ama ilk önce amatorce resimler amatorce makinalar falan,,zamanla kendini geliştiricen bi bakmışsın zaten bu işlerin içindesin

Tarih: 27 Ekim 2005, 13:00 - İp: yok
tershane@
tershane@ (üye)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

Güzel kardeşim stüdyo açman için cebine yaklaşık bi 15-20 bir euro koyup paraflash softbox şemsiye tripod efendime söyleyeyim fon yardımcı ışık bilgisayar buna bağlı bir takım programlar sonra sonra iyi bir fotograf makinesi buna bağlı olarak lensler filtreler ışıklandırma filtreleri yerine göre projeksiyon projeksiyon perdesi vs. vs. alacan sonrada sen bunları kullanmayı işin teknik yönünü öğrenmek için epey bi zaman harcıycan sanatsal yönü içinde en az bi 3-5 yıl verip binlerce kare heba edecen sonrada bakacanki elindeki ekipmanın teknolojisi geçmiş en iyisi gel sen başka iş yap

Tarih: 5 Kasım 2005, 02:31 - İp: yok
sencolor
sencolor (üye)

tersane uzun uzun anlatmış iştee

Tarih: 15 Kasım 2005, 10:01 - İp: yok
djzonk
djzonk (üye)

Öncelikle bu işle devam edebeleceğini düşünmen gerekir vede sonunda para gereklibir sermaye gerekir vede iş yapamazsan elinde kalıp yarı fiyatına satacağın eşyalar kalır iyi düşün

Tarih: 21 Kasım 2005, 22:04 - İp: yok
mehmet
mehmet (üye)
İzmir / Meraklı

Allah yardımcın olsun kardeşim.

Tarih: 22 Kasım 2005, 15:34 - İp: 81.***.**0.52