prevalent
prevalent (üye)
Gaziantep / Stüdyo Fotoğrafçısı

Studio Makinası

studio fotoğrafçısı arkadaşlar ivedi tecrübelerinize ihtiyacım var.studio makinamı değiştirecem.şu an nicon d70 s kullanıyorum her an rahmetli olacakmış gibi bi his var içimde ve değişmem gerek. canon 5 d aldım denedim memnun kalmadım geri verdim çok kontrast geldi,detaylar sert geldi elinchrom flaşlarım var d 300 alayım diyorum ama negatif görüşler alıyorum tavsiyelerinize ihtiyacım var. d700 de düşünüyorum ama verecem para zoruma gidiyo yarın yarı parasına düşerse çok yanarım geçici olarak d 90 falan nasıl olur kullanan varsa.tavsiyelerinize şimdiden tşk.ler [email protected]

Tarih: 26 Nisan 2009, 13:59 - İp: 94.***.**7.170
-olympos-
-olympos- (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

prevalent---Aslında stüdyo için 5D biçilmiş kaftandır ama neden olmadı, ben yıllardır 30D ve uzun zamandır 40D kullanıyorum. Şimdi 5D geçme hesaplarım var. Kontras ve renk yoğunluğu ayarlarını denedinmi, Ben 30D de onları baya kısmıştım, 30D ile 5D aynı sensörü kullanıyor.Bence sen 5D yi tekrar ayarlarını değiştirerek dene, bu sorunları mutlaka aşarsın, çünkü hem ff olması hemde çok ekonomik olması önemli 5D fiat olarak en iyi zamanı. Kolay gelsin.

Tarih: 26 Nisan 2009, 19:41 - İp: 85.***.**2.154
astsby
astsby (üye)
Kahramanmaraş / Stüdyo Fotoğrafçısı

bence nikon kullandıysan eger nikonla devam etmelisin çünki canonun fotografları nikondan sonra bi acayip geliyo tavsiyem nikon d200 yada d300

Tarih: 30 Nisan 2009, 12:34 - İp: 88.***.**1.92
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Fotograf kalitenizi artırmak istiyorsanız, krop faktörlü makinaları bırakıp full frame makinalara bakınız.

5D gerçekten ekonomik bir çözüm.D700 de nikon un FF makinası 5D ayarında, ancak fiyat olarak sanırım şu an pahalı kalıyor 5D ye göre.

Tarih: 30 Nisan 2009, 13:31 - İp: 88.***.**7.154
  • 1