alp3r
alp3r (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Ps de Vesikalık Boyut Ayarları.....

selam arkadaşlar ev yapımı vesikalıklarımı ps de kesip biçip hangi boyutta + nasıl yapacam ) ayrıntıları yazarsanız sevinirim.....

Tarih: 18 Şubat 2005, 15:37 - İp: yok
emotions
emotions (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

hocam tam olarak sorduğun nedir ? evde çektiğin resimleri vsklık formata şıftırmak mıdır ?

Tarih: 21 Şubat 2005, 22:52 - İp: yok
alp3r
alp3r (üye)

evde çektiğim vesikalıkları ps de gerçek veiskalık boyutlarına nasıl ayarlıyacam + olarak yazıcıdan da ayar yapmama gerek varmı boyutlar içun
bu arada vesikalık kağıtlarım var özel olarak...

Tarih: 21 Şubat 2005, 23:00 - İp: yok
emotions
emotions (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

hocam vsklık boyutuna pc de pek de bi gzel ayarlarsın ama basıcaın kagıdın boyutu nedir ki ? onu söle de gerisi kolay , hangi boyutta foto kaıdına basmak istiyosun ?

Tarih: 23 Şubat 2005, 21:46 - İp: yok
alp3r
alp3r (üye)

özel vesikalık baskı kağıtlarım var hocam ...
4x3 mü acaba ama var işte de ps teki ayarlar nasıl oluyo yani ps te mesela 4x3 boyuta indirmemin gereği varmı yoksa ??

Tarih: 7 Mart 2005, 17:31 - İp: yok
tolga
tolga (üye)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

meraba ebetlar 4,5-6olcak ilk işlemde cm olarak kullanacak sın baskı esnasın da ise inc olarak kullan ok

Tarih: 15 Mart 2005, 16:47 - İp: yok
ozkant
ozkant (üye)
İstanbul / Firma

anlamıyorum yaa.reklam fotoğrafçısı crop bilmiyor.
amatör olupta reklam fotoğrafçısı adı altında bilgi mi istiyorsun?

Tarih: 15 Ocak 2006, 02:03 - İp: 85.***.**2.241
esoes
esoes (üye)
İçel / Stüdyo Fotoğrafçısı

1x1 yap ebatları kağıda sığdır ömür boyu kullanırsın belki kardeşim işine baksana 4-5 ytle karmı yaptığını sanıyosun git foyoğrafcıya çekil insanın hayatında o kadar luzumsuz harcamalar var ki git onlardan kar yap.bu yaptıklarınız size birgün zarar olarak dönecek nasılmı fotoğrafcılık bitecek iş alanını tam bitirin görürsünüz zararı ondan sonra hırsız çoğaldı dersin başı boş adam çok dersin
iz. bırakın herkes yaptığı işin meyvesini yesin bilmiyorum ne iş yapıyorsun ama düşün kendi gelir kaynağın olarak ve çoluk çocuğunun olduğunu düşün ve başka iş bulamayacağını düşün başka ne diyeyim ya sana ben ÇORBACI derim anca

Tarih: 15 Şubat 2006, 05:53 - İp: 85.***.**4.88
cevat
cevat (üye)
Sakarya / Firma

#cevat' tarafından 22.03.2006 18:54:09 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Şubat 2006, 18:50 - İp: 85.***.**5.29
stcolor
stcolor (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

bu yazıyı başka bi sayfa da yazmıştım ama burası içinde olur sanırım

neden ben cevaplayım cevat kardeşim çünkü insanlar fotoğraflarını saklamak, yıllar sonra elleri ile tutup bakmamak için bunu yapıyolar, zira yakında baskı yaptırabilecekleri bir stüdyo kalmayacak, yakında buraya nerde baskı yaptırabilirim diye konu başlığı açmak için böyle yapıyolar, malumya bugün ünüversite için fotoğraflar alındı elimizden yarın nufus cüzdanları öbür gün pasaport fotoğrafları bir sonra ki gün de toplanır pikniğe gideriz artık fotoğrafçılığı meslek olarak seçenler başka çare yok gibi görünüyo, ne yapalım be cevat kardeş ben köfteleri getiririm sende bişeyler getir bari, başka meslektaşlarda bişeyler getirir hep baraber hatıra fotoğrafı çektirir doya doya bakarız fotoğraflarmıza

senyad arkadaşım lütfen ya git bi stüdyoya ordaki fotoğrafçı arkadaşlar çok güzel fotoğraflar çeker sonra istediğin şekilde ve ebatlarda bunları tab eder en güzel şekliyle size teslim eder sizde memnun olursunuz yıllar sonra o fotoğrafa bakarken eminim çok daha hoşnut olursunuz

tabi maddi olarak olaya bakacak olursanız hizmetlerin bi karşılığı elbette olacaktır değerli arkadaşlar bunu da ödemek sizin göreviniz ki biz stüdyo fotoğrafçıları hizmet vermeye devam edebilelim

buradan bizleri kanlarının son damlalarına kadar SAVUNAN ve KORUYAN kıymetli oda başkanları ve üyelerine ve esnaf sanatkar birliğine de sonsuz teşekkür ederim. yanlız biraz daha fazla çalışmaları lazım zira aidat almaya gelince kaplan kesildikleri; korumak , kollamak ve savunmak zamanı gelince mazlum bi kediye döndükleri üyeleri hızla tükeniyor

esoes kardeş sende piknik için küçük tüp getir olurmu ?

Tarih: 21 Şubat 2006, 19:28 - İp: 85.***.**2.176
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

meslekdaşlarıma katılıyorum. paylaşım yapmakla gizemi korumak arasındaki farkı sanırım korumalıyız. Gün içinde oyle msuterilerle karşılasıyoruzki yapılan işe mudahale etmek icin sinir bozucu hareketlerde bulunuyor. Kimse sanırım burda bildigini saklamak istemez. Ki hepimiz meslekdaşlarımız arasında bilgi ve program alışverisinde bulunuyoruz ve bu cok guzel bi davranış. Amatör fotografcılara burada sabırla cevaplar veriliyor. Bunlarda cok guzel. Ama şimdi kalkıp evde vesikalık fotograf baskısını anlatmanın bence meslege verilen bir zarar olarak gormeliyiz.

Tarih: 21 Şubat 2006, 21:35 - İp: 85.***.**8.142