mhmttsksn
mhmttsksn (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

İğreniyorum

* Mesleğin onurunu, yerlere seren,
* 3-5 kuruş için, yalan yanlış bilgilerle müşterilerini kandırmaya çalışan,
* Yalan yanlış bilgiler ile müşterilerini kandırarak "aslında" haketmediği bir parayı alarak meslektaşının hakkı olan rızkını "çalan" ,
* Olmadık kurnazlığı yaparak müşterilerini kandıran.
* Aynı poz 7 adet fotoğrafı, Siyah -Beyaza çevirip 14 poz diye pazarlayan,
* Sonradan satabileceği fotoğrafları (Büyük-ilave vs.vs) bedava denecek paralara müşterilerine veren ve kendi emeğini hiçe sayan ,
* Kendi geleceğini hiçe saydığı yetmezmiş gibi mesleğin geleceğini hiçe sayan fotoğrafçılardan...

İ Ğ R E N İ Y O R U M.

Maalesef o kadar fazlalar ki.......

Müşterilerine en iyi hizmeti ve kaliteyi vermeyi prensip edinmiş bir fotoğrafçı olarak, en kısa zamandan çok sevdiğim bu meslekten çıkmaya karar vermiş bulunuyorum.

#mhmttsksn' tarafından 03.08.2009 18:01:15 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Ağustos 2009, 17:59 - İp: 88.***.**2.233
ruindula
ruindula (üye)
İstanbul / Amatör

Tüm yazıları neredeyse tek tek okudum, Fotoğraf Stüdyosu sahibi bu işten ev geçindiren arkadaşların genel durumlarını görmek adına neredeyse hepsini okudum... @slck16 yazdığı mesaj ile bitirmek olayı kendi nazarımdan açıklamak istiyorum.

Neden 40 lira ? Bugün D90 nınız var ve üzerinde tepe flaşınız + internetiniz + azıcık yabancı diliniz var ise ! 40 liraya değil 20 liraya bile bu işi yaparsınız... İstanbulluyum yolda yürümesini bilmeyen bir insanla oturup 2 kelam edemeyecek insanlar bu tip yönelmelere giriyorlar...

Fotoğrafçılar odanız vs vs bu ne işe yarar buna bakmak lazım? Belediyelerin denetlemesi varmıdır?

KAPİTALİSTLEŞEN DÜNYADA ! EMEĞİN ÖMRÜ NEDİR? EMEĞİN KARŞILIĞI NEDİR?
BU İŞLERLE İLGİLENEN BİRİ OLARAK; EVLENDİĞİMDE DÜĞÜN ÇEKİMLERİM ŞAYET OLURSA 1000 LİRA BİLE VERİRİM, Kİ YENGENİZİN GELİNLİĞİ HİÇBİR ZAMAN 1000 DOLAR OLAMAYACAKKEN...

YANİ BU TOPLUMSAL MESELE EMEĞE SAYGI ! BAZI YERLERDE DAVULCUDAN ZURNACIDAN DA BAHSEDİLMİŞ ŞİMDİ ARKADAŞLAR ONLARIN ALDIKLARI PARA DA HELALDİR ONLARDA MÜZİSYENDİR VE ONLARDA EN NİHAYETİNDE BİR SANAT DALINI İCRAA EDERLER, BU İŞTE GENE TOPLUMSAL DURUMUMUZA GELİYOR... DAVULCUDA SANATLA İLGİLENİR ! FOTOĞRAFÇIDA ! AMA DAVULCU 2 DELİĞE BASAR ! 20 YILDIR STANDART 2 DELİKTEN ÜFLER DURUR DERSENİZ KARŞIKI NORMAL VATANDAŞ İSE FOTOĞRAFÇIDA 20 SENEDİR 1 DÜĞMEYE BASIYOR DER-DİYEBİLİR-DİYECEKTİR...

ÖNCELİKLE TOPLUMSAL SORUN OLDUĞUNU KABUL EDELİM...

YAPTIĞIMIZ İŞİN PAZARLANMASI VE SATILMASI ÇOK ÖNEMLİDİR; BUGÜN İSTANBULDA YAŞAYAN VE ÇALIŞAN BİRİ OLARAK ÇALIŞTIĞIM ŞİRKETTE EN DEĞERLİ PERSONEL SATIŞ DEPARTMANINDAKİLERDİR...

YAPILAN İŞİN PAZARLANMASI GÖZE BOYANMASIDA ÖNEMLİDİR; YAHU ARKADAŞ BUNU BİZDE BİLİYORUZ AMA 40 LİRAYA YAPAN VAR ! ADAM 200 YERİNE 40 VERİYOR NE GÖZ BOYAMASI DİYORSANIZ: GİDİN 40 LİRAYA BU İŞİ YAPANLARI YA DÖĞÜN YADA ODANIZ BUNLARA VAR İSE ŞAYET ÇEŞİTLİ HUKUKİ YAPTIRIMLARA GİRİŞŞİN - 40 LİRA ALANA DEĞİL ! 40 LİRALIK ADAMI SALONUNA SOKAN A TABİKİ....

BÜYÜK HARF İÇİN ÖZÜR DİLERİM - GÖZLERİM BOZUK AYRICA BAĞIRDIĞIMI VE YANINIZDA OLDUĞUMU GÖSTERME ADINA YAPTIM...

Küçük makineleriyle bişeyler ortaya koymamızda bize yardımcı olmaya çalışan stüdyo fotoğrafçısı abilerimize kardeşlerimize teşekkürler. Not: son vesikalık resmimi çeken fotoğrafçının da Allah müstehakını versin Adam berbat etti...

#ruindula' tarafından 15.11.2011 15:57:33 tarihinde düzenlendi.

Düzeltme: GEçen gün işyerindeki bir arkadaşım kendimin bile bir türlü beğenmediği-beğenemediği portofolyoma (ki bunu gizli tutarım) nasıl gördüyse beni çağırdı ve tebrik etti kahve ısmarladı vs vs... Arkadaş psikoloji böl. mez. doktor olmamış sevmemiş yapmamış.

Fakat aynı departmanındaki çok özel diğer insanlar (maaşları çok çok ç ok çok iyidir bu vatandaşların) ise çok özür dilerim a.q. aq. fotoğraf da ne !!! gibi alaycı hareketlerde bulundular... Tamamen toplumsal bu memleketin 3 tarafı denizlerle çevrili iken bile insanızmız yüzme bilmiyor, bırakın tekne sahibi olmayı yüzme bilmiyoruz ! Daha sıra oralara gelemedi !

Bakın uygar dünyaya bakın ekonomik olarak özgür ülkelere araç sayılarına ! dünya lideri bir başbakanımız var fakat ! ne yüzme biliyoruz ne arabamız nede teknemiz var... ve fotoğrafın sanat olduğunu üniversitelerde bölümünn olduğunu kaç kaz kafalı yurttaşımız biliyor; siz ve benden başka ???

#ruindula' tarafından 15.11.2011 16:04:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Kasım 2011, 15:54 - İp: 78.***.**3.93