fotoharun
fotoharun (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Fotografcılar Birligi Kuralımmm

SEVGILI ARKADAŞLAR DEGERLİ ABİLERİM USTALARIM

Başta her ilin fotografçıları birlik olsa sonrada burdan yola çıkarak 81 ilin
81 temsilcisi olsa her sey bu komisyondan başlayım fotoğrafcı arkadaşlarımıza
yayılsın kırıterler olsun uyulması gereken konular olsa nasıl olur

bence bu konu tum sutudyo reklamcı arkadaşları ilgilendirir...

Tarih: 5 Nisan 2009, 12:45 - İp: 88.***.**4.191
fotoveysel
fotoveysel (üye)
Yozgat / Stüdyo Fotoğrafçısı

Fotoğrafçılar birliği hep hayalimdir. Buna öncülük edecek birisi gerek. Birileri başlatsa diğerleri peşinden gelir. Bence ilk adımı bekliyor insanlar. Yoksa kimse halinden memnun değil.

Tarih: 25 Mayıs 2009, 17:58 - İp: 78.***.**4.230
keremmm
keremmm (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

yaklaşık bundan 2 yıl önce Benzer Bir Konuda İstanbul Fotoğrafçılar Odası Başkanı Sayın Saffet Beye Karşı Olan Ağır Eleştirilerimden Dolayı Baya Tepki Almıştım Tartışmalar Çıkarmışlardı ve Ben Dahil Olmuştum. Fotoğrafçılık Baba Mesleğim Olduğundan Kopmak Pek Mümkün Olmasada Artık Uzaktan İzliyorum. Ama Bakıyorum Hiç Birşey Değişmemiş. İstanbul Ankara İzmir Gibi Büyük Şehirlerde Birlikten Daha Üstün Yaptırımlara Sahip Olabilecek Profesyonel Fotoğrafçılar Odaları Mevcut. Saffet Bey Seçimden Hemen Sonra Web Sitesinde Yazdığı Gibi İstanbuldaki Tüm Fotoğrafçıları Tespit Etti. Bölgelere Ayırdı. Kaçak Çalışanları Belirledi Yasal Yaptırımı Kendi Doğruluğunda Yaptı. Bi Kaç Afiş İndirtti Falan. Peki Ya Şimdi Ne yapıyor? Aidat faturasını Yolluyor En Kısa Zamanda Hesaba Yatırılmasını İstiyor. 2009 Fiyat Düzenlemesi YOK Hala Eski Fiyatlar. AMA Aidat ZAMLI Malzemeler Zamlı Döviz Yüksek Termal Baskı Kağıtlarında Her Ay Ciddi Fiyat Oynamaları Var Ama Vesikalık Hala 15 Lira Anlatmak İstediğim Tamami İle Resmi Olan Fotoğrafçılar Odası Varken Birlik Ne Yapsın. Çıksın Bi Baba Yiğit Odaya Başkan Olsun Eşitliği Sağlasın. Şimdiki Başkan Bişi Yapmıyor Demiyorum Zamanında Siyahkale Bilgisayar Firması İle Anlaşıp Türkçe PHOTOSHOP CS 2 Lisansı Sattı Normalinden Biraz Daha Ucuz Fiyata . Ama Önce Yasal Kullanıcı Olmayan Fotoğrafçıların Adreslerini Bilkom ve BSA'ya Vermeyide İhmal Etmeyip Uyarılmalarını Sağladı. Bide Fotoğraf Hizmeti Almak İçin İstanbul Fotoğrafçılar Odasına Başvuran Büyük Firmalar Sadece Focus Dijital Fotoğrafçılıkla Muhattap Edildi. Anlatmak İstediğimi Anladınız sanırım.

Sert Olduysa Kusura Bakmayın Resmi Odalar Bile İşlevini Sadece Başkanlarının Çıkarları İçin Kullanmakta. Birlik Olsanız Neticede Resmi Bi Yaptırım Hakkınız Olmayacak. Birileri Para Kazanabilir Ama Stüdyocu Esnafa Hiç Bi Yararı Olmaz....

saygılar.

Tarih: 25 Mayıs 2009, 18:27 - İp: 88.***.**5.133
dlabmurad
dlabmurad (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

Valla usta senin Bu önerine canı gönülden katılıyorum ancak; Bu olay anca Türkiyede
2070 yılına doğru yürürlüğe girer.Fotoğrafçıyı (Sanatı) destekleyen kim

Tarih: 21 Haziran 2009, 09:55 - İp: 81.***.**9.88
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bişeyler yapmak lazım

Tarih: 24 Haziran 2009, 21:20 - İp: 78.***.**3.156
valdo
valdo (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

kardesım bu durumda bızım meslektaslarımızdan kaynaklanıyo bu durum dernek degıl zırve bıle kurup bu durumları deger lendırsek herkes kendı kafasına gore fıyat ve ıs yapıyo bu nedenle bızım sektoru derbelıyolar ama kalıte hıc bır zman ucuza mal olmaz ..

Tarih: 26 Haziran 2009, 19:12 - İp: 88.***.**8.38
mhmttsksn
mhmttsksn (üye)

hiç bir halt yapılamaz....

Tarih: 3 Ağustos 2009, 17:51 - İp: 88.***.**2.233
razorlight
razorlight (üye)

evet belki bu olayı destekleyen çok sayıda fotografcı var. ama azınlık ve puruz her zaman olucaktır...
Turkiyenin AB'ye girmesi gibi bi olay olur bu bence ..

Tarih: 20 Ağustos 2009, 18:57 - İp: 78.***.**3.104