metintuzun
metintuzun (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

Ankara İçin Fotoğraf Klubü Kuralım..

Arkadaşlar Ankara'da yaşayan fotoğrafseverlerin haberleşeceği,fotoğraf etkinlikleri düzenleyeceği bir klüp kuralım..ve organize olalım.Haftasonları yada ortak belirlenen günlerde buluşalım ve sokak-doğa fotoğraf gezileri gerçekleştirelim..ne dersiniz ??

Tarih: 25 Haziran 2012, 10:46 - İp: 78.***.**5.37
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Bu senelerdir söylenir ama şimdiye kadar gerçekleştirebilen olmadı.
Zaten Ankara'da bir fotoğraf topluluğu oluşturulduğunda da bir süre sonra bu topluluktan kopan kişiler kendi gruplarını kurmaya başlıyorlar.

Ankara'da fotoğraf grubu istiyorsanız

Ankara Fotoğraf Grubu
Ankara Genç Fotoğrafçılar Grubu
Foto Merkez
Ankara Fotoğraf Akademisi
Ankara Fotoğraf Kulübü
Artniyeliler
Başkent Amatör Fotoğrafçılar Topluluğu
Kadrj Ankara

ve başkaca birçok grup var bu gruplarla irtibata geçmeyi deneyebilirsiniz.

Tarih: 26 Haziran 2012, 15:59 - İp: 78.***.**4.100
metintuzun
metintuzun (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

sayın meraklı böyle mesafeli yaklaşırsanız elbette organize olamayız..bahsettiğiniz klub yada siteleri inceledim..pek aktif degiller

Tarih: 26 Haziran 2012, 18:01 - İp: 78.***.**3.241
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Metin bey bu mesafeli yaklaşım değil sadece tecrübe. Daha öncede söylediğim gibi bu organize olma işi hep söylenir durur ama bir türlü olmaz olsada bir iki kez olur üçüncü olmaz öylece kalır.

Yazdığım gruplardan neredeyse tamamını şahsen bilirim.
Kadraj Ankara küçük ve kapalı bir gruptur kendi aralarında iyidirler ve aktiftirler ama dışarıdan pek bilinmezler.
Ankara Fotoğraf Grubu eski bir gruptur ve grup yöneticisi Tacettin beyin katkıları ile güzel gezi ve etkinlikler yaparlar.
Diğer grupların bir çoğu mitoz bölünme ile çoğalmış gruplardır. Bu gruplarında içerisinde kendi arasında anlaşıp etkinlik yapan küçük küçük grupcuklar vardır.
Bunlar haricinde başkaca birçok grup var Ankara'da ama ilgilenmiyorum ve tam olarakda bilmiyorum zaten.
Ankara'dan umudu kestiğim için 3,5 yıldır Eskişehir ve Kütahya merkezli olan Fotoğraf Dostları Topluluğu ile etkinliklere katılıyorum çokta memnunum.

Tarih: 28 Haziran 2012, 12:05 - İp: 78.***.**6.54
equal06
equal06 (üye)
Ankara / Amatör

metin bey merhaba,

Ankara Fotoğraf Grubu üyesi olarak mutlaka buraya birşeyler yazma gereksiniminde hissettim kendimi sebebi ise AKTİF olmamaktan bahsettiğiniz için

ANKARA FOTOĞRAF GRUBU
web : http://www.ankarafotogrubu.com/
facebook sayfamız :http://www.facebook.com/pages/Ankara-Fotograf-Grubu/121247581281016

ANKARA FOTOĞRAF GRUBU 2007 yılında kurulmuştur. Kurucu kişi TACETTİN TEYMUR'dur 25 senedir Ankarada Tacettin Teymur Fotoğraf Atölyesi olarak amatör fotoğrafçılığına katkıda bulunmuş(tur) halende ANKARA FOTOĞRAF GRUBU ile bulunmaya devam etmektedir.

meraklı rumuzlu üyemizinde bahsettiği gibi ANKARADA kurulan grupların çoğu miyoz bölünme ile çoğalmışlardır. isterseniz facebook sayfamız ve web sitemizden daha dikkatli incelemenizi tavsiye ederim.

kısaca aktif değiller diyerek tanımadan bilmeden ön yargı ile bahsetmeniz hoş olmadı kaldiki daha yeni bir grup kurmyayı düşünen biri olarak

selamlar

Tarih: 6 Temmuz 2012, 16:43 - İp: 141.***.**0.217
munays
munays (üye)
Ankara / Amatör

Ankara içinde zaten bu şekilde bir grup zvar. Sürekli geziler düzenleyip üstatların verdiği eğitici seminerlere katılabiliyorsunuz.FSK (fotograf sanatı kurumu)bence bir inceleyin. Umarım istediğiniz gibi gruptur.

Tarih: 10 Temmuz 2012, 15:03 - İp: 141.***.**5.147
  • 1