ardakaymaz
ardakaymaz (üye)
Çankırı / Stüdyo Fotoğrafçısı

Dikkat

PİYASADA AMATÖR FOTOĞRAFÇILAR GEZİYOR.
ADAMLARDA KİRA YOK VERGİ YOK SİGORTA DERDİ YOK.ÇEKTİĞİ RESİMLER VE KAMERA KAR KALIYOR ADAMA.
BUNUN İÇİN VALİLİKLERE YAZI GÖNDERELİM TAKİPE ALDIRSINLAR.

Tarih: 21 Ocak 2008, 12:43 - İp: 88.***.**4.169
besteleyenadam
besteleyenadam (üye)
Ankara / Amatör

Nasıl tipler bunlar ben tam anlayamadım? Yani para karşılığı mı yapıyorlar bu işi?

Tarih: 21 Ocak 2008, 15:51 - İp: 88.***.**5.248
-olimpos-
-olimpos- (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

Bunlardan her ilde var.Ellerine bir şekilde kamera geçirmişler,senin benim çektiğimizin yarı fiatına çekiyorlar,çünkü ya memur mesaiden sonra gelip,bana 50 lira yeter deyip haftada iki çekim ayda aylığımın yarısı yada öğrenci veyahut bir yerde işçi genelde akşamları ikinci iş bana yeter.tabiki vergi yok kira yok hiç bir masraf yok.antalyada da bunlardan çok.kamerayı tutmasını bilsin yeter.İşte burada odaların devreye girmesi lazım.maliye ile birlikte.

Tarih: 21 Ocak 2008, 23:11 - İp: 85.***.**5.186
yolgiden71
yolgiden71 (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

oda mı ? hani şu aidat toplayan demi ??

Tarih: 26 Ocak 2008, 22:17 - İp: 88.***.**6.7
yolgiden71
yolgiden71 (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

aidat toplarkende eşi dostu bu bahse konu geçen işleri yapan şahıslardan mı medet umacağız arkadaşlar ben artık yoruldum

Tarih: 26 Ocak 2008, 22:20 - İp: 88.***.**6.7
mine05
mine05 (üye)
Amasya / Stüdyo Fotoğrafçısı

Arkadaşlar boş konuşuyorsunuz.Öncelikle siz üç otuz paraya iş yapan kendi meslektaşlarınızı halledin.
Eğri oturup doğru konuşalım... Hanginiz ne kadar vergi veriyorsunuz ?.
Mesleğinize, çalışanınıza ne kadar sahip çıkıyorsunuz.?

Tarih: 28 Ocak 2008, 13:02 - İp: 88.***.**9.89
ardakaymaz
ardakaymaz (üye)
Çankırı / Stüdyo Fotoğrafçısı

bizim çankırda birlik var ankaraya yakın olmamızdan dolayı işlerimizin birazı ankaraya kaçıyor. biz burda öyle bir sistem yaptık ki vesikalık fiyatlarımız sabit
4 vs 6,00 ytl
8 vs 10,00 ytl
12 vs 14,00 ytl ve yanlarında bedava yok 10x15 için 1,00 lira fiyat alıyoruz extra. sistem şöyle çalışıyor.
fiyat listemizin altında çalışan kişiler takibe alınıyor burası küçük memleket olduğu için duyuyorsun kimin ne yaptığını eğer müşteri ben şurda 5,00 lira çektirdim derse müşteriyi oraya götürüp veya çeken fotoğrafhaneyi arıyoruz birde elinde fiş varsa çeken fotoğrafhane 100,00 ytl müşteriye para ödüyor. sistem gayet iyi bütün müşteriler vesikalık fiyatını öğrendi kimse artık ucuz çekiyor demiyor para böyle kazanır arkadaşlar

Tarih: 28 Ocak 2008, 13:10 - İp: 85.***.**9.91
resimtamir
resimtamir (üye)
Edirne / Stüdyo Fotoğrafçısı

doğru bu tipler var bunlara halk dilinde seyyar deniyor ama onlarda mecburiyetten ve bizim bazı uçuk fiyatlarımızdan olabilir.

fakat vergi kaçıranlara bir ceza verilmeli veya dönemsel vergi levhaları almaları sağlanmalı.sezonluk vergi adı altında.

Tarih: 30 Ocak 2008, 20:51 - İp: 88.***.**7.32
  • 1