badfat
badfat (üye)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

Baskı İçin Fikir Paylaşımı

Sevgili meslektaşlarım oncelıkle bana verecegınız yardım ve fıkırlerınızen dolayı simdiden hepinize teşekkür ediyorum

Fikrinizi almak istedıgım konu ıcın benı mazur gorun forumu ıncelemeden bu konuyu açıyorum,ne olursunuz kızmayın

Bu sezon başlayacagım otel fotografcılıgı ıcın fethiyede bir fotograf studyosuyla calısmak yerıne termal makına yada ona benzer bırseyler almak ıstıyorum...Yanı resım kalıtesı yuksek ve hızlı baskı yapabılecegım cıhazlar konusunca bana fıkırlerınızı sunarsanız cok sevınırım

Ankara da Kiss kullanırken fethıyede termal baskıya muhtac kalmak hos olmayacak ama ekmek arkadaslar herkes ekmegının pesınde :D

sımdıden tesekkur ederım verdıgınız bılgıler ıcın hepınıze ıyı calısmalar bol kazanclar...!

Ayrıca bu otel ıcın serı ılanlar bolumunde cekımcı ılanım var calısmak ısteyen cıddı arkadaslar arasın!

#badfat' tarafından 14.04.2007 21:54:35 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Nisan 2007, 21:54 - İp: 85.***.**3.28
orhan yum
orhan yum (üye)
Diyarbakır / Stüdyo Fotoğrafçısı

minilapların fiyatları düştü size tafsiyem dijital bir minilap almanız. daha kazançlı çıkarsınız. ikinci el temiz bir minilapı 25,000 euro ya alabilirsiniz. üçsene önce ben rı e 80 bin euro vermiştim.
hızlılık çok önemliyse senin için, daha önce kullandığım konika R1'i yada R2 yi tafsiye ederim.

Tarih: 15 Nisan 2007, 01:50 - İp: 88.***.**2.10
badfat
badfat (üye)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

Orhanyum kardesım nacızane tavsıyen ıcın cok tesekkur ederım ancak benım zaten ankarada faal calısır 2 tane mınılabım var...

Copal ve Kiss faal durumda ancak ben oraya bu kadar yatırım yapmak nıyetınde olmadıgım ıcın danısmıstım.! neyse tesekkur ederım yıne de

Tarih: 15 Nisan 2007, 15:31 - İp: 88.***.**8.237
reyhan
reyhan (üye)
Kırklareli / Stüdyo Fotoğrafçısı

termallerde maliyet yüksek buna karşın tatil yörelerinde fotoğraf fiyatlarıda yüksek ama birde vereceğin fireleri unutma yani çektiğinin hepsini satamıyorsun bunuda göz önünde bulundurman gerek bence dijital minilab fuara geldin mi bilmem ama afyonda burelsan var fiyatları gayet iyi 2 yıl garantili 25000 euro iyi hesap yapmamda yarar var dostum

Tarih: 16 Nisan 2007, 10:07 - İp: 88.***.**8.85
alimurat
alimurat (üye)
Bolu / Stüdyo Fotoğrafçısı

beyazla ilgili sorunun yoksa hepsini kullanabilirsin.sana tavsiyem sihinko yu bir araştır.birde renkli lazer alman gerekiyor.kücüklerini basman icin(indeks baskı)tabi kart maliyetlerini ve de teknik servisi de önemli.iyi calışmalar diliyorum size.

Tarih: 16 Nisan 2007, 10:43 - İp: 88.***.**6.163
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

badfat selam..

ne kötüsün .. nede şişman.. bende bond değilim.. nickname kazalarında ortak geçmişimiz var..

bir aralar bahsettiğim bir arkadaş vardı.. artık başka şehirde çalışıyor.. ve işi oturmuş durumda.. genede, tecrübeli arkadaşları size yönlendirmeye bakacağım..

acil baskı konusunda, termal cihazların sürati ve kalitesi şaşırtıcı derecede iyi... en iyi ürünler; sony ve mitsubishi nin 15x23 basan modelleri olarak görünüyor.. shinko lar için henüz birşey söyleyemiyorum.. kullanan kimseyle henüz temas kurmuş değilim.. kontrast da bu konuyu iyi araştırıyor..

örneğin düğün salonu ve restoran gibi yerlerde çekim yapan arkadşlar anlatıyor; " takı merasimi bittiğinde.. o esnada çektiğimiz son fotoğraflarıda teslim etmiş oluyoruz" , " horon bittiğinde, müşteri masasına dönüyor.. biz bütün fotoğrafları hazır şekilde yanına gidiyoruz." diyorlar..

Hayırlı işler.. Görüşmek üzere..

Tarih: 17 Nisan 2007, 12:33 - İp: 85.***.**3.182
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

evet ben shinkonun yeni modelini aldım. Mitsubihisye niyetliydim ama fuarda fikirlerim değişti. Baskı bölümüne bu konuyla ilgili bir yazı yazdım okursanız faydası olacaktır.

Mİnilab sanırım sizin icin uygun değil. Otel fotografcılıgı zaten belirli sürelerdeki anlaşmları içeriyor. Dİyelimki 3 yıl anlaştınız. 3 yıl minilab icin cok kısa bir zaman.

Maliyet iyi hesaplanmalı...

Tarih: 19 Nisan 2007, 21:28 - İp: 88.***.**6.28
  • 1