xbagcix
xbagcix (üye)
Almanya / Amatör

Banyo Bu Kadar Kolay Mı?

Bugün büyük postane civarlarında bir dükkana girdim ve SB banyomu kendim yapmak istediğimi belirtip yardım istedim. O dabana bir adet kapaklı huni gibi birşey çıkarttı. (İçinde ayriyetten bir makara var. Film ona sarılıp huninin içine yerleştiriliyormuş) İki adet te kimyasal çıkarttı. Toplam 45 YTL. Hepsi bu kadar dedi.
Bu listede bir eksik var mı?, olayın püf noktaları nelerdir.

Tarih: 24 Eylül 2008, 01:07 - İp: 85.***.**4.199
ercanicke
ercanicke (üye)
İstanbul / Amatör

evet en ucuz yoluyla 45 ytl ile bu işi halledersınız ama kımyasalların mıktarı olcmek sıcaklıkları olcmk gbi işlemler için derece mezur fln lazm ynı butcenıze gore bu malzemelerı alabilrisiniz ama evdekı malzemelerlede işinizi gorebılırsınz.45 ytl guzel bir fiyat tank ve 2 adet kımyasalı ıcın normlade tank fiyatları 30-35 ytl cıvarı dıe bılırom developer banyo için d-76 kullansanınz fiyatı 8 ytl ,fixer 11 ytl yni adamın verdıı fiyat makul diye dusunuyorum

Tarih: 24 Eylül 2008, 18:22 - İp: 78.***.**9.99
xbagcix
xbagcix (üye)
Almanya / Amatör

Kimyasallar İlford idi. İkiside 9 YTL. Burada problem fiyat değil, benim daha önce hiç böyle bir işe bulaşmamış olmam.
Film nasıl açılır, neresinden tutulup makaraya sarılır, söylenen ölçülerde suyla karıştırılan karışım saklanarak birdaha kullanılır mı gibi sorularım var.
Hepsinden önemlisi de bu işler karanlıkta nasıl yapılır

Tarih: 25 Eylül 2008, 09:57 - İp: 85.***.**5.32
fotoasli
fotoasli (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

http://www.ehow.com/how_1353_develop-black-white.html
burada fotoğraflı açıklaması var ,bakınız

Tarih: 25 Eylül 2008, 16:12 - İp: 88.***.**7.101
xbagcix
xbagcix (üye)
Almanya / Amatör

Teşekkürler