reyhan
reyhan (üye)
Kırklareli / Stüdyo Fotoğrafçısı

Virüs

selam arkadaşlar kullandığım makinama sanırım virüs bulaşmış ama tabii nasıl olduğunu bilmiyorum acaba etkisiz hale getirecek bir program biliyormusunuz

Tarih: 10 Mayıs 2007, 11:14 - İp: 88.***.**5.150
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

aslında bunlar için uygun bir kaç program vardır. bunlar;
-kaspersky (öneririm)
-avast
-panda
-norton
burdakiler iyi olanlardan bir kaçı. ama bunlar pc ye virüs girmesini engeller sadece. genelde tüm antivirüslerde engellemeye yöneliktir. pc ye virüs girmişse eğer, kolay kolay silemezsin. önemli olan girmesini bu programlar ile engellemektir.
senin şu durumda yapıcağın tek şey pc'ye güzel ve temiz bir format atmak, bu yazdıklarımdan birini bilgisayarına yüklemektir. bunların yanında da ücretsiz bir program olan ''Ad-Aware SE Personal'' adlı programı yüklersen tam güveniliği sağlamış olursun.
sana ayrıcva ''Mozilla Firefox'' web browser ını kullanmanı öneririm. Internet Explorer dan daha hızlı ve daha güvenlidir. ayrıca popup ve reklam engelleme modu da vardır.

umarım yardımcı olabilmişimdir.

Saygılar...

Tarih: 10 Mayıs 2007, 12:33 - İp: 88.***.**8.252
reyhan
reyhan (üye)
Kırklareli / Stüdyo Fotoğrafçısı

hatalı bir anlatım yapmışım benim kullandığım makina pc değil fotoğraf makinama virüs girmiş onunla ilgili yardım bekliyorum makina canon 350d

Tarih: 10 Mayıs 2007, 16:52 - İp: 88.***.**8.161
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

özür dilerim yaa... ben pc sandım... makineye hiç virüs girdiğini duymamıştım.(valla çok utandım)

ama mantıksal olarak baktığımız zaman, makinenizde ki firmware 'ı güncellemeniz yada yeniden yüklemeniz sorununuzu giderebilir...

tekrar özür diliyorum, saygılar...

#gurhan_87' tarafından 10.05.2007 16:57:21 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Mayıs 2007, 16:56 - İp: 88.***.**8.252
digiworld
digiworld (üye)
Giresun / Stüdyo Fotoğrafçısı

jafıza kartında varsa pc takınca uyarı veriyorsa karta format at... büyük ihtimal kartadır makineye virus girdiğini hiç duymadım ama illa ole diyosan firmware güncelle

Tarih: 24 Mayıs 2007, 19:47 - İp: 88.***.**5.81
theanswer
theanswer (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

muhtemelen harici disklere ve kartlara bulaşan adober diye bir virus var o bulaşmıştır. karta format atarsan karttan silinir ama bu virus bir kopyasınıda pc de bırakıyor o yüzden pcnide virus taramsından geçirmen gerekiyor.

Tarih: 24 Mayıs 2007, 22:20 - İp: 81.***.**2.213
studyoburak
studyoburak (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

geçen sene benmde makinama öle bişey bulaşmıştı Nikond70s ama geçen ay frimware güncelleştirmsini yaptım ve ondan sonra makinaın usb'den pc bağlayıp disk sağ tıklayıp biçimlendir yaptım yani pcden format attm..ve virüs gitti ..ama o bende çok uzun zamandır wardı ve hiç bir sorun yapmadı ..herhalde bendeki zarasızdı

Tarih: 25 Mayıs 2007, 00:59 - İp: 88.***.**8.101
fotojenikkiz
fotojenikkiz (üye)
İstanbul / Amatör

Virüs virüs virüs git gide iyice evlerimizzden çıkamaz olacağız. Maalesef bu durumda evlerimizde durup film izleyip vs bir şeylerle vakit geçirmeye bakıyoruz.

Bu listede: en iyi virüs konulu filmler yer alıyor göz atmanızı tavsiye ederim.https://paratic.com/virus-salgin-filmleri/

#fotojenikkiz' tarafından 23.03.2020 17:46:26 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Mart 2020, 17:46 - İp: 31.***.**5.251
  • 1