heyoma
heyoma (üye)
İstanbul / Amatör

Msn Virüs Programı

son günlerde msn de arkadaşlarınızla konuşurken photo953h msn diye başlayan ve raw tarzında sıkıştırılmış bir dosya geldiğini görürseniz kabul etmeyeniz..bu dosya içinde virüs diyebileceğimiz bir yazılım mevcut..ve msn de konuştuğunuz kişileri kilitliyor..msn yi kapatmadan arkadaşınızla görüştüğünüz sayfaya dönemiyorsunuz..ama kısa bir süre sonra msn tekrar kilitleniyor..nod 32 gibi programlarda bu yazılımı ne yazık ki tanıyamıyor..işin ilginç yanı size gönderen kişi gönderme işlemi devam ederken kendi sayfasında bunu göremiyor..yani gizlice msn listenizdeki herkese kendi kendisini kopyalamakta..

Tarih: 29 Mart 2008, 23:31 - İp: 85.***.**4.48
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bunun nedenide

7 kişiye gonderin
acele kan aranıyor
250 kontor kaznamak istermisin
bunu herkese ilet
vahsete duyarsız kalma
amerikayı kınıyoruz

vs vs vs gibi gerektiginde insanların duygularını somurmeye varan mailler ve bunların forward edilmesi..
arkadasalrınıza size bu tip mailleri hiçbir kosulda gondermemelerini soyleyin,gonderenleri sert sekilde uyarın,sizde kimseye gondermeyin.ben daha hiç gelen maili 7 kişiye yollayıp zengin olan birini gormedim,microsoftun hesabına 400 dolar gonderdigi birinide hiç gormedim duymadım.
------
yenı bir virus turu sanırım bu yuzden vırus programalrının tanımasına şimdilik imkan olmayabilir, ilerleyen gunlerde guncelleştirme paketlerine yuklenecektir, virus programı guncelleştirmelerinizi yapın.
sadece nod32 degil adaware superantispyware gibi spyware yazılımlarlada taratın...

Tarih: 29 Mart 2008, 23:49 - İp: 88.***.**0.50
  • 1