tanerazi
tanerazi (üye)
Bursa / Stüdyo Fotoğrafçısı

Vesikalık Takip

sizlerden bir konuda yardım istiyorum :

Vesikalıkları arşivleme ve daha sonra numarası veya ad-soyad ile aratarak tekrar bulabileceğim kullanışlı bir program veya yöntem tavsiye edebilir misiniz ?

örneğin ahmet dönmez diye girdiğim zaman bu isme kayıtlı vesikalıklar ekrana çıksın

şimdiden teşekkürler...iyi çalışmalar

#tanerazi' tarafından 23.03.2007 15:53:56 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Mart 2007, 15:51 - İp: 85.***.**6.67
_unknown_
_unknown_ (üye)
Kayseri / Stüdyo Fotoğrafçısı

Biz arşivleme işini dvd'lerle yapıyoruz yüksek kapasiteli olması tercih sebebimiz.Herhangi programa gerek yok dvd'yi açtığında ara tüm dosya ve klasörleri dedikten sonra istediğin şeyi bulur eğer varsa.Ahmet Dönmezi Donmez diye ararsan bulamazsın.Ahmet diye aramalısın.
Kolay gelsin değerli meslektaşım...

Tarih: 23 Mart 2007, 18:50 - İp: 88.***.**7.92
foto onur
foto onur (üye)
Manisa / Stüdyo Fotoğrafçısı

değerli meslektaşım.fotoğraflarını,bilgisayarında depoluyorsan eğer.isim olarak arıyacaksan.güzel bir program ismi önerebilirim sana.bizler onu kullanıyoruz ve memnunuz.programın adı.(ava find).internette kolaylıkla bulabileceğin bir program.hayırlı işler.sağlıcakla kal.

Tarih: 23 Mart 2007, 19:07 - İp: 88.***.**4.84
batuhan19b
batuhan19b (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

kardeşim sabit disklerden birisinde bir dosya aç ve bütün resimlerini oraya kaydet listele dediginde ada göre dizilir
istersen daha sonra cd lere alfabetik sıraya göre kopyala
en az 2 kopya cd arşivi yap sabit diskindede bulunsun.başımıza gelen bir olayı anlatayım
cd lere kopyaladım aynı cd den 2 adet yaptım birisine hiç dokunmadım sakladım digerini müşteriler tekrar istediginde kulanmamdan dolayı bir müddet sonra cd deforme oldu.allahtan 2 cd vardı hemen tekrar kopya aldım

en az 2 cd kopyası olsun
sabit diskinde kayıtlı olsun(c) hariç d e f olabilir.
gerekirse ayrı bir hard disk almanı tavsiye ederim ben 3 adet disk taktım ve çok rahatım .

Tarih: 24 Mart 2007, 00:56 - İp: 88.***.**5.221
hudemirtas
hudemirtas (üye)
Bursa / Meraklı

yada ek olarak VCD takip programları var nette kaça verdin aldın bütün bilgileri girebileceğin bir program fotoların bulunduğu yeride eklersen senin işini görür. Not:fotoları arkadaşların dediği gibi ayrı disk veya cd ye atman daha iyi olur

Tarih: 24 Mart 2007, 08:10 - İp: 88.***.**1.186
hudemirtas
hudemirtas (üye)
Bursa / Meraklı

http://forum.netfotograf.com/photo_editing_sofware.asp?msg_id=18844

bunu bi dene istersen

Tarih: 24 Mart 2007, 09:35 - İp: 88.***.**1.186
tanerazi
tanerazi (üye)
Bursa / Stüdyo Fotoğrafçısı

ilginiz ve yardımlarınız için teşekkürler...

Tarih: 24 Mart 2007, 10:23 - İp: 85.***.**6.67
foto_okyanus
foto_okyanus (üye)
Manisa / Stüdyo Fotoğrafçısı

bende aynı sıkıntıyı yaşıyordum ama çözdüm 2 adet 250 gb hdd aldım kullanmadığı bi bilgisayara taktım herşeyi ona yedekliyorum ağ bağlantısı ilede kolayca ulaşabiliyorum tavsiye ederim ii çalışmalar

Tarih: 24 Mart 2007, 11:53 - İp: 88.***.**2.186
relax05
relax05 (üye)
Amasya / Stüdyo Fotoğrafçısı

BU İŞ İÇİN ÖZEL BİR PROGRAM YAZDIRDIM BEN İSTERSEN GÖRÜŞEBİLİRİZ.dvd veya cd kayıt hangisini kullanırsan fark etmez bilgisayarında sadece kişiyi görmen için 15kb lık bir foto dosyası var fazla yer kablamıyor anlayaacagın. kullanışlı bir program

Tarih: 28 Mart 2007, 00:42 - İp: 88.***.**0.247
berat27
berat27 (üye)
Gaziantep / Stüdyo Fotoğrafçısı

arkadaş excel kullanabilirsin ben kullanıyorum baya güzel ismi yaz o isimde olanları döküyor ortaya

Tarih: 28 Mart 2007, 10:58 - İp: 85.***.**6.134
e.cakir7
e.cakir7 (üye)
Nevşehir / Stüdyo Fotoğrafçısı

AVA FİND adında bir program var onu öneririm google yazıdığınız zaman çıkar.mb küçük

Tarih: 20 Nisan 2007, 21:40 - İp: 88.***.**2.131