buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Crack,serial

Çok ciddi bir suç olduğunu belirtmeye gerek yok.
O alenen paylaştığınız programların Türkiye'de bir temsilcisi varsa ve yasal işlem yaparlarsa çok ciddi canınız yanar.Forumda nick kullanmanız, gerçek isminizi gizlemeniz önemli değil. Size ulaşmaları bir kaç saatlerini almıyor adli makamların , haberiniz olsun.Yeter ki istesinler.

Başka bir boyut; 2. sınıf forum sitesi demeye dilim varmıyor, çünkü onlarda bile pm yoluyla dahi paylaşım halinde üye süresiz banlanıyor.

Başka bir boyut; burası bir sanat galerisi ve de teknik bir forum. Bunlardan öte bir okul burası.Yönetim görülmemeiş derecede demokratik. Suistimal etmeye gerek yok. MÜYAP geçen sene yüzlerce siteyi mahkeme kararıyla kapattırdı. Bunların arasında dev download siteleri de var. Tek günahları kazaa,ares gibi programlara da arşivlerinde yer vermeleri. Günün birinde sizin yüzünüzden site kapanırsa vicdan azabı duyar mısınız?

Daha başka bir boyut; Programın linki, rar şifresi için aşağıya adınızı yazın....Bu mudur yani? Hayatta yapabildiğiniz maksimum üretim bu mudur?

Son olarak ,torent var,emule var. Akla hayale gelmeyecek programlar var. Yani en gelişmiş programa ulaşmak 2 dakikanızı almıyor. İndiriyorsanız indirin, bunları burada paylaşmak neden?

Tarih: 14 Ocak 2008, 22:33 - İp: 85.***.**5.71
osmanc
osmanc (üye)
İstanbul / Meraklı

Çok uzun bir süre bir antivirüs firmasında çalıştım ve bu sebeble yüzlerce test yapabildim. O crack ve serialler arasına öyle kodlar koyuyorlarki inanamazsınız. Bana birşey olmaz demeyin her zaman riskli işlerdir bunlar. Siz bilgisayarınız temiz sanırsınız AMA backdoor lar, blue pill ler belki cirit atıyor ve ruhunuz duymaz. Ayrıca o adamların da emeğine saygı yani.

Tarih: 15 Ocak 2008, 11:13 - İp: 85.***.**1.248
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Herşey izleniyor,isterlerse anında bloklarlar da,..[Tazminat vs..]

Lisans şart..
Doğru..

Tarih: 15 Ocak 2008, 18:38 - İp: 85.***.**4.141
osmanc
osmanc (üye)
İstanbul / Meraklı

Hayır yapıyorsanız da bunu deşifre etmenize hele de ''büyük arşivim var'' gibisinden böbürlenmeye hic mi hic gerek yok.

Tarih: 15 Ocak 2008, 19:48 - İp: 88.***.**3.233
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

Tarih: 17 Ocak 2008, 09:52 - İp: 78.***.**5.55
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

hayatta herşey üç temel işleve hizmet ediyor..
doğum, üreme ve ölüm..
örnek : pul kolleksiyonu

Tarih: 17 Ocak 2008, 11:14 - İp: 88.***.**1.44
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)

valal anlmadım roko...

Tarih: 17 Ocak 2008, 11:33 - İp: 88.***.**8.146
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

çok açık yazmak için, okuyan kişilerin denetimi gerekir. (+18 gibi)

şimdi şöyle kolumuzu boynumuza birkaç tur attırıp kulağımızı göstermeyi deneyelim.
şimdi osmanc sana demişya "böyle bir arşivim var diye böbürlenme" yani bu konuda kendini ve arşivini teşhir etme.

halbuki böyle yada benzer arşivler tamamıyla teşhir edilmek için yapılır. teşhir etmezsen bi işe yaramaz. bir işe yaramaz dediğimiz olaydaki "iş" nedir diye düşünecek olursan, mesela bir internet sitesi yapımı konusundaki yardımcı program falan olabilir. Peki bir insan niye internet sitesi yapar. teşhir etmek için.. teşhir edince ne olur.. ya statü kazanır yada para kazanır. peki bu iki şeyi niye kazanır.. rahat yaşamak için,, peki niye rahat yaşar yada rahat yaşama içerik olarak neleri kapsar falaaaaan filan uzar gider sorular ve dolaylı cevaplar..

bende hepsini üç işleve indirgedim.. hayatta herşey üç işlev için vardır.. yani özü özeti konsantresi, -doğum, üreme ve ölüm"

şimdi şu parçaları bu açılımda yerlerine koyalım..
-arşiv (örnek : pul kolleksiyonu)
-teşhir
- ölüm..

yine mi anlamadın.. o zaman halka in..

Tarih: 17 Ocak 2008, 11:46 - İp: 88.***.**1.44
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)

anladım anladım

aptal değiliz heralde :D sadece bu açıdan bakmadım olaya hiç

Tarih: 17 Ocak 2008, 11:48 - İp: 88.***.**8.146
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

ben gene de lisans şart der kaçarım...

Tarih: 17 Ocak 2008, 12:15 - İp: 213.***.**2.98
lostcity
lostcity (üye)
İzmir / Amatör

bu kapitalizm böyle bişey demekki adam dünyanın öbür ucundan birkaç hadi bilemedin birkaçyüz satırlık bi program yazıyo çok da güzel kazanıyo sonra bunu kullanman için birkaçyüz dolar vermemiz isteniyo tabi vermezsek birsürü tehtid yok kardeşim onlar beni degil ben onları sömürmek istiyorum

Tarih: 21 Ocak 2008, 22:35 - İp: 85.***.**8.236