lukysleven
lukysleven (üye)
Gaziantep / Amatör

Varta Şarj Aleti Yardım!!!

Kodak z812IS makina kullanıyorum ve vartanın 2700 mah pillerini şarj eden şarj aletiyle yine 2700mah pilleri şarj ettim ve 10 foto sonunda makina pilleri zayıf gosteriyor. acaba pillerin tam boşalmadan şarj ettigim için mi bu sorunu yaşıyorum yada sorun nedir? yardımlarınızı bekliyorum..

Tarih: 14 Kasım 2007, 10:01 - İp: 88.***.**1.177
guresci
guresci (üye)
Hakkari / Meraklı

dostum tam şarj etmemişindir bir birde şarj makinesi normal birşey ise 24-30 saat şarj etmen gerekiyo o kapasitede pilleri! yada benim gibi duracell in şarj makinası alırsın yarım saatte şarj ediyor vede 1-2 hafta rahat gidiyor.
şarj makinenin kitapçığına bakarsan 2700mah pilleri yaklaşık kaç saatte şarj ettiğini soler bir incele derim eger şarj makinan hızlı şarj ozelliğine sahipse zaten piller oludur..

Tarih: 15 Kasım 2007, 00:13 - İp: 85.***.**6.222
lukysleven
lukysleven (üye)
Gaziantep / Amatör

kitapcıgında 8 saatte sarj eder yazıyor. makına ıle birlikte vardı piller yani ikside varta 2700. duracell sarj aletini nerden aldıgını ve ne kadar fiyatı oldugunu soyleyersen sevinirim. yardımın ıcın tesekkurler

Tarih: 15 Kasım 2007, 01:00 - İp: 88.***.**1.100
koç2513417
koç2513417 (üye)
Aydın / Özel Gün Fotoğrafçısı

varta kaliteli pillerdendir.lakin mikroamperi(mAh)ne kadar büyükse şarjı da o kadar geç olur. depolamada şarj sırasında pile verilen amper değeri ne kadar fazla olursa o kadar erken şarzeder.ya makinen de bozuk var ,ya da pillerin takıldığı yerde oksit var. dikkat et.şarzı başka cihazda yap bir kere.yinede olmazsa satın aldığın yere git ve değiştir.şimdiki piller yarım şarzdan bile tam doluyor.teknoloji gelişti.

Tarih: 15 Kasım 2007, 18:05 - İp: 88.***.**9.72
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

sarj aletleriniz yeterli degil.
saatte kac Ma sarjettigi bilgisi uzerınde yazar.
saatte 400 Ma sarjeden bır alet 2000 Ma lık bir pili 2000/400=5 saatte sarj eder.
sizin elinizdeki piller buyuk ihtimalle 50-100-150 ma lık sarj aletleridir bu durumda 20-40 saat arası sarjetmeniz gerekir.
kaliteli bir sarj aleti alın,ve pilleri boyle sarj edip kullanın,
farklı ma lı pilleri aynı anda sarj etmeyın.
normal sarjda 2000Ma lık bir pil,yarısı 200-250 fotograf arasında ceker sanırım..

Tarih: 23 Kasım 2007, 04:36 - İp: 88.***.**5.57
kadirdemir
kadirdemir (üye)
Muğla / Amatör

bende kodak z 812 kullanıyorum ve benimde pil sorunum var bence srun makinada değil pillerde bu tür piller sanırım bizim makinalarda tercih edilmiyor...yani sorun 2700 lük yada 2500 lük kullanmakla yada kaliteli şarz aletiyle bitcek gibi değil..valla bende bilmiyorum ne yapcam şimdiden pişman oldum bu makineyi almakla

Tarih: 23 Kasım 2007, 10:51 - İp: 81.***.**5.86
hightech
hightech (üye)
İstanbul / Meraklı

Bu sorun şarj aletinden kaynaklanmıyor varta 2700 lerden
kaynaklanıyor bende aynısını varta diye aldım çokta
pahalı aynı arıza bendede var ya piller sahte yada bozuk
imalat. Kimse varta almasın parasına yazık böyle bozuk
aküleri satıyorlar.

Tarih: 28 Kasım 2007, 16:30 - İp: 194.***.**1.69
gork
gork (üye)
İstanbul / Amatör

Bende varta kullanıyorum 2700 profesyonel serisinden.270ma lık bir şarj cihazı ile 15 saatte şarj oluyorlar şarj aletinizin arkasında yazan değere bakarak hesaplaya bilirsiniz.Bu arada bazı arkadaşlar benim pilleri birhafta dayanıyor falan yazmışlar tam olarak ne kastteeiklerini anlayamadım ama pilin nekDr dayanacağı kaç kare çektiğinize nekadar flaş kullandığınıza göre değişir şarj edilmiş birpilin kullanılmadan boşalması ise kasıt 1 hafta çok kısa bir süre.

Tarih: 5 Mart 2008, 22:00 - İp: 85.***.**2.98
chn-25
chn-25 (üye)
Ankara / Amatör

*****************************KODAK Z712 IS ASLA SATIN ALMAYINNN****************

İnanın makinayı haziran 2007 de satın aldım aynen bu forumda ki insanların sorunları gibi benimde pille ilgili sıkıntılarım wardı. GP 2700mAH, vipow 2700mAH, kodak Ni-MH AA HR6 2500mAH dahil kit halinde denemedigim marka kalmadı çözüm de bulamadım!!! 30 40 kare çekebilmek mümkün bile deil.

TEKNOSA DA müşteri memnuniyeti DİYE BİŞEY YOK!! cayyolu arcadium ankara teknosadan cihazı satın aldım 1 haftalık makinanın kutusu yok diye! Elimde faturası olan 680ytl para ödedigim makinayı geri iade almadılar.. böyle sahtekarlık olamaz ayriyetten TEKNOSA personeli bana aynen su sekilde yorum yaptı: ben sizin bu makinayı yurt dısından almadıgınızı ve bozuk cihazı sizden aldım diye bana iade etmeye çalışmadıgınızı nerden bileyim dedi.. BOYLE ÇİNGENLİK yok yani satan arkadas da okadar pasif agzından kelime çıkartmak bile deveye hendek atlatmaktan zor yani ancak sattıgını ifade etti. MAKİNAYI İADE ETME SEBEBİM yarı profosyonel bi makinaya 700 ytl ye yakın para veriyorum adam akıllı bişey almak, hakkını veren bi makinaya sahip olmak için sonuç HÜSRAN... ASIRI SOĞUDUM makinadan..

KODAK BU CİhAZI üretirken hiç mi düşünmedi hiç mi akıl edemedi, bi çözüm bulmak için bitane bile adam cıkıp BİZ NE YAPTIK DEMEDİMİ COK MERAK EDİYORUM hiç mi akıllı adam yok yani kalmamış demek ki !!!

acaba cok merak ediyorum 8 tane şarjlı pil ile seyahata cıkan bi foto makinasına 700 ytl de para veren tek enayi biz miyiz anlamıyorum

cok aşırı tepkiliyim bu makinaya hakikaten KODAK Z712 IS ALMAYI SAKIN DUSUNMEYİN özellikleri cok cezbedici ama paranıza yazık olur teknik servis ile ilgili hiç yorum yapmak istemiyorum net 1.5 ay ellerinde kaldı SONUC YOKKKKKKK

BU CİHAZA SAHİP OLANLARA::

benim gibi GICIK OLARAK KULLANMAYA DEVAM EDECEKSENİZ Bİ KAÇ öneri:

2 GB SD kARTI DÜŞÜRÜN YADA ÇIKARTIN ÇÖPE SOKAGA FİLAN ATIN..
pilin anasını aglatıyor..

7.1 pikseli 3.1 e düşürün çünkü cihazın ederi bu yani ancak bu modda 50 fotoya filan belkim cıkarsınız...

LCD EKRANI UNUTUN.. dusunun ki 1995 model bi kameraya sahipsiniz

KODAK' FİRMASINI PROTESTO EDİYRUM VE KINIYORUM..

ALDIK Bİ KERE SATSAK SATILMIYOR ATSAK ATILMIYOR YARDIMCI OLACAK ARKADASLAR VARSA YAZIN LUTFEN ??

Tarih: 22 Temmuz 2008, 15:41 - İp: 81.***.**2.21
chn-25
chn-25 (üye)
Ankara / Amatör

*******gaijin*****

arkadasım sen belli ki hiiçç kodak z 712 IS yada z 812 IS kullanmamışsın kullanmış olsan böyle saçma yorumlar yapmazdın inan ki ŞARJ YADA PİL sorunlu deil cihazların TAMAMI PROBLEMLİ !!!!!!!!1

Tarih: 22 Temmuz 2008, 15:47 - İp: 81.***.**2.21
byamg
byamg (üye)
Bursa / Amatör

arkadaşlar bende varta şarj cihazı ve varta 2700 lük pillerinden kullanıyorum kullandıgım cihaz canon s5 is.iatanbul gezimde yaklasık 750 kare fotograf cektım bi cogu flashsız ve lcd ekran cok fazla kullanmadım flashlı cekımlerım 100 kadar vardır yada yoktur bılmıyorum fakat bursaya gerı dondugumde hala pıllerım dolu gozukuyordu tam bosalmasını beklemeden şarja taktım bende bence pillerde bir sorun yok yada şarj cihazların varsa sorun fotograf makınanızda vardır eger bır sorun oldugunuda dusunuyorsanı vartanın web adresınden yetkılılere ulasabılırsıznız ılgı alaka cok guzel ve sonucta alıyorsunuz nereden bılıyorum dıye sorarsanız teknosadan aldıgım pillerde ısınma problemı oldu ılk pıllerı aldıgımda ve sorunu ılettım yardımcı oldular sıfır şarj cıhazı ve pıllerı yolladılar su anda cok memnunum istanbulda 3 gun kaldım.bursadaykende yaklasık 2 haftada bır şarja takıyorum pilleri....saygılar....

Tarih: 1 Ağustos 2008, 00:39 - İp: 88.***.**0.12
  • 1