norval
norval (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

Nikon D90 Şarjın Bir Günde Bitmesi

Merhabalar siteye yeni üye oldum öncelikle herkese merhaba.
Benim d90 nikon cihazım var ve otel fotoğrafçılığı yapıyorum, Cihaz dan çok memmun'um ama son zamanlarda çıkardığı sorunlar gerçekten canımı sıkıyo sorunlar dan anlayan varsa yardımcı çok iyi olur.
1-Şarj bir günde bitiyo
2-arka info ışığı cihaz off konumunda iken ve hafıza kartı takılı olduğu zaman sürekli ışık yanıp sönüyor ve kartı çıkardığım zaman halen kapalı iken herhangi bi sorun yok ama yinede makina kapalı oldugu halde fena şarj yiyiyor yani ortalama 4 diş bir gecede bitiyor,
3-bunların yanı sıra fotoğraf çektiğim zaman preview ekranı sonlanması gerekiyor ama olmuyor (settings den 4 saniye olduğu halde)
4-Cihaz ayarlar kısmından format atmama rağmen ayarları sıfırlamama rağmen bi değişiklik olmadı,

Cihazın garantisi yok normal bi servise gönderdim garip bi şekilde cihaz sorun vermedi ve geldikten 1 saat sonra tekrar eski haline döndü,
Hafıza kartını değiştirdim olmadı bataryayı değiştirdim olmadı;
Bunun derdi ne anlamadım bilen varsa rica etsem yardımcı olsa nasıl düzeltebilirim ve servis'e gitmesi gerekiyorsa eğer maliyeti ne olur, rica etsem.

Tarih: 13 Eylül 2011, 12:45 - İp: 78.***.**2.83
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Kaç fotoğraftan sonra bitiyor pil - onu yazmamışsınız ki anlayalım ... 100,500 ?? Önemli olan süre / gün değil çekim sayısı .

Tarih: 13 Eylül 2011, 16:23 - İp: 96.***.**4.180
norval
norval (üye)

600 kareden sonra şarj bitiyo. asıl sorun kart slot varmış fiyatını bilen varmıdır

Tarih: 14 Eylül 2011, 13:24 - İp: 78.***.**7.233
alperkurt
alperkurt (üye)
Gaziantep / Meraklı

Ben 900 çekimi görüyorum. Ama çoğu zaman flaş kullanmıyorum.

Ayrıca söylediğiniz sorunların hepsi anormal. Servise gitmesi gerekiyor gibi. Bu kez farklı bir servis deneyin isterseniz. Umarım makineyi komple değiştirmek runda kalmazsınız.

Tarih: 22 Eylül 2011, 12:49 - İp: 88.***.**9.225
serseri3162
serseri3162 (üye)
İstanbul / Meraklı

Yeni bir batarya alma zamanı gelmiş bence geçiyo bile

Tarih: 9 Ekim 2011, 22:48 - İp: 88.***.**6.158
cegri
cegri (üye)

kart slotun fiyatı 150 tl civarında. sorunun bir kısmı batarya ile ilgili gibi. otel fotoğrafçısı olduğunu söylemişsin. makinenin kendi flaşını kullanıyorsan ortalama 600-700 arası çekim yapman normal. Ama tepe flaş kullanıyorsan 1000' i görmen lazım.

umarım yardımcı olmuşumdur.

Tarih: 14 Ekim 2011, 06:04 - İp: 78.***.**9.65
fingolfin
fingolfin (üye)
İstanbul / Amatör

dün bataryamı şarj ederken forumda uzun süredir dolanmadığımı fark ettim bu başlığa rastladım neyse bi müddet sonra bataryayı taktım arkadaki info ışığının sönmediğini fark ettim kısacası aynı sorundan ben de mevcut bu arada başlığı eylül ayında açmışsınız şu an herhangi bi sorun var mı?kart yuvasını değiştirmeden düzelmeyecek sanırım
oysa makinama gözüm gibi bakardım

Tarih: 5 Aralık 2011, 12:51 - İp: 78.***.**1.214
makarafoto
makarafoto (üye)
Samsun / Stüdyo Fotoğrafçısı

arkadaşlar soronu anlamadınız makine kapalı iken fotograf cekip cekmemeniz önemli degil sag kösede yeşil işık yanıp sönuyo ve makinanın pilini boşaltıyor aynı sorunu bende yaşıyorum bazen sorunu ve cözümü bulamadım cekimden sonra bataryayı söküyorum ama buda her seferinde tak cıkar sorun teşkil ediyor

Tarih: 28 Ağustos 2016, 14:11 - İp: 95.***.**4.222
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

2011deki arkadasa degil de son yazan arkadaşa çözüm önerisi . Okuduğumu aktarıyorum.

Problem on/off düğmesinde. Sık rastlanan bir arıza. Basit bir çözümü var ama %100 çözecek diye bir garanti yok. Çoğu kişide sorunu çözmüş. Bazılarında 1 yıl sonra filan tekrar başlamış.

On/off düğmesini, ust LCD ekranı aydınlatan "ampul" işaretine doğru saat yönünde tırnağınızla sonuna kadar çevirip, bir anda sert bir şekilde bırakıyorsunuz. Amaç o dügmeyi tutan yayı gerip, en gergin anında bırakmak. Bazılarında hemen, bazılarında bir kaç sert bırakış sonrası düzelmiş.

Sonucu bildirirseniz,işe yarayıp yaramadığını biz de ögrenmiş oluruz.

Tarih: 28 Ağustos 2016, 19:40 - İp: 108.***.**5.85
  • 1