rolanddes
rolanddes (üye)
İstanbul / Amatör

Piller Ve Şarj Süreleri

Merhabalar. Aslında fotoğraf makinem yok ama piller ve şarj hakkında birşey sormak için üye oldum. Kardeşime uzaktan kumandalı araba almıştım ve şarjlı pilleri ile ilgili broşürünü kaybetmiş. 4 tane birbirine bantlanmış hiç bir yeri gözükmeyen AA pil var. Üstünde AA 700 mAH 4,8 V yazıyor. Kendi şarj aleti de var. Acaba bunu kaç saat şarj etmek gerekir?

İkinci sorum ise yeni aldığım ogatech marka 2300 mAH şarjlı piller ile ilgili. Bu pillerin üzerinde normal 15 saat 230 mAH; hızlı 4 saat 700 mAH yazıyor. Makinemde ise normalde 11-15 saat; hızlıda 5-8 saat şarj edin yazıyor ancak mAH değerleri yok. Makinamın hangi mAH değerlerinde şarj ettiğini nasıl bilebilirim. Şarj aletinin üzerindeki saatlere göre mi yoksa pillerin üzerindeki saatlere göre mi şarj edeyim.

Yardım ederseniz çok sevinirim.
Teşekkürler..

Tarih: 28 Kasım 2007, 19:13 - İp: 88.***.**6.81
selcukcanc
selcukcanc (üye)
İstanbul / Firma

Kullandıgın şarj aletinin üzerinde AA ve AAA piller icin saatte kac mah. akım verdigi mutlaka yazıyordur,pillerin mah. degerine şarj aletinin üzerinde yazan degeri böl..cıkan süre o aletin o pilleri şarj etme süresidir ama işi saglama almak icin 30 dk. daha fazla şarjda tutmak iyidir.

Tarih: 29 Kasım 2007, 00:27 - İp: 81.***.**5.16
rolanddes
rolanddes (üye)
İstanbul / Amatör

Maalesef AAA pilleri sadece kaç dakika sarj etmem gerektiği yazıyor şarj aletinin arkasında. Hani mAH değerindekilerden bahsettiğini yazmıyor. Ne yapmalıyım?

Tarih: 29 Kasım 2007, 22:23 - İp: 88.***.**8.69
ycagdas
ycagdas (üye)
Denizli / Doğa Fotoğrafçısı

Sarz aletinizi tekrar inceleyiniz isikli uyari ile dolum gercekelstiginde kendisi otomatik uyarabilir.

kolay gelsin

Tarih: 3 Aralık 2007, 00:53 - İp: 62.***.**5.14
  • 1