sergioo
sergioo (üye)
İstanbul / Amatör

Canon A470 Pil Sorunu.

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katılmış, bu işi amatör olarak yapmak isteyen bir kullanıcıyım. Amatör başlangıç için Canon a470 seçtim ve şimdilik herşey iyi gidiyor. Ama makinadan çıkan pil bitti ve hangi markanın hangi degerdeki pillerini kullanacam hiçbir fikrim yok. Orjinal kutudan çıkan pil panasonic ve üzerinde LR6(XW)-AA yazıyor. Canon a serisi makinalarda pillerin çabuk bittiğini ve kullanıcılar bundan sikayet ettiğini duymuştum. Bana hangi markanın pillerini önerirsiniz. Pil sarj cihazıda almak istiyorum bana marka olarak önerilerde bulunursanız çok memnun kalacağım. Hepinize kolay gelsin. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

Tarih: 15 Ağustos 2008, 16:46 - İp: 88.***.**1.84
sergioo
sergioo (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar sorumun cevabına forumu biraz kurcalayarak kısmende olsa ulaştım. Mod olan arkadaş konuyu silebilir. teşekkürler...

Tarih: 15 Ağustos 2008, 18:58 - İp: 88.***.**1.84
feruza
feruza (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşlar ben de aynı makineyle amatör olarak başladım ve açıkçası ayni sorunu ben de yaşıyorum.lütfen bana bu konuda yardımcı olun.hangi marka daha kullanışlı olur.aynı soruları ben de soruyorum.bi de ben hafıza kartını ilk taktığımda formatlamadım.şimdilik bi sorun yok ama ileride de makina açısından bi sorun yaşamam değil mi?

Tarih: 19 Eylül 2008, 22:13 - İp: 88.***.**4.10
feruza
feruza (üye)
İstanbul / Amatör

lütfen bu konuda bilgisi olan birileri bana bir öneride bulunsun.canon a 470 kullnıyorum amatör yukarıda da yazdığım gibi.ama pil sorunu var şu an gündemimde.kullnım kılavuzunda canon cbk4-300 şarj cihazını önermiş doğal olarak ama ben diğer seçenkerli atlamak istemiyorum.diğer markalar hakkında bi çok şeyler yazılmış iyi ve kötü .açıkçası kafam karıştı ve bu konuda çok fazla bilgi sahibi değilim.yanlışp i ercih yapmak istemiyorum.lütfen bu konuda yardımcı olun

Tarih: 20 Eylül 2008, 13:49 - İp: 88.***.**7.85
canona470
canona470 (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba arkadaşlar bu tip makineler için Ni-mh piller kullanılır.Yani şarjlı piller.Pillerin uzun süreli kullanımı 2500 mA ve ya 3000 mA pilleri tercih edin.Saygılar...

Tarih: 3 Nisan 2009, 00:35 - İp: 85.***.**2.112
gzgn_fethiyeli
gzgn_fethiyeli (üye)
Muğla / Stüdyo Fotoğrafçısı

varta al şarj cihazı ile birlikte

Tarih: 29 Ağustos 2009, 13:03 - İp: 88.***.**7.59
roerdogan
roerdogan (üye)
Eskişehir / Amatör

Canon A470 model kullananlar yeni pil kullansalar dahi, kısa sürede PİLLERİ DEĞİŞTİRİN uyarısı alırlar.Video bu sorunun çözümü için hazırlanmıştır.Sizden ricam - kutup başı altına koyduğunuz karton parçası ince olmasın(işe yaramayacaktır), çok kalın olmasın(kapağı aşırı zorlamasın), ilgili parça dokunduğunuzda sabit durması yeterli olacaktır.Bu işlemi yaptığınızda yine pilleri değiştirin uyarısı alıyorsanız, pilleriniz gerçekten zayıftır ya da karton ince olmuştur-tekrar kontrol ediniz.Ben faydasını gördüm.Dilerim sizde makinanızda faydalanırsınız.Bu konuda yabancı videolarda bulunmaktadır.Aşağıdaki linkte ilgili videoyu izleyebilirsiniz.

Canon PowerShot A470 Pil Sorunu Çözümü

#roerdogan' tarafından 11.01.2017 09:21:33 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Ocak 2017, 09:14 - İp: 81.***.**3.26
  • 1