el_mustafi
el_mustafi (üye)
Aydın / Amatör

Piili Dijitaller Problem Çıkarırmı?

bu aralar dijital fotoğraf makinası almak için araştırma yapıorum.samsungun S500 modeli dikkatimi çekti fiyatı da benim bütçeme uygun fakat 2 tane pil ile çalışıo.kimileri pilli alamak iyi değilidir.çok çabuk biter şarjlının yerini tutmazz falan diolar.bende hata yapmamak için size bi sorayım dedim.şarjlı pil alsamm sorun olurmu.yoksa sağlıklı bi şekilde kullanabilirmiyim.

birde ben 250 ile 350 ytl arasında bi makina arıyorum acaba ne önerirsiniz?

Tarih: 16 Eylül 2006, 18:52 - İp: 88.***.**5.39
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Bence, kalem piller ile çalışmasının avantajları daha fazla. Bir kere, şarjlı kalem piller daha ucuzdur, çok çabuk biter denmiş olması yanlış. Makineniz iki pille çalışıyorsa 4 adet alsanız iki takımınız olur, biterse diğer ikisini takarsınız. Bu avantajlara ilaveten, çok zorda kaldığınızda önünüze çıkan ilk bakkaldan iki normal kalem pil bile alıp kullanabilirsiniz.

#ocaklilar' tarafyndan 16.09.2006 20:46:27 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Eylül 2006, 20:39 - İp: 85.***.**1.171
efsanem
efsanem (üye)
Ankara / Meraklı

Bencede pilli makine avantajlı ve kullanışlı.Sony DSC S500 modeli de kampanyada bütçenize de uygun Şarj aleti ve 4 adet pili hediye ediyor onuda değerlendirin isterseniz.

Tarih: 20 Eylül 2006, 14:35 - İp: 85.***.**7.144
nurrr
nurrr (üye)
Bursa / Reklam Fotoğrafçısı

ben canon s3 kullanıyorum şarjlı 2500mah pillerim var hiç sorun yaşamadım şimdiye kadar 1-2 bazen 3 hafta gidiyor ben bile şaşırıyorum bu kadar uzun süre pilin bitmemesine bataryalı makineden çok daha iyi ama bu makineye ve modele göre değişir ekran büyüklüğü ve falşlı çekimlerde daha fazla pil tüketimi oluyor. makine seçiminde kolay gelsin.

Tarih: 22 Eylül 2006, 11:30 - İp: 88.***.**2.243
  • 1