urbanceto
urbanceto (üye)
Ankara / Amatör

Minton Şarj Aleti Gp2500 Ü Şarj Eder Mi

ben canon a470 marka bir dijital makine aldım, fakat bu makineye şarjlı olmayan pil dayanmıyor, tavsiyeler üzerine şarj edilebilir ve güçlü bir pil (gp2500) almak istiyorum .
bende de minton mc-8278 marka bir şarj aleti var, forumdaki okuduğum diğer konularda bazı sarj aletlerinin bazı pilleri tam şarj etmediğini okudum,
acaba minton mc-8278 şarj aleti ile bu gp2500 pilleri şarj etmekte sıkıntı yaşarmıyım, bilgisi olanlar lütfen yardım etsin.

Tarih: 30 Mayıs 2009, 18:01 - İp: 85.***.**6.137
vonalijr
vonalijr (üye)
Aydın / Meraklı

Arkadaşım öncelikle şunu söylemeliyim ki herhangi bir şarj aleti herhangi bir pili şarj eder ancak; elindeki şarj aletinin çıkış akım değeri pillerin dolum süresini belirler. Yani aynı şarj aletiyle şarj ettiğin pillerden, Pilin Mah değeri büyüdükçe şarj etme süren artacaktır. Bence Şarj aletlerindeki en önemli özellik şarj kesmedir yani pil dolunca şarjı kesmelidir bu olmazsa olmazdır bence. Yoksa pilini verimli kullanman çok zor...

Tarih: 14 Ağustos 2009, 13:49 - İp: 88.***.**2.149
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

merhaba soyle ornekleyeyım.
saatte 500ma sarjeden bir alet varsa elinde pilin 5 saatte dolar ama saatte 100ma sarjediyorsa bu sure 25 saate uzar..

sen 7-8 saat sonra dolmustur diye pilleri sarjdan alırsan piller birkac cekim sonra biter sende sarj etmiyor yada piller arızalı dersin..
sarj aleti uzerınde saatte kac ma sarjettigi yazılıdır..
bakıp sarj suresini ogrenebilirsin.. gp kullandım 2500 ve 2700 luk
2700lukler daha iyiydi..
sony pillerde oldukca kalitelidir

Tarih: 14 Ağustos 2009, 16:11 - İp: 78.***.**0.156
  • 1