meraklisi
meraklisi (üye)
İstanbul / Meraklı

Aa Gp 2300mah Çift 6. 00ytl

Öncelikle merhabalar, forumda arkadaşalardan bir ricam var, konu açmadan önce son birkaç konuyu okumalarını yada yazacakları konu ile ilgili daha önce birşeyler yazılmış mı diye aramalarını istiyorum. Pil ve şarj aletleri başlığı altında aynı cevapları yinelemeye başladım... Daha uygun fiyata bulabilceğinizi sanmıyorum, forumda kimseden de senin dediğin fiyattan şurada daha ucuza var diye bir ileti de gelmedi, gelmesini de umutla bekliyorum...

1 saatte şarj olayından biraz bahsetmek istiyorum. Bu güne kadar hangi arkadaşım aldığı pili 500 şarj dan sonra istediği dolum süresinde ilk şarjdaki performansı verdiğini savunabilir? Yada bu düşünceye kaç kişi katılabilir?

Ben yaklaşık olarak haftada bir şarj yapıyorum, GP2100 ve GP2300 pilleri kullanıyorum. GP2100ler 70dk, GP2300ler de 85dk da GP Powerbank Smart (model no:GPPB01) orjinal şarj aletiyle doluyor. Elimde en eski pil en fazla 100 şarj olmuştur ve şimdiye kadar bir pişmanlığım yok, her zaman yedek pil taşıdığım için de bitecek diye düşünmüyorum. (Ayrıca pilin max ömrü 5 yıl ve max 1000 dolumdur)

DFM de pilin çabuk bitmesindeki en büyük neden LCD ekrandır diye düşünüyorum. Ne kadar LCD yi az kullanırsanız pil performansı o kadar artacaktır.

Konuyu uzatmak istemiyorum, aşağıda son fiyatları yeniden veriyorum. (07/03/2005 tarihinde fiyat bilgisi alınmıştır. Hafta içi yine gideceğim, yeni fiyatlar ve pil çeşitleri hakkında bilgi almak isteyen arkadaşlar olursa, yazarım...)

Bir de açıklık getirmek istediğim bir konu daha var, amacım pil satan dükkanın reklamını yapmak, bundan bir çıkar sağlamak değil, dükkan sahibini de tanımıyorum, tesadüfen orayı öğrendim ve kendime pilleri oradan alıyorum. Araştırın daha ucuza bulabiliyorsanız lütfen beni de bilgilendirin...

2300mAh GP çift 6.00YTL
2100mAh GP çift 5.70YTL

2300mAh GP 4 adet + GP powerbank Smart2 (1 saatte sarj) ORJ. 43.00YTL

Sade Bey Ticaret
Tahtakale Cad. Aktarhan No:8/6 Eminönü/İST
TEL: 0212 5278979
TEL: 0536 4351655

Sevgiler ... Celil ...

Okunma sayısından dolayı herkse teşekkürler. Ama hala umutla bekliyorum bu pilleri daha uygun fiyata satan yer gerçekten yok mu?

#meraklisi' tarafından 04.06.2005 21:47:47 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Nisan 2005, 00:01 - İp: yok
filtreli
filtreli (üye)
Ankara / Amatör

ideefix.com de uniross marka

2300 x 4AA
1saatte sarj edebılen cıhaz
arac kiti

48 ytl

Tarih: 28 Eylül 2005, 20:13 - İp: yok
enginmetin
enginmetin (üye)
Çankırı / Firma

merhaba bende gp marka pil satıcısı olarak müşterilerden şu ana kadar bir şikayet almadım verdiğin fiyatlar çok iyi
ama sen tam tahtakale den fiyat veriyorsun o fiyatlara başka bir ilden alman perakende bazında biraz zor çünkü ben toptan 2300 ma çiftini 5,25 ytl den satıyorum perakendecide karını koyuyor dolayısıyla fiyat yükseliyor.

Tarih: 3 Ekim 2005, 14:58 - İp: yok
enginmetin
enginmetin (üye)
Çankırı / Firma

merhaba meraklisi mesajını aldım lakin verdiğin adres benim için ikinci el oluyor malesef yani oda benim aldığım yerden alıyor GP pillerinin Türkiye ithalatçısı mert ticarettir ama onlardan perakende alamazsın yani o verdiğin adresteki dükkan o fiyatlara perakende satar çünkü verdiğin adrese mert ticaret çok yakın dolayısıyla adam kargo parası ödemiyor birde orası tahtakale satıcı çok rekabette çok ben orda maliyetine mal verildiğine şahit oldum adam paraya sıkışıyor maliyetinin altında dahi razı nakit paraya tabi ben bir pil için söylemiyorum yüklü mal için söylüyorum işte bunun adınada spot piyasa diyorlar ticaretle uğraşanlar iyi bilir bu işleri olay budur
salametle... alsana merttin sitesi www.mertithalat.com.tr

Tarih: 4 Ekim 2005, 15:02 - İp: yok
vartayusuf
vartayusuf (üye)
İstanbul / Firma

Öncelikle Varta şarjlı pillerde 1000 sefer dolum garntisi ve aynı randımanı alacağını bilmenizi isterim. Ayrıca fiyatlarına gelince daha uygun ve kliteden ödün vermeyen bir kalite Vartanın ürünlerini daha uygun fiyata bulmak için uzağa gitmeye grek yok ben yanıbaşınızdayım

Tarih: 26 Aralık 2005, 21:09 - İp: 85.***.**1.94
suatsuat
suatsuat (üye)
Kayseri / Amatör

merhaba, GP 2300 u smart ( 30 dk) şarj aleti ve pil aldım 2300 lük.
pilleri taktım şarş oldu lambası yandı. makineye taktım 10-20 pozda hemen pilleri değiştirin uyarısı geldi . bu durum 3-4 kere oldu .
makine mi bozuk nedir anlayamadım. az evel yine bitti 30-40 poz anca çektim canon S2 ile...
şimdi pilller yine şarjda... çıkarıp makineye takmaya korkuyorum. zira piller şarja takınca 10 dakika sonra ışık yeşile dönüyor. aha da doldu diyorum. ama patt yine bitiyor (

Tarih: 21 Şubat 2006, 16:25 - İp: yok
metalik
metalik (üye)
Ankara / Amatör

fotonon pilleri tamamen deşarj et (elfeneri walkman vb.) tekrar dene.yine olmazsa yeni piller alıp dene.

Tarih: 21 Şubat 2006, 22:10 - İp: 85.***.**2.118
meraklisi
meraklisi (üye)
İstanbul / Meraklı

merhaba

Pillerin Son Kullanım tarihlerine bakmanı tavsiye ederim. Bir de şarj ettikten sonra soğumasını beklemelisin, hızlı şarjdan sonra hemen kullanılmaması tavsiye edilir.

Tarih: 22 Şubat 2006, 21:31 - İp: 88.***.**6.105
ghost@lens
ghost@lens (üye)
İzmir / Meraklı

Bende dün 4 adet energizer 2500 lük aldım 21 ytl ye:teknosadan aldım fakat piyasada biraz daha düşük fiyaa bulunabilinir

Tarih: 24 Şubat 2006, 15:08 - İp: 85.***.**8.21
mecavus
mecavus (üye)
Düzce / Amatör

Selam,
Benim, Canon S1 IS makinem var ve şarj cihazı ve piller almak istiyorum. Tavsiyeniz nedir? Şimdiden teşekkürler...

Tarih: 23 Mayıs 2006, 16:59 - İp: 85.***.**2.73
ersandilek
ersandilek (üye)
Ankara / Amatör

merhabalar... ankara maltepe pazarından gp 2700 serisi 4 tane 13 milyona aldım... ankaralılar için...

Tarih: 26 Mayıs 2006, 11:15 - İp: 193.***.**6.253