meraklisi
meraklisi (üye)
İstanbul / Meraklı

Aa Gp 2300mah Çift 6. 00ytl

Öncelikle merhabalar, forumda arkadaşalardan bir ricam var, konu açmadan önce son birkaç konuyu okumalarını yada yazacakları konu ile ilgili daha önce birşeyler yazılmış mı diye aramalarını istiyorum. Pil ve şarj aletleri başlığı altında aynı cevapları yinelemeye başladım... Daha uygun fiyata bulabilceğinizi sanmıyorum, forumda kimseden de senin dediğin fiyattan şurada daha ucuza var diye bir ileti de gelmedi, gelmesini de umutla bekliyorum...

1 saatte şarj olayından biraz bahsetmek istiyorum. Bu güne kadar hangi arkadaşım aldığı pili 500 şarj dan sonra istediği dolum süresinde ilk şarjdaki performansı verdiğini savunabilir? Yada bu düşünceye kaç kişi katılabilir?

Ben yaklaşık olarak haftada bir şarj yapıyorum, GP2100 ve GP2300 pilleri kullanıyorum. GP2100ler 70dk, GP2300ler de 85dk da GP Powerbank Smart (model no:GPPB01) orjinal şarj aletiyle doluyor. Elimde en eski pil en fazla 100 şarj olmuştur ve şimdiye kadar bir pişmanlığım yok, her zaman yedek pil taşıdığım için de bitecek diye düşünmüyorum. (Ayrıca pilin max ömrü 5 yıl ve max 1000 dolumdur)

DFM de pilin çabuk bitmesindeki en büyük neden LCD ekrandır diye düşünüyorum. Ne kadar LCD yi az kullanırsanız pil performansı o kadar artacaktır.

Konuyu uzatmak istemiyorum, aşağıda son fiyatları yeniden veriyorum. (07/03/2005 tarihinde fiyat bilgisi alınmıştır. Hafta içi yine gideceğim, yeni fiyatlar ve pil çeşitleri hakkında bilgi almak isteyen arkadaşlar olursa, yazarım...)

Bir de açıklık getirmek istediğim bir konu daha var, amacım pil satan dükkanın reklamını yapmak, bundan bir çıkar sağlamak değil, dükkan sahibini de tanımıyorum, tesadüfen orayı öğrendim ve kendime pilleri oradan alıyorum. Araştırın daha ucuza bulabiliyorsanız lütfen beni de bilgilendirin...

2300mAh GP çift 6.00YTL
2100mAh GP çift 5.70YTL

2300mAh GP 4 adet + GP powerbank Smart2 (1 saatte sarj) ORJ. 43.00YTL

Sade Bey Ticaret
Tahtakale Cad. Aktarhan No:8/6 Eminönü/İST
TEL: 0212 5278979
TEL: 0536 4351655

Sevgiler ... Celil ...

Okunma sayısından dolayı herkse teşekkürler. Ama hala umutla bekliyorum bu pilleri daha uygun fiyata satan yer gerçekten yok mu?

#meraklisi' tarafından 04.06.2005 21:47:47 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Nisan 2005, 00:01 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

Bence fiyatları yüksek değil çünkü en iyi markalardan biri olan varta nın o kapasitedeki pillerini 10-12 milyon civarı bir fiyata alabilirsin aynı şekilde 15 dakikada şarj eden cihazı 100 milyonun üzerinde

#kobra' tarafından 15.04.2005 00:08:24 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Nisan 2005, 00:07 - İp: yok
banvit82
banvit82 (üye)
Aydın / Amatör

Merhaba meraklisı yazını daha önce çok işlenen bir konu olduğu için okumamıştım şimdi okudum .Her konuda haklısın bende 3 tk. 2300 pille dolaşıyorum+lcd ekran çok pil harcıyor+GP 2300 ün çiftini 4-5 ay önce 10 YTL.ye aldım+ATABA şarj cihazında 5 saatten önce dolmadılar hatta varta cihaz alayım mı diye düşünüyorum.Kendi adıma bilgilerini bizlerle paylaştığın için teşekkür ederim.Varta şarj cihazı hakkındaki düşünceni de möğrenmek isterim .Esen kal.

Tarih: 15 Nisan 2005, 14:41 - İp: yok
wezor
wezor (üye)
İstanbul / Meraklı

ben bugün (17/06) gp rapid2 + 4 2500 pili 32 ytl ye aldım
aynı seti sirkeci tarafında 55-40 arası fiyatlarla sordum ohaa dedim nedir farkı diye kendi kendime
dostum çok sağol, bende diğer arkadaşlara öneririm gerçekten uçuk dercede fark var

Tarih: 17 Haziran 2005, 11:34 - İp: yok
meraklisi
meraklisi (üye)
İstanbul / Meraklı

Burada bilgi paylaşımı için bulunuyorum ve bundan çok mutlu oluyorum. Pil konusunda gerçekten daha ucuza bulabileceğinizi düşünmüyorum. Dükkana da birden akın yapıp fiyatların kabarmasını istemiyorum. Yazımı okuyan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum...

Tarih: 17 Haziran 2005, 22:28 - İp: yok
mustafaipek
mustafaipek (üye)
Bursa / Amatör

kardeşim ben bişeyi anlamıyorum,dfm lere dünyanın parasını veriyoruz pil alırkende en ucuzu nerde diye arıyoruz.bence en iyisini nerde ucuza alabiliriz diye araştırmamız lazım.en kalitelisini performansı en yüksek olanı bulmamız lazım,Hızlı şarj cihazı (super Quick charger) kesinlikle refresh özelliği olmalı yani önce pilin içindeki (azda olsa)şarzı boşaltıp yeniden doldurma özelliği bulunan bir şarz cihazı öneririm.bu cihazla pilin ömrü oldukça uzuyor.piller ise 2300 Mah Ni MH SONY veya KODAK neyse uzatmaya ve reklama gerek yok.SONY ve KODAK ta istediğiniz her ürüne pil,film ,dfm fiyat verebilirim.saygılar......

Tarih: 18 Haziran 2005, 12:16 - İp: yok
meraklisi
meraklisi (üye)
İstanbul / Meraklı

En ucuz şarjlı pil hangisi diye soru sorduğumu hatırlamıyorum, GP 2300mAh pillerde dediğim fiyattan daha ucuza varmı dedim, bugüne kadar bir cevap gelmedi, Orj şarj aletiyle GP piller 150 şarjı geçti ve çok memnunum, kullanan arkadaşlardan pişman olan var mı? Adı çok duyulan markalar pilde kaliteyi değilde markayı satıyorlar. GP lerinde kalitesiz bir ürün olduğunu düşünmüyorum.

Tarih: 19 Haziran 2005, 11:42 - İp: yok
banvit82
banvit82 (üye)
Aydın / Amatör

Meraklisi merhaba:Aydınlatıcı yazından sonra yani sayende bende GP power bank şarj cihazı sahibi oldum 2300 den 8 adet de pilim var 4'ünü birden 2.5 saatte dolduruyor çok memnunum ama senin yazdığın fiattan alamadım maalesef.Çok memnunum.Kısacası fiatlar çok oynak.Bu vesile ile ilgine teşekkürü borç bilirim.Esenkal.Herkese selam.

Tarih: 21 Haziran 2005, 14:23 - İp: yok
efe09
efe09 (üye)
Aydın / Amatör

Galiba İstanbul'da olanlar şanslı araştırıp ucuza alma gibi tercihleri oluyor. Ben Aydın'da yaşıyorum. Daha dün GP 2500 pili tanesi 5,5 milyondan aldım.

Tarih: 21 Haziran 2005, 16:18 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Arkadaşlar bu piyasa gp nin elinde.Gerçekten çokta kaliteli.Sony ye falan fazla para vermenin anlamı yok. Ayrıca nasıl maikanalarda kullanıyorsunuz ki hemen pil bitiyor.2300 lük pil tamamen açık bile olsa bir makinayı birgüne yatkın idare etmesi lazım.Ayrıca hızlı şarj eden makinaya para vereceğinize bir takım pil daha alın.YAlnız pilleri bir müddet kullanmazsanız kendiliğinden boşalıyorlar.Ben gp kullanıyorum.dediğiniz fiyatlara aldım. Şu anda en az 300 dolum yapmışımdır.Hala performasından birşey kaybetmediler.

Tarih: 14 Ağustos 2005, 10:04 - İp: yok
fotonon
fotonon (üye)
İzmir / Amatör

arkadaşlar GP demişsiniz ama
ben farklı bir markayı söleyim.en ucuz olarak KODAK MAX 4 ADET 2300ma 11,3 YTL ye buldum. umarım piller güzeldir. s2'im perşembe günü nihayet gelicek. pillerin denerim ve performansıda buraya yazarım. isteyen olursa aldığım siteyi söyleyebilirim...

Tarih: 16 Ağustos 2005, 12:14 - İp: yok