sercan-mtb
sercan-mtb (üye)
İstanbul / Meraklı

350d İlk Şarj

Merhaba. Sonunda Canon EOS 350D'me kavuştum! Çok heyecanlıyım, bir an önce kullanmak istiyorum, ama aldığım yerde 9 saat ilk şarj için gerekli dendi ve sadece birazcık kurcalayabildim makinamı ve ardından şarja koydum pili. 9 saat yeterli bir süre mi sizce, yoksa daha uzun ya da daha kısa mı olması gerekir? Pilden ilerki zamanlardan en iyi verimi alabilmem için doğru ilk şarj süresini belirtirseniz sevinirim. Bu arada tam dolu ve ilk şarjı iyi yapılmış bir pilin ortalama kaç kare çekime dayanıyor şarjı? Cumartesi günü sabah 8'den gece 11'e kadar sürekli elimde olacak ve sürekli fotoğraf çekeceğim, malum liseden mezun oluyoruz, yıl sonu balosu hesabı ... Acaba bu kadar saat yeter mi bana şarj? Makinayı sadece çekerken açık tutacağım, onun dışında kapalı pozisyonda duracak. İyi akşamlar, şimdiden teşekkür ederim.

Tarih: 30 Mayıs 2007, 18:30 - İp: 85.***.**5.149
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

makineniz hayırlı olsun. bende eos 350d kullanıyorum ve çok memnunum.
--banada 9 saat vermişlerdi ilk sarj için.
--benim bildiğim eos 350d de 500-600 kare olması lazım pil ömrü. tabi bu pil ömrü falşlı kullanmaya ortamın ısısına göre de değişebilir.
siz en iyisi türkçe klavuzunu okuyun. orda istediğiniz bilgiler daha teknik bir şekilde yazar mutlaka.

Tarih: 31 Mayıs 2007, 07:55 - İp: 88.***.**0.199
sercan-mtb
sercan-mtb (üye)
İstanbul / Meraklı

Bana da 9 saat denmişti, ama belki daha uzun ya da daha kısadır diye sordum. Zaten 9 saat bırakıp çıkarttım. Türkçe kullanım kılavuzu bugün gelecek büyük ihtimal. İyice okuduktan sonra daha iyi olacak. Flaşın gücü vb. ayarlar mevcut değil mi?

Tarih: 31 Mayıs 2007, 16:53 - İp: 88.***.**3.238
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

evet.

Tarih: 31 Mayıs 2007, 18:49 - İp: 88.***.**8.245
dermann01
dermann01 (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Selam Arkadasim hayirli olsuun makinan sana tavsiyem eger makinayi diyelimki uzun süre kullanmayacaksan üzerindeki pili kesinlikle cikarmani tavsiye ederim kullanmadin sürece üzerinde birakirsan o pilden ireliki zamanda tam perfosmans alamassin ölüyor yani

Tarih: 20 Ağustos 2007, 14:04 - İp: 84.***.**2.111
  • 1