candyyyy
candyyyy (üye)
İstanbul / Meraklı

Web Sayfası Nasıl Yapılır?

ben bu dersteenn yarın sınavaa gircem en kek dersten büte kaldımmm tabiiii mide ağrısıyla sınavı yarıda bıraktığıımm içinnnnn amaa araalarında bi soru vardı ve hoca tekrar sorcağını söledi buda yaptığınız web sayfasını anlatıınız hoca bize web sayfası yaptırdııı ama biz bişi bilmiodukk ve çoğu arkadaşşş başkasına yaptırdı ve bende öle yaptırmak zorundaa kaldımm dreamweaver adlı programdaa yaptııı işiii yapan tasarımcıı takıyla ilgili bir sitee hazırladık yanındaydım ama okadar hızlıydıki zaten bişi anlamadım ama anlamak iççinnn uraştım karışıkkk bişi işte hocaya verdim yaptığımız çalışmamnınn cdsinii hocada bana dedikii bunu sen yapmamışsın bende evet bi başkasıyla yaptım ve izledimmm zaten tartıştım bu konuda o kısmı geçiorumm ve cd notumaa 85 verdi demekki birazz konuşcazz .) herneyse gelelim konumaa yaa şimdii benn yaptğım çalışmayı sınavda nasıl anlatıcam önce şunu yaptım sonra bunu diyee bu konuda peki yardımcı olabilcekmisin kendi açındann yorumluyabilcekmisin program adı dreamweaver!!! ..bu arada destan yazmışım sanki neee ..

#candyyyy' tarafından 05.07.2007 21:41:59 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Haziran 2007, 21:37 - İp: 85.***.**3.150
carisma
carisma (üye)
Yurtdışı / Meraklı

ben kendime ait bir websitesi yapcak olsam ve yakindada yapicam....
önce bir domain alirim kendime,kendime ait bir domain olsun diye sonra flash effekt maker diye prg var (sitede sunulmustur bu prg) onunla baslarim yapmaya...sitedede tamamen kendime resimlerim olucak...site canli olsun diye intro cok koyarim....
misal kendime ait resim sitesi acarsam sunlari sunarim...
gelin damat
özel cekimler
studyo secimlerim
sünnet resimleri
davetiyelerim...
kendimi biraz olsun sitede tanirim bana nasil ulasiril diye...
fiyatlarimi yazmazdim! bence fiyat konular konusarak cözülmeleridir....
misal demin intro demistim misal sayfa acilir acilmaz sayfa ortadan yirtilsin ve orada benim logogum olsun ilk olarak...sonra resimlerim flash seklinde gecicek oradan...
ya bunlar sadece aklimda olanlar...
insan bir basladiginda daha cok fikir üretiyor özeliklede fotorafcilar cok fikir üretiyorlar...
belki suan böyle yaparim derim basina oturdugumda bam baska bisey cikar....

Tarih: 4 Temmuz 2007, 22:19 - İp: 85.***.**6.100
candyyyy
candyyyy (üye)
İstanbul / Meraklı

hımmmm çok güzel şeyler yazmışsınız açıklayıcı amaa ben kendi açımdan nasıl anlatıcam şunu yaptımm bunu yaptım diyee acabaaa .. dreamweaver programını kullandı arkdş okadar sadece bunu biliorum birrr geleceğin grafikeri olark kendimdenn utanıorummm

Tarih: 4 Temmuz 2007, 22:53 - İp: 85.***.**2.77
azrael
azrael (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Belki sınaw tarihin geçmiş olabilir, ben yinede yeni okuyucular için bir web sitesi basit olarak nasıl yapılır anlatmaya calışıyım.

a: Eğer internette yaınlanacaksa: Bir domain olmalı.
b: Sitenizi barındıracağınız bir host olmalı.

1: Siteler çeşitli formatlarda hazırlanabilirler.Her formatın kendine has yapım teknikleri vardır
a: HTML
b: PHP
c: SWF (flash) v.b.
2: Bir site amacı doğrultusunda tasarlanır. (kişisel, ticari, hobi, galeri, tanıtım vs.)
3: İndex denilen bir ana sayfa ve buna bağlı alt sayfalardan (linkler verilerek) oluşturulabilir.
4: Sayfada dikkat çekiçi banner konuabilir.
5: Sitenin amacına uygun linklerin yazılacağı bloklar oluşturulur.
6: Yine sitenin amacına uygun grafikler konulabilir.
7: Fikir ve yorumların bilirtilebileceği ziyaretfçi defteri oluşturulabilir.
8: İletişim için bölüm belirlenebilir.

yapmış olduğum birkaç site:

http://ahmetturker.azbuz.com/index.jsp

http://triplets.azbuz.com/index.jsp

#azrael' tarafından 05.07.2007 00:58:20 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Temmuz 2007, 00:55 - İp: 85.***.**0.87
candyyyy
candyyyy (üye)
İstanbul / Meraklı

ben bu dersteenn yarın sınavaa gircem en kek dersten büte kaldımmm tabiiii mide ağrısıyla sınavı yarıda bıraktığıımm içinnnnn amaa araalarında bi soru vardı ve hoca tekrar sorcağını söledi buda yaptığınız web sayfasını anlatıınız hoca bize web sayfası yaptırdııı ama biz bişi bilmiodukk ve çoğu arkadaşşş başkasına yaptırdı ve bende öle yaptırmak zorundaa kaldımm dreamweaver adlı programdaa yaptııı işiii yapan tasarımcıı takıyla ilgili bir sitee hazırladık yanındaydım ama okadar hızlıydıki zaten bişi anlamadım ama anlamak iççinnn uraştım karışıkkk bişi işte hocaya verdim yaptığımız çalışmamnınn cdsinii hocada bana dedikii bunu sen yapmamışsın bende evet bi başkasıyla yaptım ve izledimmm zaten tartıştım bu konuda o kısmı geçiorumm ve cd notumaa 85 verdi demekki birazz konuşcazz .) herneyse gelelim konumaa yaa şimdii benn yaptğım çalışmayı sınavda nasıl anlatıcam önce şunu yaptım sonra bunu diyee bu konuda peki yardımcı olabilcekmisin kendi açındann yorumluyabilcekmisin program adı dreamweaver!!! ..bu arada destan yazmışım sanki neee ..

Tarih: 5 Temmuz 2007, 21:41 - İp: 85.***.**2.77
candyyyy
candyyyy (üye)
İstanbul / Meraklı

Tarih: 6 Temmuz 2007, 00:14 - İp: 85.***.**2.77
seyyah1981
seyyah1981 (üye)
Batman / Amatör

serpim'in verdiği link harika bence bir bak valla benim eksiğim vardı ordan tamamladım..
ama siz okumaya üşeniyorsanız varın bir dersten daha kalın

Tarih: 6 Temmuz 2007, 00:23 - İp: 88.***.**0.133
candyyyy
candyyyy (üye)
İstanbul / Meraklı

hııııı

Tarih: 6 Temmuz 2007, 09:04 - İp: 85.***.**2.77
azrael
azrael (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Arkadaşım, sana çok basit olabilecek bir program öneriyorum. İlerideki web site çalışmalarında kullanabileceğin iyi ve bedava bir program. Bununla web sitesi hazırlamak çocuk oyuncağı.Sürükle birak özelliği sayesinde hem iyi bir web sayfesi hazırlayabilir hemde hocalarına çok kolay anlatabilirsin
link aşağıdadır. e-mail adresini girerek indirme linki adresine gelecektir

indirme adresi: http://www.bluevoda.com/

buevoda dersleri: http://shiftdelete.net/site/component/option,com_joomlaboard/Itemid,99/func,view/view,threaded/id,11228/catid,23/

kolay gelsin

Tarih: 8 Temmuz 2007, 03:39 - İp: 85.***.**0.87
evcltrst
evcltrst (üye)
İzmir / Amatör

Merhaba arkadaşlar benim de bir sorum olacak;
dreamweaver ile forum sayfası yapmayı istiyorum bana bu konuda yardımcı olabilecek bir arkadaş varsa sevinirim
candyyy arkadaşıma da site yapmak istiyorsa bu prg.(dreamweaver) önerebilirim. Teşekkürler.

Tarih: 31 Ağustos 2007, 18:55 - İp: 88.***.**9.235
sedna00
sedna00 (üye)
Eskişehir / Amatör

merhaba candy sınav tarihin geçeli oldukça uzun zaman olmuş umarım iyi geçmiştir.ama gerçek şu bende bilgisayar okudum benimde hocam bi dersen aynı şekilde önce proje istedi nor vericem dedi ama sonra sınavda sordu nasıl yaptınız annlatın die tabi kendi yapanlar şkaır şakır yazdı o dersden geçti kolaya kaçanların çoğu yazık ki kaldı.bilgisayar anlatmayla değil uygulamayla öğrenilecek bişey ve işin doğrusu bir gün kala da öğrenilmez hele ki hiç bilmiyorsan.ama internette istediğin programı anlatan hemde videolu anlatan çok güzel siteler var.yanlış hatırlamıyorsam birisi
www.egitimofis.com ve bu ve benzeri programları çok güzel anlatıyolar.
istediğin programda web sitesi tasarımı şuraya resim buraya yazı koy şeklinde olmuyor.bi arkaadaş güzel özet geçmiş.html kodlarından bahsetmiş.evet bu kodları kullanmadan da yapılabilir ama bi yere kadar idare eder.kodlar bazen şart oluypr.ayrıca link vermek için neyin neye yaradığını da bilmek gerek.mesela türkçe olarak dersek çapa link verme amaçlı kullanılır ama daha pek çok ayrıntı var.dreamweaver ders die google da arat ben öyle yaptım ve elimde pekçok adres oldu.buraya yazamıyom.istersen yaz yollım.
kolay gelsin herkese

Tarih: 2 Eylül 2007, 00:32 - İp: 88.***.**8.231