snapshot
snapshot (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Stüdyo Fotoğrafçıları (hırsız Var)

bir meslektaşımın ağzından;
olay şöyle vesikalık çektirmeye bir bayan geliyor stüdyoda kıyafet değiştirmek için müsade istiyor daha sonra fotoğrafını çektiriyor tekrar kıyafetini değiştirmek için izin istiyor ve çıkıyor ödemeyi yapıp makbuzunu alıyor.fotoğrafçı arkadaş stüdyoya bir giriyor nikon d70 fot.makinasi yok işin diğer tarafı maikinanin içinde hafıza kartıda gidiyor yani ortada delilde kalmıyor...
bu hikaye pek inandirici gelmese bile dikkatli olmakta yarar var...
makinamizi daima güvenli bir yerde tutmamız gerekir eğer tripod kullaniyor isek hafıza kartını üstünde bırakmamalıyız...en azından elimizde delil kalır...

Tarih: 10 Ekim 2007, 20:40 - İp: 88.***.**3.223
qawsed58
qawsed58 (üye)
Sivas / Meraklı

valla ne diyeyim her sektorde oldugu gibi burdada hirsizlik var Allah yardimciniz olsun

#qawsed58' tarafından 10.10.2007 21:30:56 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Ekim 2007, 21:30 - İp: 81.***.**5.16
foto_ibo
foto_ibo (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

abi zaten bu yıllardan beri olan bişey yeni değilki :D hem stüdyoda nie bırakıyoki makinayı bence arkadaşının dikkatsizliği GEÇMİŞ OLSUN

Tarih: 10 Ekim 2007, 22:55 - İp: 81.***.**1.63
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

arkadaşınıza geçmiş olsun dilemek ve eli uzun, aşağılık.. o... kimselere lanet etmekden başka bişey yapamıyoruz.. benzer olay başımızdan geçti.. manfrotto sefpa kafasındaki mandal mekanizması sayesinde makineyi kurtardık..

bazı arkadaşların, kilitli dolap kullandığını görüyorum.. en azından öyle bir şey edinmekte fayda var...

hayırlı işler diliyor.. ramazan bayramınızı şimdiden kutluyorum..

Tarih: 11 Ekim 2007, 14:41 - İp: 85.***.**0.104
fotomerve1
fotomerve1 (üye)
Osmaniye / Stüdyo Fotoğrafçısı

kardeş şimdi moda gece girmek stüdyoya,ramazandan 1 gün önce ana cadde üzerinde olan 5 fotoğraf stüdyosunu soydular hemde karakola uzaklığı 500 metre bile yok.adamlar makinaları değerli para altın ne buldularsa alıp gittiler ,parmak izide aldılar ama bişey çıkmadı,yeni makina aldım ne stüdyoda nede dükkanda bırakıyorum ,eve götüryorum artık evdende alırlarsa şapka çıkarcağım bu itlere.herkese iyi bayramlar

Tarih: 11 Ekim 2007, 15:57 - İp: 88.***.**7.218
  • 1