cprfld
cprfld (üye)
Ankara / Amatör

Saç Dekubesi

arkadaşlar bir insan evladıda çıkıp şu knockout nasıl saç ayırıyor anlatsın. insanlık öldümü yahu.

Tarih: 19 Mayıs 2005, 15:56 - İp: yok
macroosman
macroosman (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

fılterde extras var ctrl alt x bas yesılle sacın ustunden geç

Tarih: 7 Haziran 2005, 21:43 - İp: yok
sohoo
sohoo (üye)
Samsun / Firma

arkadaşım evvela şunu bilmelisin knockOut ta resimleri jpeg formatta açmalısın.seçmek istediğin objeyi ilk olarak toolbox kutusunda bulunan (enüst solda)inside object aracıyla iç bölümü tamamen çizeceksin.çizim bittikten sonra toolbox kutusundaki diğer Outside Object aracıyla da dıştan çiziceksin ama bunlar iki renk ayrımında olmalı çok yakın olmalı yani geniş almamalısın çizimin arasını yoksa bir üçüncü renginde kaybolmasına neden olursun..Transition Comblexity bölümünde kalite değerini ayarlayıp Process butonuna bastığında işlem gerçekleşecektir.işlem sonuçlandığında dosyayı photoshopta açmak için File/export yapıp çıkan pencerede "kayıt türü"nü PSD kaydedeceksin...KnockOut ta işlem tamam şimdi sıra photoshopa kaydettiğin dosyayı temizlemede..dosyayı açtıktan sonra Channels paletine ulaştığında en altta Alpha 1 adıyla kayıtlı kanala Ctrl tuşuyla birlikte tıklayarak obje seçili hale gelecektir.father den erime etkisi verdikten sonra(2 değeri yeterli olacaktır) Ctrl+J yaparak layer a dönüştürmüş olacaksın.Tekrar Layer paletine gelip background u tutup çöpe sürükleyerek işlemin bitmiş olacaktır..
umarım bi nebzede olsa yardımcı olabilmişimdir.çok ince detaylarına girmek sayfalar alacağından en anlaşılabilecek şekilde anlatmaya çalıştım kolay gelsin takıldığın yer olursa [email protected] dan maille ulaşabilirsin

Tarih: 10 Haziran 2005, 00:05 - İp: yok
karabela76
karabela76 (üye)
Iğdır / Stüdyo Fotoğrafçısı

ben sana anlatırım ama sende bana bir yardımda bulunacaksın [email protected] bu benim msn gel görüşelim....

Tarih: 3 Temmuz 2005, 11:27 - İp: yok
  • 1