Ufuk
Ufuk (fotoşopçu)
İzmir / Meraklı

Photoshop Yarışması

Site yönetiminden de aldığım izinle kendi çapımda bir photoshop yarışması düzenlemeye karar verdim.Buna göre ilk yarışmamızın konusu "Rötuş"
Aşağı linkdeki fotoğrafın rötuş ve diğer düzenlemelerini yapıp [email protected] adresine 29 ekim tarihine kadar gönderebilirsiniz.Yarışmda herhangi bir ödül verebilecek güçde değilim .Tek ödülümüz paylaşım olur.Değerlendirmeyi de kendim yapacam.Maharetlerinizi gösterin bakalım.
Fotoğraf için adres
www.soccercenter.net/photoshop/16ekimyr.jpg

Tarih: 16 Ekim 2004, 22:53 - İp: yok
Ufuk
Ufuk (fotoşopçu)
İzmir / Meraklı

Hayır yanlış anlamışsın arkadaş.
neyse tartışmanın anlamı yok.Eleştiri olmadan doğruyu bulamazyız.Uygun dildeki eleştirilere açığız,shinto nun daha önceki sözlerinden dolayı tepki verdim ama sanırım gereksiz bir tepkiydi kusura bakmayın

Tarih: 2 Kasım 2004, 15:22 - İp: yok
eos
eos (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

bence bu yarışma fikri çok güzel. sonuçlara baktım. bence oldukça iyi bir fikir olmuş. Ufuk arkadaşımdan ricam vakti varsa yarışmanın periyodunu daha kısa yapması. mesela haftada bir gibi. Alanıma giren konularda bende katılmak isterim doğrusu. Herkese başarılar ve iyi eğlenceler.

Tarih: 3 Kasım 2004, 00:14 - İp: yok
Ufuk
Ufuk (fotoşopçu)
İzmir / Meraklı

İkinci yarışmamızın konusu:
Elimizde renkli bir vesika var.Yılların izini vesikanın üzerinden silip yapabileceğimizin en iyisini yapmaya çalışacaz.
Resmi elde etmek için

http://www.soccercenter.net/photoshop/yarisma.htm

adresine girip 3 kasım yarışma resmini indiriyorsunuz.Ayrıca bu yarışmadan itibaren gönderdiğiniz mailde yaptığınız işi aşama aşama anlatırsanız bilmeyen kullanıcılar için daha öğretici olacaktır.
Saygılar

#ufuk' tarafından 03.11.2004 01:11:08 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Kasım 2004, 01:08 - İp: yok
snapshot
snapshot (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

ikinci yarışmanın son katılma tarihini yazmamışsın yazarsan sevinirim

Tarih: 3 Kasım 2004, 11:51 - İp: yok
Ufuk
Ufuk (fotoşopçu)
İzmir / Meraklı

Son Katılım 20 Kasım

Tarih: 3 Kasım 2004, 14:21 - İp: yok
Ufuk
Ufuk (fotoşopçu)
İzmir / Meraklı

3 kasım yarışması için çalışmasını gönderen arkadaşın mailini yanlışlıkla silmişim.Nasıl oldu çözebilmiş değilim ama kendisinden özür dileyerek çalışmasını tekrar göndermesini istiyorum

Tarih: 6 Kasım 2004, 18:50 - İp: yok
ilingi
ilingi (üye)
Manisa / Reklam Fotoğrafçısı

[email protected] adresine 1 tane calismami yolladim..

Tarih: 12 Kasım 2004, 17:17 - İp: yok
creed_06
creed_06 (üye)
Ankara / Firma

Selam
Ufak çaplıda olsa bi yarışmada birinci olmak gercekten guzelbeşey ikinci yarışmayada resim gonderecegim
ya bu arada ben filtre hiç kullanmamıştım o resimde yanlızca gecenin 3 unde resim üzerinde calıştıgın için ufak tefek ayrıntıları es geçmiş olabilirim
Saygılar Durmuş SEKİ

Tarih: 14 Kasım 2004, 00:23 - İp: yok
Ufuk
Ufuk (fotoşopçu)
İzmir / Meraklı

Selam Durmuş SEKİ.Resmini değerlendirirken gördüğüm izlerin ve renk farkılıklarının otomatik Rötuş programlırandın birinin eseri olduğunu düşünmüştüm.
Resim gönderecen arkadaşlar kısaca çalışmayı nasıl yaptıklarını anlatsa hem diğer insanlar yararlanacak hemde benim işim kolaylaşacak değerlendirme yaparken.Umarım bundan sonraki çalışmaları gödneren arkadaşlar bunu dikkate alır.
Ayrıca bu yarışmanın küçük bir yarışma olarak kalmaması için elimden geleni yapıyorum.Umarım ilerde daha geniş çaplı bir organizasyona dönüşür.

Tarih: 14 Kasım 2004, 18:07 - İp: yok
Ufuk
Ufuk (fotoşopçu)
İzmir / Meraklı

2. yarışma sonuçlandı.Sonuçlara http://www.soccercenter.net/photoshop/ adresinden bakabilirsiniz.http://www.soccercenter.net/photoshop/

Tarih: 22 Kasım 2004, 21:56 - İp: yok