fidella
fidella (üye)
Hatay / Meraklı

Photoshop Sanat Mı??

PHotoshop sanatmı?? photoshopta temel olarak yapılmak
istenen.nedir.bir fotografın..bilgisayar olmadan işlenmiş hali ile agrandizman baskısı arasındaki fark nedir...Bende photoshop kullanıyorumm...bu işi yapanların %90u abartı rötuş yapıyor...adamın yüzünde doğuştan kalma bir beni.. varsa eğer elinizde photoshop varsa artık olmuyor...detaylar herzaman ölüyor....hiç anlamıyorumm....

Tarih: 20 Eylül 2003, 00:00 - İp: yok
Ufuk
Ufuk (fotoşopçu)
İzmir / Meraklı

%90 ından bile daha fazlası yapıyor ve işin ilginç yanı müşteriler de bu tip fotoğrafı beğeniyor.Sokakta görüyorum bazen 2 kişi konuşuyor.Bak şu fotoğrafçı dijital yapıyormuş vesikayı falan da filan diyor biri.Öteki de vay be teknoloji ne kadar ilerledi muhabbettlerine giriyor.Dijital ve rötuş kelimeleri yanyana kullanılınca bizim fotoğraf cahili halkımız çok güzel şeyler ortaya çıktığını sanıyor.Bi fototğrafın işine dijitalik girmişse o fotoğrafın benim gözümde hiç bi değeri yoktur.Çünkü daha dijital tekoloji analogun verdiği sonuçları yakalayacak düzeye gelmedi

Tarih: 21 Eylül 2003, 02:32 - İp: yok
Ufuk
Ufuk (fotoşopçu)
İzmir / Meraklı

benim söylemek istediğim p.shop un kötü bir olay olduğu değildi.Ama yanlış yerlerde ve yanlış şekilde kullanıldığı ve bazılarının bu işin cılkını çıkardığı.Ve halkımızın da fortoğrafın iyisinden anlamadığı.Kendisine hiç benzemeyen ama güzel duran fotoğrafı beğendiği

Tarih: 21 Eylül 2003, 19:46 - İp: yok
mawerik
mawerik (üye)
İstanbul / Amatör

işte beklediğim bir soru.. TEŞEKKÜRLER..!
phtshp kullanıcısıyım fakat phtshp hakkında hiçte olumlu düşüncelerim yok.. ama biz türk halkı olarak bunu abarttık.. ha bide şöyle insanlarımıza "Alınlarındaki Sivilcenin Yok Olması" ilk başlarda çok hoş gelirken eski sanatkarlarımıza "BOŞ" geliyor..
şu anda 20 yaşında profosyonel derecede denebilecek kadar dijital ortamlarda iş yapıyorum. minilab da kullanıyorum. fakat sanat eski sanat değil arkadaşım..
Kesinlikle ekmek yediğim kabı savunmuyorum.
Düzmeceden başka birşey değil açıkçası.. Sonra farkettiyseniz bu teknoloji ile birlikte fotograf beğenmeme gibi bir seçenekte çıktı. insanlar eskiden fotograflarını beğenmedikleri zaman geri getirmeye utanırlardı. şimdi adama foto beğendiremiyoruz.. yazık yazık.. sanat yanlızca "Bir Kaç Tuş ve Bir Fare" eline düştü...

Tarih: 8 Ekim 2003, 21:28 - İp: yok
flassv
flassv (editör)
Afyonkarahisar / Haber Fotoğrafçısı

ben ce sanat değil sadece aldığım materyalı program aracılığı ile birazdaha değiştierme yaptıgın bir aracı alet fotgraf sanatsa fotoşhop bir fırca dır

feris
feris (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

DETAYLAR ÖLMEDEN DE BU İŞ YAPILIYOR.DİJİTAL FOTOĞRAFLA UĞRAŞANLAR VEYA İŞE YENİ BAŞLAYANLAR RÖTUŞU ABARTIYOR.PHOTOSHOP U %100 KULLANAN YOK.
HANGİLERİ EN ÇOK İŞİMİZE YARIYORSA O ARAÇLARI KULLANIYORUZ.AYRICA BU İŞ DIŞARDAN GÖRÜNDÜĞÜ KADAR KOLAY DEĞİL. BENLER KÖTÜ GÖRÜNMEDİĞİ SÜRECE BİR SAKINCASI YOK. BANA GELEN ZARFTA RÖTUŞLU DİYORSA VEYA KULLANIM ALANI NE İSE ONA GÖRE KARAR VERİYORUM. PHOTOSHOP SANATMI ? SANAT OLMAYAN NE KALDI! E-MAİL [email protected]

Tarih: 24 Kasım 2003, 14:36 - İp: yok
ramo
ramo (üye)
Aydın / Amatör

selam arkadaslar sizin yazdiklarinizi birer birer okuyorum bazan sizin yazdiklarinizdan birseyler ogreniyorum bazende halimize guluyorum.
ben turkiyede fotografciydim ise 10 yilkadar uzakta kaldim simdi tekrar dondum ki nerede o eski fotografcilik mecburen ayak uydurmak zorundayim bende photoshop kullanmaya calisiyorum buradaki fotografcilara soruyorum photoshop u hickimse tanimiyor belkide taniyor ama kullanmiyorlar saniyorum fotografciligi korumak amaciglen. haaa!!!!!! ben hollanda da yasiyorum. cevep yazmak isteyen arkadaslara [email protected]

Tarih: 8 Aralık 2003, 01:01 - İp: yok
incubus
incubus (üye)
İstanbul / Meraklı

Arkadaşlar neden bunun sanat olduğunu yada olmadığını düşünüyoruz bu güne kadar görüntü üretmek ve üzerinde oynamak adına yapılan işler sanat olursa photoshop ta emin olunki sanattır ben elimdeki 100 fotoğrafı bir kareye mükemmel şekilde yerleştirip karşısında saatlerce oturup seyredebiliyosam emin olun bu yaratmanın verdiği haz içindir

Tarih: 14 Aralık 2003, 14:33 - İp: yok
incubus
incubus (üye)
İstanbul / Meraklı

ben bu işin sanat olduğunu size nasıl anlatırım bilmem.Şunu aklınızdan çıkarmayın photoshop alındaki sivilcenin kaldırılması yada gözümü mavi yapsanız daha iyi olmazmı muhabbeti değildir lütfen e-mailimi alın sizlere örnekler yollayım bu stüdyo photoshop kullanımını bi kenara bırakın aklınızı sınırlandırmanın anlamı yok... ben 4 yıldız bu programı kullanan ve fotoğrafla 15 yıldır uğraşan biri olarak picasso'nun fırçasından çıkan resimlere kafa tutarı

Tarih: 14 Aralık 2003, 14:52 - İp: yok
Ufuk
Ufuk (fotoşopçu)
İzmir / Meraklı

incubus çalışmalarını görmek isterim
mailim [email protected]

Tarih: 14 Aralık 2003, 18:22 - İp: yok
fidella
fidella (üye)
Hatay / Meraklı

Çalışmalarını banada Gönder Email ... [email protected]

Tarih: 12 Ocak 2004, 16:28 - İp: yok