hakibay
hakibay (üye)
Yurtdışı / Stüdyo Fotoğrafçısı

Photoshop Kesme Sistemi Gelin-damat

Selam Arkadaslar
Ben Gelin ve Damat Resmi kesmek istiyorum.
Baya Arastirdim. Cok yöntem var.
Birtürlü istedigim gibi olmadi .
Gözlerim bile agridi artik ekrana bakmaktan.
Usta olan kisiler Gelinligin Seffaf yerlerini bile ayriyorlar.
Ben Almanyada bir Stüdyo kurmaya niyetliyim.
Evet Fotografciyim. Analog zamanindan. Digital biraz zor gibi.
Bana Destek olursaniz cok Memnun olurum.
[email protected]

Tarih: 2 Ocak 2005, 21:13 - İp: yok
ramo
ramo (üye)
Aydın / Amatör

selam kardes
sana elimden geldigikadar yadim ederim ama bende bu sitedekiler kadar ustadegilim bunu sana hemen belirteyim senin photoshop u nekadar bildigin onemli . ben seningibi hollandada studio kurmak istiyorum

Tarih: 3 Ocak 2005, 00:47 - İp: yok
berkoo
berkoo (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

iy günler arkadaşım kesme işleminde en iyisini yapmak istiyorsan pen tool araç çubuğunu kullan saçlara hiç girme devam et saçlar için daha sonra saç eğer kolay bi saçsa color range le kes daha zor bukle bukle bir saç kesimi yapıcaksan fotoshop destekleyici program cnock oute yi dene en iyi sonucu ondan alırsın programı temin ettikten sonra nasıl kullanıcağını anlaırım iyi günler

Tarih: 5 Ocak 2005, 16:27 - İp: yok
digiworld
digiworld (üye)
Giresun / Stüdyo Fotoğrafçısı

arka fonu düz ise extracta kesim yapabilirsin ama istediğin kadar temiz olmaz biraz zahmetli ama knock out dene özel kesim gayette iyi sonuç veriyoo en ince tedayı bile alıyorsun öğrenmesi biraz zor ama "azmin elinden hiç bisey kurtulmaz"

Tarih: 6 Ocak 2005, 18:59 - İp: yok
melis
melis (üye)
Denizli / Doğa Fotoğrafçısı

selam arkadaslar....

pohotoschop 'dan baya anlarim...magnetic lasso ,extract tool larla kestikten sonra resmi Kareler olusuncaya kadar zoom yap..yani buyult..

bu islemden sonra..(blur tool kilik yap ve kalintilai temizlemeye basla.......Kolay gelsin...

Eger Ingilizcen varsa sana bazi site adresleri yazabilirim Daha detayli ogrenirsin.........
Belcikadan selamlar....

queen
queen (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

profesyonel olarak çalışacaksan Corel in Knock out unu tavsiye ederim. extencis pro mask te o işe yarıyor. extact ve dier photoshop araçları bu işte çok başarılı değil. eğer plug-in kullanmadan bu işi photoshopta yapacağım diyosan kanallarla bu işi mükemmel yapabilirsin. ancak bi hayli zahmetli bi uğraştır. knock out yokken ben kanalları kullanırdım. eğer genel olarak photoshop bilgin varsa daha detaylı bildide verebilirim

Tarih: 12 Ocak 2005, 12:12 - İp: yok
ğalo
ğalo (üye)
Manisa / Firma

bence corel knock1,5.versiyonunu kullan istediğin neticeyi alırsın fırat yaprak mardin den sevgiler

Tarih: 9 Şubat 2005, 19:50 - İp: yok
emotions
emotions (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

selam arkadaslar, zorlandıgım yer, bukleli sacların kesimleri, eger knock out u nasıl edinebilieceim hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim, herkese saygılar

Tarih: 11 Şubat 2005, 22:45 - İp: yok
megolaman
megolaman (üye)
Tekirdağ / Stüdyo Fotoğrafçısı

slm öncelikle bi ip ucu veriyim gelinliğin detaylarını silgi ile düşük değerde silersen detey vermiş olursun kesme işine gelince elle kesme yapmak zorundasın muhtemelen gri fon kulanıyosun gelilik beyaz ve fonda gri olunca kesmek zorlaşıyo neyse kolay gelsin başarılar

#megolaman' tarafından 19.02.2005 20:01:23 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Şubat 2005, 19:58 - İp: yok
tfaniy
tfaniy (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

aglama be abi :D ben keserim hepsini adamlar foto sop gibi bsey yap mis sen mi kulanamayacaksin

Tarih: 9 Haziran 2005, 23:42 - İp: yok
wulpix
wulpix (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

slm arkadaşım gelinliğin tül kısımlarını şeffaf yapmak için silgiyi seç silginin opacity değerini 20 veya 10 'a düşür üzerini sil sonucu göreceksin başarılarr

Tarih: 10 Haziran 2005, 23:36 - İp: yok