mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

Photoshop da Soru? Kenar Kısımlar?

arkadaslar bı zamandır ps kullanıyorum ekledıgım sekılde cekımler yapıyorum yalnız mobilyaları mesela bufenın uc ayak kısımlarını geneli ile koselerını temiz cıkaramıyorum yardımcı olursanız sevinirim...

ne gibi komutları kullanarak koselerı daha temız cıkara bilirim?

http://img337.imageshack.us/img337/6738/bnmat7.jpg

Tarih: 19 Mart 2007, 23:34 - İp: 88.***.**7.195
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

Tarih: 19 Mart 2007, 23:35 - İp: 88.***.**7.195
eminakca
eminakca (üye)
Almanya / Özel Gün Fotoğrafçısı

Selam Mimarca
sorununuzu tam oalrak anlayamadim ama elimden geldigi kadariyla bildigimi size aktarmak isterim
sizin bahsetmis oldugunuz sorun sizin kulanmis oldugnuz fotograf makinasindan tutunda cekim yapmis oldugunuz yere kadar önemlidir bu gibi sorunlalrla herzaman karsilasabilrisiniz

bu benim kendi yorumumdur

Türkiyede nasil bir cekim taktigi uygulaniyor bilmiyorum ama burada yapilan cekimlerde mobilya cekimlerinde zaten mobilya magazalarinin depo bölümü kullanilir ve soft boxlar kullanilir yani karanlik kalmayacak sekilde reflektörlerle (türkce terimlerde kusur varsa özür dilerim) karanlik hic bir bölge kalmyacak sekilde aydinlatilir ve arka tarafa yesil yada mavi bir fon gelir burada arkadaslarimiz da hatirlayacaktir primetta gibi bir programla bu islem uygulanir bunun bir cok yöntemi vardir

ama siz eger flas ile cekim yapmak zorunda kaliyor iseniz bu tip karanlik bölgeler muhakkak kalacaktir ayrica makinanizin pixel cözünürlügü yüksek olmasi lazim o zaman pek sorun olmaz size önerebilecegim bir kac programla rahatlikla kesebilirsiniz Mask PRO4 Yada corel knockout bu linkleri burada bulacaginizi saniyorum bende bir kac linkini vermistim
daha degisik yöntemleri vardir ama en hizlisi bu sekilde tabi size diyebilirler photoshopla yapblirsin diye oda olabilir ama ben hizli olarak bu iki plugini kullaniyorum ve memnunum bu iki programin kulanim seklini yüklediginiz dosyanin icinde pdf dosyasi olarak bulabilirsiniz
saygilarimlla umarim yardimci olmusumdur
Saygilarimla

Tarih: 20 Mart 2007, 01:52 - İp: 62.***.**2.73
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

eminakca hcm tesekkur ederım bi deniyim bu programları benım amacım fotografın kenar kısımlarını temiz cıkarmak bu şekilde yanı fill ile yaparak tolerancı dusurerek bır yere kadar oluyor yanı ne yapabilirm kenarrların oval ve cok temız cıkması ıcın cok tesekkurler zahmet edıp yazdıgın ıcın.

Tarih: 21 Mart 2007, 10:06 - İp: 88.***.**0.49
  • 1