talha44
talha44 (üye)
İstanbul / Meraklı

Metal Yüzeydeki Yansımalar Nasıl Silinir

Merhabalar
Kol saati fotoğrafı çekiyorum ve fotoğrafı çekerken bazı noktalar canımı sıktı , sizinle paylaşırsam bir çare bulunabilir diye düşünmüştüm önerilerinizi bekliyorum.
Linkteki fotoğrafta bazı yansımalar vs var.

http://500px.com/photo/36322166

Linkteki fotoğrafı incelerseniz farkedersiniz zaten , saatin camı parlak ve temiz olduğu için oda da koltuk vs cama yansıyor bunu photoshop ve benzeri programlarla nasıl halledebilirim ?
ikinci sorum ise ;
saatin kasası parlak metal olduğu için haliyle ışık yansıması oluyor buda çok canımı sıkan bir durum , bu konular hakkında bilgi sahibi forumdaşlarımızın yardımlarını , değerli bilgilerini paylaşmasını rica ediyorum .
Zaman ayırdığınız için şimdiden çok teşekkür ederim

Tarih: 2 Haziran 2013, 01:54 - İp: 78.***.**0.106
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Polarize filtre kullanmanızın faydası olur.

Tarih: 2 Haziran 2013, 18:41 - İp: 176.***.**8.255
talha44
talha44 (üye)
İstanbul / Meraklı

Hocam çok teşekkür ederim tavsiyeniz için , en kısa zamanda deniycem.
Birde polarize filtrenin haricinde photoshop ile neler yapabilirim bu sorunları halledebilmem adına ?

Tarih: 4 Haziran 2013, 00:23 - İp: 85.***.**6.21
kanarya03
kanarya03 (üye)
Afyonkarahisar / Özel Gün Fotoğrafçısı

flash kullanmadan çek

Tarih: 25 Haziran 2013, 18:46 - İp: 195.***.**6.127
m.levent
m.levent (üye)
İzmir / Meraklı

yansımalar için polarize filtre denmiş zaten parlayan kısımlar içinde softbox yada flash diffuser kullanman gerekiyor. bu ışığı yumuşatıp dağıtacaktır. iş icabına göre ayda yılda bi çekmem icab edebiliyor o yüzden pratik olarak A4 aydingeri elimle flash önüne biraz uzak tutarak flaşın sert etkisini dağıtıyorum ama sürekli ürün çeksem kablolu bir flaş ve softbox kesin alırdım aslında çokta pahalı malzemeler değil

#m.levent' tarafından 26.06.2013 18:26:31 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Haziran 2013, 17:55 - İp: 85.***.**0.64
  • 1