karfo
karfo (üye)
Konya / Stüdyo Fotoğrafçısı

Meslegimizin Hali

tapu dairelerine ve nufus müdürlüklerine : otomatik kabin kurmuşlar : herkes vesikalık resimlerini kendi çekiyor 8 vsk 5 tl 1 dakikada veriyor nereye gidiyor meslegimiz....düşünceci olan??????

Tarih: 26 Ocak 2011, 11:20 - İp: 95.***.**0.52
deliemin12
deliemin12 (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

yazıklar olsun ya daha burda yok ama gelir buratada
zaten digitali cıkartıp bi tokat attılar bide bunlarla birlikte bitircekler
artık mesleği

Tarih: 26 Ocak 2011, 11:31 - İp: 88.***.**8.112
steve
steve (üye)
Kocaeli / Meraklı

bence sanatı konuşturan studyolara her zaman ihtiyaç vardır..

Tarih: 26 Ocak 2011, 13:03 - İp: 88.***.**4.253
prof-cs
prof-cs (üye)
Batman / Stüdyo Fotoğrafçısı

Steve' Abiye katıLıyOrum.

Tarih: 26 Ocak 2011, 13:58 - İp: 88.***.**3.253
inblue
inblue (üye)
Çanakkale / Firma

devletin umurundamı fotoğtafçı para kazanmış kazanmamış...
fotoğrafçılık yokolmuş umurundamı.
vatandaşına sahip çıkmaz sanatçısına sahip çıkmaz..bu da çok normal.

Tarih: 27 Ocak 2011, 00:42 - İp: 95.***.**8.232
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

insan mesleğinin çöküşünü görünce, kendini kötü hissediyor doğru ama bir de şı açıdan bakmalı.
Teknolojinin ilerlemesine engel olamayacağımıza göre, eskiden "imkansız" dediğimiz bütün bilim kurgu senaryoları gerçeğe dönecek sürekli.
Ve hal böyleyken Fotograf stüdyoları hala, elinde eski model makinasıyla vesikalıktan medet umuyorsa, o stüdyo çökmeye mahkumdur.

Fark yaratmadan, uyum sağlamadan para kazanmak artık neredeyse imkansız...
Her sektör fena halde değerini kaybediyor. Buna değer katmak da yine bize düşüyor.

Diyeceksiniz ki, vesikalık fotografta ne kadar fark yaratabilirim ??
Düşünmek lazım ama, stüdyonuzu kısırlaştırmamalı, tek ürün her zaman risk oluşturur ve zaman aşımına uğramaya mahkumdur.

Tarih: 27 Ocak 2011, 01:26 - İp: 85.***.**7.27
rota70
rota70 (üye)
Karaman / Stüdyo Fotoğrafçısı

umrunda mı kimsenin müdürüm? gemisini kurtaran kaptan bu devirde...ama yazık koskoca bir gemi batıyor ve hepimiz fotoğrafçılar olarak denize batmak üzereyiz..yazık yazık

Tarih: 30 Ocak 2011, 21:39 - İp: 85.***.**5.36
ersan06
ersan06 (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

Ne yazık ki
İşini iyi yapamayan meslektaşlarım
günü kurtarmak veya yakınındaki diğer fotoğrafçının üzerine basıp yükselmeye çalışan ucuzcu meslektaşlarım ve
En önemlisi tek yaptıkları işin çay kahve sigara sohbet ve Aidat toplamak olan fotoğrafçılar odasının Sayesinde dipsiz bir kuyuya doğru düşüyoruz.

Kendi kendini bitiren bir sanat dalı olarak tarihteki yerimizi ne yazikki almış bulunuyoruz.

Tarih: 7 Şubat 2011, 10:28 - İp: 88.***.**1.12
birsahil
birsahil (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

bizde kabahat fotoğrafçılar derneğine gidiyormuyuz onları uyarmıyoruz onlarda aval aval seyrediyorlar aidat alırlerken iyi hakkımızı aramıyorlar

Tarih: 8 Şubat 2011, 16:07 - İp: 85.***.**5.36
wolkan16
wolkan16 (üye)
Bursa / Firma

Sevgili meslektaşlar neden önce iğneyi kendimize batırmıyoruz?
Biz değilmiyiz kampanyalar yapıp bilmem kaçtane vesikalık fotoğrafı 3 kuruşa çeken ( tabi yapmayanları buradan tenzih ediyorum ) biz değilmiyiz. Stüdyoya amacı sadece vesikalık fotoğraf çektirmek olan müşterilere dahi bol rötüşlu kendisine benzemeyen göz,ten,saç rengi değişmiş fotoğraflar veren? Müşteri gelmiş üniversite sınavı için vesikalık çektirecek adam dayamış rötuşu birde çiçekli fon eee sonra öğretim kurumu kabul etmiyor ne yapacak tabiki doğal hali ile kendisi çekecek.
Kabahati başka bir yerde aramaya gerek yok mesleğine saygısı olmayan bir çok insan yaptı bu işleri halada yapmaya devam ediyorlar.
Bugün bursa merkezde malesef mekanını kapatmış ama tabelalarını sökmemiş bir fotoğrafçının önünden geçtim birde ne göreyim kocaman bir yazı
24 adet vesikalık renkli
24 adet vesikalık sb
3 adet 13x18 renkli
3 adet 13x18 sb
3 adet 18x24
Hepsi bir arada fiyat ne kadar dersiniz. Sadece 19 tl ............
Evet yanlış okumadınız 19 tl ben daha artık ne diyim.....

Tarih: 18 Şubat 2011, 17:42 - İp: 88.***.**5.184
muraturk20
muraturk20 (üye)
Denizli / Stüdyo Fotoğrafçısı

mesleğimizin hali malesef kötüye gidiyor,geleceği göremiyorum,iyi bir yerde çalışıyorum , köklü bir firma ama denizlide herşey tekdüze,standart ve klişeleşmiş durumda.suna inanıyorum diğer arkadaşlarımız ve abilerimiz gibi...teknolojiyi takip edemeyen firmalar malesef çökmeye mahkumdur.bugün denizlinin neresine gitseniz pozlar standart fonlar 3 aşağı 5 yukarı aynı,önemli olan bu tekdüzeliği bertaraf edip farkını ortaya koymak ,fark varsa kalite vardır düşüncesinden yola çıkarak herekse hayırlı işler kolay gelsin diyorum

Tarih: 21 Şubat 2011, 14:38 - İp: 178.***.**4.52