ilknur
ilknur (üye)
Adana / Stüdyo Fotoğrafçısı

Kullanamıyorum :( Knouck Out

merhaba
biz amatorce sadece saç decopesinde knouck outu kullanıyoruz ve sadece saçla fonun zıt olduğu zamanlarda sonuç alabiliyoruz sanırım bu program daha fazla işe yarıyodur araç cubuğundaki simgelerin ne işe yaradığını bilen varsa lütfen bizimle paylaşsın

Tarih: 28 Eylül 2005, 12:29 - İp: yok
rasit
rasit (üye)
İçel / Meraklı

bak ilknur hanım aynı forum konusunu bir daha açmayın zaten daha açmış olduğunuz bir konu var orda cevaplanacaktır iyi çalışmalar

Tarih: 28 Eylül 2005, 13:05 - İp: yok
ilknur
ilknur (üye)

özür dilerim tatmin edici bir cevap alamadım biraz sabırsızım bir siz cevap gönderdiniz bunun için de ayrıca teşekkür ederim o mov dosyası bende var zaten programla geldi onu izledim ben biraz kalın kafalıyım herhalde ben yeni açtığım bu forumu silmeye çalıştım fakat silinmedi siz ilgilenirsiniz nasıl silindiğini ben bilmiyorum

Tarih: 28 Eylül 2005, 13:14 - İp: yok
rasit
rasit (üye)
İçel / Meraklı

bu filtreyi hangi programla kullandığınızı belirtiniz araç çubuğundaki paletlerin çalışmasına gelince birici sutundaki dairenin içindeki kalem resmi keseceğin resmin veya alanın iç sınırını belirtir.dışdaki kalem resmin dış sınırı çizer ve bu alanları belirledikten sonra Process tuşuna basınız resminizi extrac yapacaktır. aşağıdakişılınga resmi ise nokta vuruşlu aynı işlemi yapar diğer lasso aracıda alanı belirler ve bu işlemleri uyguladıktan sonra resim üstüne yerleştirecekseniz resminizi belirleyin alttaki process tuşuna basın.

Tarih: 29 Eylül 2005, 16:56 - İp: yok
ilknur
ilknur (üye)

http://img277.imageshack.us/img277/7150/netfotograf7se.jpg
deneme

Tarih: 1 Ekim 2005, 17:14 - İp: yok
kayazaki
kayazaki (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

İlknur Hanım bahsettiğiniz program karmaşıktır.Detayına inebilenede pek rastlamadım.Extensis Mask Proyu Sitede Bulabilirsiniz Yükleyin.Kırmızıyla gidecek alanlardan örnek alın yeşille gitmeyecek alanlardan.Sonra ordaki yıldızlı fırçayla silip bitince ctrls yaparsanız resimde saçlar bile tel tel çıkar.Layeri kilitleyip stampla üzerinden giderseniz sonuç şaşırtıcı olur.Kolay gelsin

Tarih: 1 Ekim 2005, 17:55 - İp: yok
tamerahmet
tamerahmet (üye)
Yurtdışı / Amatör

#tamer' tarafyndan 24.10.2005 01:08:04 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Ekim 2005, 19:33 - İp: yok
ilknur
ilknur (üye)

teşekkür ederim beyler

zıt fonlarda saçı zaten ayırabiliyorum problem
saçla aynı tondaki fonları silebilmek
ben bu ürünü satan bir firmanın türkçe pdf dosyası var onu size sunmak istiyorum ama nasıl buraya indirebilirm onu bilmiyorum

Tarih: 1 Ekim 2005, 20:22 - İp: yok
biyolog
biyolog (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

merhaba öncelikle şunu belirteyim dekupe işleminde programların özelliklerinden yararlanabilmeniz için resminizi net ve ayırcanız obje ile fonun renk farklarının olması lazım. yoksa zaten bu programlar bi işe yaramıyor. yani siz çözümsüz bir problemin cevabını arıyorsunuz. bu tür programlardan performans almak için çekimleri programların kullanım koşullarını düşünerek çyapmalıısnız.
bu arada ilknur hanım resminizden çoook etkilendim hattabüyülendim. mümkünse tanışmak isterim. [email protected]

Tarih: 2 Ekim 2005, 14:50 - İp: yok
ilknur
ilknur (üye)

tamer bey emeğiniz için teşekkür ederim
buraya kadar problem yok
problem resimde işaretlediğim 4 butonun ne işe yaradığı
insan oğlu yaşadıkça öğrenmek istiyo işte gene de çok çok teşekkür işaretlediğim butonların kullanımıyla ilgili bilginizde varsa paylaşırsanız sevinirim

Tarih: 2 Ekim 2005, 18:30 - İp: yok
yalimca
yalimca (üye)
Bursa / Stüdyo Fotoğrafçısı

ilknur hanım sadece sizin sorununuzu ele alarak değil genellikle saç ayıramama problemi gorülüyor ama bakın ne kullandığınız program nede baska bir program photoshop tan daha iyi yaptığı iddaa edemez photoshop ta gayet sağlık lı ve düzgün bir sekilde saç dekupe edebilirsiniz (ornek: chanel lardan yaralanın) zaten photoshop ta ayıramıyorsanız ne kullandığınız program nede bir baska programın daha saglıklı ayıracağını sanmıyorum ve zaman kaybı yaratıyor...

Tarih: 8 Ekim 2005, 16:34 - İp: yok