kızfoto
kızfoto (üye)
Afyonkarahisar / Stüdyo Fotoğrafçısı

Fotoğrafçılık Sanat Mı? Değil Mi?

Merabalar ben malatyalıyım ve malatayda çok kıymetli arkadaşım olan sanatsever abimle buluştuk ve bi arkadaşdaha muhabbetimize katıldı ve o arkadaş resim öğretmeni biz abimle konuşurken konu geldi geldi
fotoğraf sanat değildire?Sanat reismdir resime emek verisin ve birtane olur çoğaltamazsın işte herkes yapamaz siz kopyacısınız fotoğrafı herkes çeker tabi ki benim kafamın tası attı tamam dedim sen saatlerle ortaya koyuyosun emğini ortaya çıkarıyosun ben saniyemi veya bir saatimi veriyorum ama senin çektiğin fotoğraf başka benim çektiğim başka sen bakarsın hoşuan gider ışığına konposyonunaymış vs. bakmazsın ben bakarım diyorum diye tartışam büyüdüBak diyorum insanlar önceden çekişle dağa taşa resim yaaprmış sonra kağıt kalemle şimdide makianalrla yaplıyo bu iş diyorum bu bir serüven ve bizde burasından tutmuşuz diyorum ama anlatamadım fotoğraf hakında ne biliyosun diyorum hiçbişey diyo okulda dersi vardı ama önemsemedim diyo hakkında bilgi sahibi olamdna nasıl bukadar çok konuşuyoki ve bende bu konuyu siteye atmak istedim.Size göre Fotoğraf bir sanatmıdır değilmidir?

Tarih: 18 Ağustos 2007, 14:59 - İp: 88.***.**4.40
sanatsever
sanatsever (üye)
Malatya / Meraklı

#sanatsever' tarafından 19.08.2007 09:49:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Ağustos 2007, 18:43 - İp: 85.***.**9.141
dincfoto
dincfoto (üye)
Osmaniye / Stüdyo Fotoğrafçısı

SLM FOTOGRAF SANATTIR AMA KULANMAYA BAGLI PEKİ SORUYORUM TÜRK HALK MÜZİGİ SANATMI BUNLARIN ARASINDA POP RAK VS COK AMA FOTOGRAF BENCE HİÇ TARTIŞMAYA GEREK YOK SANATIR BİLENE TABİİİ

Tarih: 18 Ağustos 2007, 18:44 - İp: 88.***.**3.170
sanatsever
sanatsever (üye)
Malatya / Meraklı

#sanatsever' tarafından 19.08.2007 09:38:29 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Ağustos 2007, 18:53 - İp: 85.***.**9.141
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı
mustafa_k
mustafa_k (üye)
Kocaeli / Meraklı

fotoğrafta da tercih şansı bireye aittir.dslr ve dslr like makinelerde diyafram ve enstantane ayarlarını siz ayarlıyorsunuz ve güzel bir kare için ayarlamanız gereken daha bir çok fonksiyon var. bence bunlar hakkında biraz bilgi edinip tekrar bi düşünün. çünkü siz bu işin sadece deklanşöre basmak olduğunu sanıyorsunuz. aslında bikaç ay öncesine kadar ben de öyle sanıyordum

Tarih: 18 Ağustos 2007, 19:39 - İp: 85.***.**7.51
keremmm
keremmm (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

sanat sever

sanatın tanımını biliyoruz ama sen fotoğrafçılığı bilmiosun....

bak şimdi stüdyo paraflaşlarının pilot ışıkları vardır devamlı yanarlar.. ve flaş ampülleri vardır..pilot fotoğraff makinesinin netlemesi için yanar deklanşöre bastıında tetikleyici senkron ile flasşlar patlar. buda gözün gördüünden farklı bi ışık olarak çıkar karşımıza... sen herşey amatör fotoğrafçılık zannediosan yanılıosun senin çektiin fotoğraflar ile benim çektiklerim arasında dünyalar kadar fark var... dış çekim fotolarında da ben çok aydınlık bi yer çok karanlık yapabilir buğulu bi hava katabilirim... yada sen sanatsal içerikli fotolar çekemezsin ama ben çekebilirim...

bence sanatın ne demek olduunu değil pro fotoğrafçılığı öğren hiç bir amaötör çalışma sanatsal değer taşımaz zaten.

Tarih: 18 Ağustos 2007, 20:01 - İp: 85.***.**6.98
fotomerve1
fotomerve1 (üye)
Osmaniye / Stüdyo Fotoğrafçısı

her işin her mesleğin bir sanatı birde sanatçısı vardır, fotoğrafçılık bir sanattır , ama fotoğrafçılığıda fotoğrafıda öldürdüler. kim öldürdü derseniz teknoloji ve eline makina alan kişiler öldürdüler bir iş yerinde 3 gün çalışmayla dükkan açanlar öldürdü .soruyorum size elinde makine olmadan fotoğraf çekebilirmisiniz siz? ama ben çekerim buyrun fotoğrafçılık sanat değil diyenlerde yapsında göreyim

Tarih: 18 Ağustos 2007, 20:01 - İp: 81.***.**2.20
keremmm
keremmm (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

foto merve
abi çok sağlam konuşmuşsun yaw..

helal olsun...

Tarih: 18 Ağustos 2007, 20:09 - İp: 85.***.**6.98
aykuts
aykuts (üye)
İstanbul / Meraklı

Üyelik İptal Edilmiştir.